Biznes i finanse

Wspólny rozwój zespołu i Menedżera IT: Klucz do sukcesu

Kadra zarządzająca firm IT może wiele się nauczyć od najlepszych trenerów piłkarskich – mówi Mariusz Sosna, Business Support Cluster Lead w ING Hubs Poland. Menedżerowie powinni wykorzystać wszystkie możliwości, aby zrealizować cele swojego zespołu, zdobywając tytuły i nagrody.

„Rolą menedżera w organizacji IT jest przede wszystkim budowanie zespołu – pozyskiwanie najlepszych talentów, pomoc w zwiększaniu ich kompetencji, ale też rozwijanie umiejętności miękkich. Nie możemy jednak zapominać, że rolą menedżera jest osiąganie założonych wyników, bo z tego jest rozliczany” – przypominał Mariusz Sosna.

Mariusz Sosna podczas konferencji „IT Manager of Tomorrow” omówił nowe trendy związane z zarządzaniem organizacjami IT. Ekspert podkreślił, że najważniejsze jest tworzenie zespołów składających się z ludzi o różnych umiejętnościach, tak aby osiągnąć synergię. Pracownicy powinni mieć wiedzę dotyczącą infrastruktury, programowania, integracji różnych technologii zewnętrznych, produktów oraz user experience.

Dzięki stworzeniu właściwego zespołu, menedżerowie IT mogą lepiej zrozumieć potrzeby klientów i skutecznie wywiązywać się z postawionych zadań. Zespół składający się z wykwalifikowanych pracowników jest niezbędny do osiągnięcia sukcesu, zwłaszcza w szybko zmieniającym się środowisku IT.

„Rola menadżera w organizacja IT zmienia się. Coraz rzadziej jest to osoba, która mówi co pracownicy mają robić, co mają osiągnąć, rozliczająca wyniki. Coraz częściej szef musi zbudować zespół, zmotywować go do działania, utrzymywać zaangażowanie pracowników, dając jednocześnie autonomię zespołowi i w ten sposób wyciągać ze swoich ludzi najlepsze efekty” – wyliczał Mariusz Sosna.

Aby odnieść sukces w roli menedżera IT, potrzebna jest nie tylko wiedza techniczna, ale również zdolność do przekładania skomplikowanych kwestii na język zrozumiały dla dla każdego. Umiejętność klarownego wyjaśniania technologii i jej wykorzystania w celu osiągnięcia określonych rezultatów biznesowych jest niezbędna do sukcesu w branży IT. Osoby, które posiadają tę umiejętność, są bardzo cenione na rynku pracy.

„Już dzisiaj rola menedżera IT nie jest łatwa, a z czasem stanie się tylko trudniejsza. Wyzwaniem dla każdego zarządzającego będzie rozwój osobisty, tak, by mógł razem z zespołem jak najefektywniej wykorzystywać technologie” – podsumował Mariusz Sosna.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM