Nauka i technologie

Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego – najwyższy poziom badań ekonomicznych w Polsce

Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego jest jednym z najstarszych wydziałów uczelnianych w Polsce, istniejącym od 1953 roku. Naszym celem jest dążenie do doskonałości poprzez zapewnienie równego poziomu w nauce i dydaktyce, co pozwala nam osiągać wyjątkowe sukcesy w krajowych i międzynarodowych rankingach, jak również w ocenach jakości kształcenia i badawczego dorobku.

Jeśli szukasz inspiracji do tworzenia własnych dzieł, obejrzyj ten film. Na pewno zainspiruje Cię do nowych pomysłów. W filmie prezentowane są dzieła artystów z całego świata, którzy pokazują swój talent i kreatywność. Kolekcja ta pokazuje, jak piękna może być sztuka i jak wiele można osiągnąć, przy odpowiednim zaangażowaniu i wyobraźni. Będziesz zaskoczony, jak wiele możliwości otworzy się przed Tobą wraz z obejrzeniem tego filmu!

Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego uznawany jest za wiodącą badawczą instytucję ekonomiczną w Polsce i 6% najlepszych naukowców ekonomii w Europie. Dowodem na to są liczne publikacje w prestiżowych czasopismach naukowych, a także wskaźnik udostępnionych prac z zakresu ekonomii. Może pochwalić się również szeregiem nagród i wyróżnień otrzymanych na szczeblu światowym. Jednym z nich jest znalezienie się w gronie 2% najlepszych profesorów ekonomii na świecie, przyznane prof. dr dr h.c. Odedowi Starkowi z Wydziału, na podstawie zestawienia RePEc z czerwca 2022 r. Dodatkowo, w szanghajskim rankingu dziedzin akademickich, kierunek „Ekonomia” na Uniwersytecie Warszawskim jest jedynym polskim reprezentantem w przedziale miejsc 401-500.

Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego aktualnie prowadzi ponad 40 krajowych i międzynarodowych projektów badawczych, które są finansowane przez Unię Europejską, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W 2020 r. Europejska Rada ds. Badań Naukowych (ERC) przyznała dr hab. Annie Matysiak prestiżowy Consolidator Grant na projekt „LABFER: Globalizacja i zmiany w rynku pracy a płodność”, który jest realizowany na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW.

Obejrzyj film, aby dowiedzieć się więcej o programie Finance, International Investment and Accounting. Ten krótki film pokazuje, jak możesz wykorzystać wiedzę z zakresu finansów, inwestycji międzynarodowych i rachunkowości w swojej karierze. Dowiesz się, jakie kursy są dostępne i jak możesz wykorzystać je do osiągnięcia sukcesu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o programie Finance, International Investment and Accounting? Obejrzyj ten film i odkryj, jak możesz wykorzystać wiedzę z zakresu finansów, inwestycji międzynarodowych i rachunkowości do zbudowania swojej kariery. Przekonaj się, jakie kursy są dostępne i jak możesz wykorzystać je do osiągnięcia sukcesu.

Sprawdź ten film i dowiedz się, jak możesz skorzystać z programu Finance, International Investment and Accounting. Poznaj korzyści, jakie oferują kursy finansowe, inwestycje międzynarodowe i rachunkowość, a także sprawdź, jak możesz wykorzystać je do osiągnięcia sukcesu w karierze. Zapoznaj się z kursami, które są dostępne!

W ramach Wydziału działają jedenastu przedstawicieli katedr oraz jeden zakład, a także dwanaście ośrodków badawczych. Obejmuje on 150 nauczycieli akademickich, w tym 10 profesorów i 32 doktorów habilitowanych.

Jeśli jesteś zainteresowany/a, jak dana nauka i analityka biznesowa wpływają na nasze życie, obejrzyj film o programie Data Science and Business Analytics na YouTube. Przedstawia on, w jaki sposób dana nauka i analityka biznesowa wpływają na wszystko, od projektowania produktu po projektowanie usług.

Zapraszamy do obejrzenia filmu o programie Data Science and Business Analytics na YouTube. Ukaże on w jaki sposób dana nauka i analityka biznesowa wpływa na nasze codzienne decyzje zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. Dowiedz się, jak podejmowanie właściwych decyzji może wpłynąć na Twoje wyniki.

Zapoznaj się z filmem o programie Data Science and Business Analytics na YouTube. Dowiedz się, jak wykorzystać narzędzia analityczne, aby wykorzystać dane i wprowadzić w życie lepsze strategie biznesowe. Poznaj procesy, które są wykorzystywane w analityce biznesowej, aby zwiększyć produktywność i poprawić wyniki firmy.

Wydział aktywnie współpracuje z wydawnictwem Peter Lang jako członkowie komitetu redakcyjnego serii monografii naukowych z dziedziny ekonomii – anglojęzycznej Polish Studies in Economics. Ponadto, od 2008 roku, Wydział publikuje własną serię wydawniczą Working Papers, a także czasopismo naukowe Central European Economic Journal.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o programie International Economics, obejrzyj ten film. Zawiera on informacje o wszystkich aspektach programu, przedstawia jego zalety i ułatwia zrozumienie jego zastosowania.

Obejrzyj film o programie International Economics, który można znaleźć pod tym linkiem: https://youtu.be/qeR55XqC6qc. Ta przydatna produkcja podpowiada, jak korzystać z programu, a także wyjaśnia jego zalety i przydatność.

Organizując cykliczne spotkania, Wydział jest współorganizatorem dwóch prestiżowych konferencji – Warsaw International Economic Meeting oraz RCEA Warsaw Money-Macro-Finance Conference. Obie konferencje cieszą się dużym uznaniem w środowisku akademickim, a ich strony internetowe można znaleźć pod adresami: http://coin.wne.uw.edu.pl/wiem/index.html oraz https://rcea-poland.wne.uw.edu.pl/.

Jako jedna z dwóch jednostek naukowych w Polsce zajmujących się ekonomią, Wydział Nauk Ekonomicznych otrzymał najwyższą kategorię naukową A+ w ocenie Komitetu Ewaluacji Jednostek Naukowych, którą przeprowadziło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz pozytywną ocenę instytucjonalną od Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Obejrzyj ten film o programie Quantitative Finance, aby lepiej zrozumieć, jak działa:

Jeśli chcesz zgłębić zagadnienia związane z programem Quantitative Finance, obejrzyj ten film:

Aby zapoznać się z podstawami programu Quantitative Finance, obejrzyj ten film:

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o programie Quantitative Finance, obejrzyj ten krótki film:

Studia ekonomiczne Uniwersytetu Warszawskiego zostały sklasyfikowane na czołowych pozycjach w zestawieniach krajowych oraz międzynarodowych. W 2019 roku, ranking studiów ekonomicznych opracowany przez dziennik „Rzeczpospolita” potwierdził pozycję Wydziału Nauk Ekonomicznych jako lidera w Polsce. Z kolei magazyn „Perspektywy” w swoim 2021 rocznym rankingu kierunków studiów uznał kierunek ekonomia z WNE za najlepszy w kraju, natomiast finanse i rachunkowość zajęły drugie miejsce w Polsce.

Studenci Wydziału Nauk Ekonomicznych w Uniwersytecie Warszawskim mają powody do dumy – trzy kierunki studiów zostały wyróżnione prestiżowymi Certyfikatami Doskonałości Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Oznacza to, że Wydział zapewnia wysoki poziom kształcenia, oferując swoim studentom najnowocześniejsze techniki nauki oraz udokumentowane osiągnięcia naukowe. Jest to jedyna tego typu instytucja w Polsce.

Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza do wzięcia udziału w jednym z trzech podstawowych kierunków na poziomie licencjackim i magisterskim: ekonomia, finanse i rachunkowość oraz informatyka i ekonometria. Ponad 2 tysiące studentów może także skorzystać z unikalnych, anglojęzycznych programów, takich jak Data Science and Business Analytics, Quantitative Finance lub International Economics. We współpracy z Wydziałem Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW, Wydział oferuje również interdyscyplinarną specjalność na studiach licencjackich – międzykierunkowe studia ekonomiczno-matematyczne.

Wydział oferuje również studia podyplomowe i doktoranckie, w tym innowacyjny 4-letni program doktorski „Quantitative psychology and economics” – stworzony we współpracy z Wydziałem Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Uczelnia stale współpracuje z Radą Pracodawców, aby jak najlepiej dostosować ofertę edukacyjną do potrzeb rynku. Dzięki tej współpracy oferta studiów jest nieustannie udoskonalana i wzbogacana, pomagając studentom zdobywać niezbędną wiedzę i umiejętności, które będą mieć zastosowanie w środowisku zawodowym.

Wydział Nauk Ekonomicznych wspiera współpracę międzynarodową poprzez szeroką gamę anglojęzycznych kursów i programów studiów. Co więcej, 25% studentów stanowią studenci z zagranicy. Potwierdzeniem tych międzynarodowych standardów jest pełna akredytacja ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) dla kierunku finanse i rachunkowość/finanse, inwestycje i rachunkowość oraz dla specjalności „Ekonomia Przedsiębiorstwa”.

Studenci Wydziału mają powody do dumy, gdyż w ostatnich latach osiągali ogromne sukcesy w renomowanych, międzynarodowych oraz krajowych konkursach branżowych. W 2023 roku, reprezentanci Wydziału zajęli zaszczytne 2. miejsce na świecie w Rotman International Trading Competition. Co więcej, studentka studiów licencjackich Wydziału została nagrodzona stypendium Ministra Edukacji i Nauki za swoje wybitne osiągnięcia naukowe. Dzięki tym wygranym, studenci Wydziału cieszą się uznaniem i szacunkiem w środowisku akademickim.

Studenci Wydziału są zaangażowani w współpracę z najlepszymi pracodawcami z rynku bankowego, audytu, doradztwa podatkowego i biznesowego, w tym takimi jak Deloitte, EY, Goldman Sachs, KPMG, PWC, PKO BP, PZU i Citi Handlowy.


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM