Polityka i społeczeństwo

Konflikt informacyjny 2022-2023: Przebieg i wnioski

Rosja prowadzi wojnę informacyjną przeciwko Polsce od dłuższego czasu, choć konflikt zbrojny rozpoczął się 24 lutego 2022 roku. Raport „Wojna informacyjna 2022-2023. Przebieg i wnioski” umożliwia zgłębienie arsenału metod wykorzystywanych przez Kreml, kanałów komunikacji, a także sposobów zacierania śladów i tworzenia pozorów wiarygodności swoich przekazów.

„Ten raport to efekt 2,5-letniej działalności zespołu FakeHunter, który zajmował się analizą tysięcy informacji zawierających domniemane znamiona dezinformacji. Dokument pozwala nakreślić obraz, na jakich frontach toczy się cyfrowy konflikt, z którym mamy do czynienia nie tylko od wybuchu wojny na Ukrainie, lecz od początku kryzysu na granicy polsko-białoruskiej” – mówił podczas prezentacji raportu Wiktor Świetlik, współtwórca serwisu factcheckingowego FakeHunter i inicjator raportu.

Podczas konferencji Polskiej Agencji Prasowej poświęconej wojnie informacyjnej odbyła się premiera raportu przygotowanego przez zespół FakeHunter i analityków z NASK. Raport zawiera szczegółowe informacje o działaniach rosyjskiego aparatu propagandowego, w tym jego narzędziach, celach i mechanizmach. W opracowaniu znalazła się również wiedza na temat tego, jak radzić sobie z dezinformacją i identyfikować mistyfikacje.

Raport FakeHunter stanowi ważny element w walce z wojną informacyjną, pozwalając na dostarczenie wyczerpujących informacji na temat działań rosyjskiego aparatu propagandowego. Wiedza zawarta w raporcie może pomóc ludziom w całym świecie w zapobieganiu dezinformacji i wykrywaniu mistyfikacji.


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM