Ludzie i kultura

Poranna medytacja – jak wzbudzić zmysły o świcie

Zapraszamy do Pałacu Króla Jana III w Wilanowie na wyjątkowe spotkania „O Świcie” w lipcu! Doświadczanie piękna poranków wakacyjnych możliwe będzie przy udziale warsztatów kaligrafii, spacerów aromaterapeutycznych, pleneru fotograficznego, a także gry na handpanach – propozycje, które z pewnością wzmocnią wszystkie zmysły.

Wczesnym rankiem goście muzeum będą mogli cieszyć się niezapomnianym pobytem w historycznych ogrodach, które wypełnią zapachy rosy, parującej ziemi i słodyczy róży. Będą mieli wyjątkową okazję delektowania się wspaniałymi aromatami, jakich dostarczą im dziesiątki odmian róż z całego świata. Ten luksusowy poranny spacer i chwila zapierających dech w piersiach doznań, zapewniona gościom muzeum, nie zdarza się co dzień.

Natura pozwala nam na bliższe poznanie przyrody, zwłaszcza ptaków. Poranki są najlepszą porą na podziwianie ich wspaniałych śpiewów. Biorąc udział w warsztatach „Ptasi przyjaciele”, będziecie mieli okazję poznać charakterystyczne cechy dzięcioła zielonego i zimorodka. Istnieje również możliwość zapamiętania ich kształtów poprzez wykonanie z włóczki pięknych ręcznych lalek.

Odwiedzając Muzeum w Wilanowie, odkryjecie bogactwo zapachów, jakich nie ma nigdzie indziej. Przy dźwiękach barokowej muzyki odkryjcie tajemnice aromaterapii z epoki królewskiej. Uczestnicy warsztatów stworzą własne kieszonkowe mazidełka, które pozwolą im odkryć zapachy polecane dzieciom.

Nasze dźwiękoczułe warsztaty kaligrafii zaproponują Ci niezwykłe doświadczenie. Przekonasz się, że można tworzyć piękne kompozycje, zapisując usłyszane dźwięki na papierze. Wykorzystaj swoje umiejętności i pióro, aby stworzyć unikalną kaligrafię z wyrazami dźwiękonaśladowczymi, która będzie rozświetlona barwnymi atramentami.

Warsztaty artystyczne są okazją, aby poczuć magię wiatru nad jeziorem. Uczestnicy będą mogli przenieść na swoje obrazy przepiękne odcienie poranka, które będą wzruszać i zachwycać. Aby uchwycić całą atmosferę, oprócz tradycyjnych narzędzi malarskich, wykorzystamy także gałązki, trawę i korę oraz spróbujemy nadać obrazom dźwięki, dzięki czemu będziemy mogli je zachować na zawsze.

Ochoczym fotografom oferujemy możliwość uczestniczenia w dwudniowych warsztatach, pod okiem profesjonalistów. Jest to okazja do poznania zarówno artystycznych, jak i technicznych aspektów fotografii, a także wykorzystania ich podczas sesji plenerowej. Miedziane dachy Pałacu Wilanowskiego, zachwycające swoim wyglądem w promieniach wschodzącego słońca, oraz zielone ogrody tworzące niepowtarzalny krajobraz, stanowią idealne tło do niezapomnianych zdjęć.

Szkoła KOBE zaprasza wszystkich do udziału w porannym koncercie dźwięków, który pozwoli zwolnić i poczuć autentyczne szczęście. Handpan to instrument, dzięki któremu każdy może przeżyć pełne uczucia doświadczenie muzyczne. W ogrodzie przy oranżerii zabrzmią niezwykłe połączenia etno-jazzu, improwizacji i rytmu. Muzyka ma swój wyjątkowy, pachnący drewnem i wyobraźnią charakter. Przyjdź i przenieś się w świat muzycznych marzeń.

Goście Muzeum będą mieli okazję wyśmienicie zasmakować tradycyjnej kuchni polskiej podczas śniadania inspirowanego menu króla Jana III Sobieskiego. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję poznać przepisy staropolskie, połączone z ciekawostkami na temat najstarszych polskich książek kucharskich. Królewscy szefowie kuchni i eksperci od kulinariów zadbają o to, aby nie tylko zaspokoić apetyt, ale i głód wiedzy o tradycyjnej polskiej kuchni. Amatorzy sportu będą mieli okazję rozciągać się w otoczeniu rzymskiego Parku i Mostu, a profesjonalny instruktor pokaże jak to najlepiej robić.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM