Polityka i społeczeństwo

Krok po kroku do sukcesu: Europejska Inicjatywa Miejska jako sposób na realizację lokalnych celów

Zapraszamy do udziału w Seminarium 28 czerwca 2023 r. w Warszawie, które poświęcone jest wnioskowaniu o fundusze w ramach Europejskiej Inicjatywy Miejskiej (EUI). Ministerstwo Rozwoju i Polityki Regionalnej serdecznie zachęca miasta do skorzystania z okazji indywidualnych konsultacji z Sekretariatem EUI w celu omówienia swoich projektów.

Europejska Inicjatywa Miejska (European Urban Initiative) to program stymulujący miasta do wdrażania innowacyjnych rozwiązań dla wyzwań miejskich istotnych dla całej Unii. EUI oferuje zasoby umożliwiające testowanie koncepcji zmierzających do rozwiązania problemów, którym miasta muszą stawić czoła, a także dostarcza informacji na temat ich skuteczności w praktyce.

Zainteresowani będą mieli szansę wzięcia udziału w sesjach plenarnych oraz warsztatach przybliżających procedurę naboru wniosków do EUI. Podczas seminarium miasta będą miały możliwość sprawdzenia swoich projektów w trakcie indywidualnych konsultacji z Sekretariatem EUI. Na spotkaniu przedstawione zostaną również kwestie techniczne związane z formularzem aplikacyjnym, finansowaniem i zasadami kwalifikowalności czy budżetem projektu – informuje MFiPR.

Europejska Inicjatywa Miejska to wyjątkowa szansa dla miast z całej Europy, aby wdrożyć innowacyjne rozwiązania i stać się liderami zrównoważonego rozwoju. Nabór jest otwarty dla miast UE i ma na celu wsparcie projektów koncentrujących się na jednym z trzech tematów: zazielenianie miast, zrównoważona turystyka oraz wykorzystywanie talentu w miastach kurczących się. Proces aplikacji potrwa do 5 października.

Aby ułatwić udział w procedurze naboru, Europejska Inicjatywa Miejska zorganizuje seminarium dla Aplikantów 28 czerwca 2023 r. w Warszawie. W ramach seminarium uczestnicy będą mieli szansę poznać zasady przyjmowania wniosków, wytyczne dotyczące projektów oraz dowiedzieć się o możliwościach współpracy z innymi miastami. Aby się zarejestrować, prosimy odwiedzić stronę TU.

Europejska Inicjatywa Miejska to jedyna w swoim rodzaju okazja do wdrożenia innowacyjnych rozwiązań i stania się liderem zrównoważonego rozwoju. 450 mln euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w okresie 2021-2027 zostanie przeznaczone na tworzenie możliwości i środowiska do wdrażania odważnych strategii miejskich. Projekty te przetestują nowe techniki i modele planowania, wymieniając wiedzę i doświadczenia w zakresie zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich.

Każdy nowy projekt może otrzymać wsparcie finansowe do wysokości 5 mln euro, wraz z możliwością finansowania infrastruktury. Poziom finansowania dla projektu może wynieść do 80%. Czas realizacji projektu nie powinien przekroczyć 3,5 roku.


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM