Polityka i społeczeństwo

Kolej lokalna – Nowa nadzieja na zwalczanie wykluczenia komunikacyjnego

Ministerstwo Aktywów Państwowych z dumą informuje, że dworce w gminach Pasłęk oraz Gronowie Elbląskim zostały wpisane do programu inwestycji dworcowych.

Podpisano dwa porozumienia pomiędzy PKP S.A. a samorządami, które zapewnią wyremontowanie oraz zagospodarowanie terenu wokół obu obiektów.

Andrzej Śliwka, wiceminister Aktywów Państwowych, podkreślił znaczenie inwestycji dla regionu: „Od dłuższego czasu zabiegaliśmy o to, by te piękne, zabytkowe dworce wyremontowano. Po zakończeniu remontu obiekty będą funkcjonalne, ale zachowają swój stary duch.”

Inwestycje w dworce są częścią szerszego programu rozwoju infrastruktury kolejowej w regionie.

Andrzej Śliwka podkreśla, że nowe inwestycje mają służyć mieszkańcom całego powiatu elbląskiego, co pokazuje, że należy dbać o zabytki w małych miejscowościach.

Aby umożliwić realizację planów inwestycyjnych, konieczne jest podpisanie odpowiednich porozumień. – Przed nami projektowanie, dlatego w naszym interesie jest, by te inwestycje zostały przeprowadzone jak najszybciej – wyjaśnia Andrzej Śliwka.

PKP S.A. już przystąpiło do procesu wybierania wykonawców prac budowlanych na dworce w Pasłęku i Gronowie Elbląskim. Zgodnie z obecnym Programem Inwestycji Dworcowych, do którego te projekty zostały wpisane w 2022 r., inwestycje będą finansowane ze środków własnych PKP S.A. Dokumentacje projektowe i pozwolenia na budowę są już gotowe, więc realizacja prac powinna zakończyć się do końca 2026 r.

PAP SA publikuje komunikaty bez wprowadzania jakichkolwiek zmian w ich treści. Nadawca ponosi pełną odpowiedzialność za treść komunikatu zgodnie z postanowieniami art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM