Wiadomości Polska Nauka i technologie Nauka w natarciu: sukcesy laureatów programów NAWA
Nauka i technologie

Nauka w natarciu: sukcesy laureatów programów NAWA

18 maja 2023 roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, odbędzie się ogólnoświatowa konferencja pt. „Kierunek Nauka”. Podczas wydarzenia będą obecni naukowcy z Polski, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Danii. Konferencja ma na celu wzmocnienie współpracy między środowiskiem naukowym z kraju i z zagranicy, oraz prezentację badań naukowych, które umożliwiono dzięki programom Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

Gościem honorowym konferencji będzie prof. dr hab. Krzysztof Meissner – profesor na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, który wygłosi wykład otwierający na temat przyszłości Wszechświata. Profesor Meissner specjalizuje się w teoretycznej fizyce cząstek elementarnych, teorii grawitacji i kosmologii. Jego wieloletnie wysiłki w dziedzinie badań naukowych zaowocowały odkryciem nowej symetrii z Gabriele Veneziano z CERN. Dodatkowo współpracuje on z laureatem Nagrody Nobla, Rogerem Penrosem, aby rozwinąć Cykliczną Kosmologię Konforemnej.

Panel dyskusyjny poprowadzą eksperci z różnych dziedzin: profesor Mickey Gjerris z Uniwersytetu w Kopenhadze, specjalizujący się w etyce zmian klimatu, etyce zwierząt i przyrody oraz bioetyce, dr Zuzanna Warso, dyrektorka ds. badań w fundacji Open Future, niezależna ekspertka Komisji Europejskiej ds. etyki badań i innowacji oraz dr Dorota Szymborska, wykładowczyni akademicka i ekspertka ds. nowych technologii. Dodatkowo zaprezentują swoje badania ukraiński profesor Liubov Zhvanko z Charkowskiego Uniwersytetu Biotechnologii, czołowy ukraiński badacz historii społecznej I wojny światowej, uchodźców oraz procesów migracyjnych w XX i XXI wieku.

Konferencja została podzielona na trzy tematyczne bloki: nauki humanistyczne i społeczne, nauki inżynieryjne i techniczne oraz nauki przyrodnicze i medyczne. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w panelach dyskusyjnych, prezentacjach badań i osiągnięć naukowych, a także uczestniczyć w warsztacie poświęconym skutecznemu networkingu podczas wydarzeń naukowych, który poprowadzi Olle Bergman, renomowany konsultant ds. komunikacji i wystąpień publicznych ze Szwecji, zajmujący się m.in. popularyzacją nauki.

1. Zapraszamy do udziału w konferencji poświęconej językowi angielskiemu. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny, ale ze względu na limit miejsc, wymagana jest rejestracja. Aby się zarejestrować, wejdź na https://nawa.gov.pl/kierunek-nauka-osiagniecia-laureatow-programow-nawa/rejestracja.

2. Chcielibyśmy zaprosić każdego zainteresowanego do udziału w naszej konferencji poświęconej językowi angielskiemu. Udział jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego. Aby go wypełnić, przejdź do https://nawa.gov.pl/kierunek-nauka-osiagniecia-laureatow-programow-nawa/rejestracja.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o programie konferencji, zapoznaj się z pełnym programem dostępnym na stronie NAWA: https://nawa.gov.pl/kierunek-nauka-osiagniecia-laureatow-programow-nawa/program. Znajdziesz tam szczegóły dotyczące prelegentów, tematów i wydarzeń.

NAWA to rządowa agencja, która działa pod nadzorem Ministra Edukacji i Nauki. Jej celem jest wspieranie współpracy międzynarodowej między polskimi naukowcami, instytucjami szkolnictwa wyższego i innymi ośrodkami naukowymi. Agencja została założona w październiku 2017 r., a od tego czasu uruchomiła ponad 20 programów wspierających wymianę studentów i promocję polskiej kultury na świecie. Stypendia i inne formy wsparcia zapewniają Polakom możliwość uzyskania wykształcenia na najwyższym poziomie, a także szansę na poznanie innych kultur. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej NAWA, www.nawa.gov.pl.


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version