Biznes i finanse

Legnica: Nowe życie dla skrzyżowania ul. Jaworzyńskiej z LSSE

Rozpoczęty został przetarg na przebudowę skrzyżowania ul. Jaworzyńskiej i drogi gminnej na rondo turbinowe w pobliżu zakładów Winkelmann w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Inwestycja ma na celu poprawę warunków obsługi i rozwój terenów inwestycyjnych, a realizowana będzie według formuły „zaprojektuj i wybuduj”. Ofertę należy złożyć do 31 lipca.

Mieszkańcy Legnicy będą mieli okazję skorzystać z nowoczesnej infrastruktury drogowej, ponieważ miasto otrzymało ponad 29,4 mln zł dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych. Inwestycja polegać będzie na budowie ronda turbinowego, a także na stworzeniu ścieżek rowerowych, chodników, oświetlenia oraz przebudowie kanalizacji deszczowej. Planowany termin realizacji zakłada lata 2023-2026.

Prezydent Tadeusz Krzakowski zwraca uwagę na znaczenie infrastruktury dla zwiększenia atrakcyjności inwestycyjnej miasta. Przebudowa skrzyżowania na ul. Jaworzyńskiej jest kolejnym tego przykładem. Wybudowanie ronda turbinowego w tym miejscu zapewni szybszy i bezpieczniejszy dojazd do zakładów LSSE, a także zwiększy przepustowość i płynność ruchu pojazdów – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski.

Ul. Jaworzyńska jest jednym z kluczowych szlaków komunikacyjnych w mieście, łączącym autostradę A4 – w ramach obwodnicy zachodniej – z drogami ekspresową S3, krajową nr 94 i wojewódzką nr 364. Jest również główną drogą dojazdową do LSSE dla pracowników i dostaw, co skutkuje ogromnymi problemami z wypływem ruchu i zatorami. Aby temu zaradzić, planuje się budowę ronda, które znacznie usprawni sytuację.

Arteria komunikacyjna w rejonie ulic Nasiennej, Hangarowej i Myrka okazała się dla naszego miasta niezwykle istotnym ułatwieniem. Umożliwia ona bowiem szybki dojazd do wielu newralgicznych miejsc, w tym terenu inwestycyjnego, drogi A4 i S3, a także osiedli, szkół, szpitala i zakładów w Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Połączenie jej z budowaną obecnie zbiorczą drogą południową (etap III) przysporzy jeszcze więcej korzyści, takich jak odciążenie ruchu w centrum miasta czy ułatwienie dojazdu do wyżej wymienionych miejsc.

Zakończona kilka lat temu inwestycja, która połączyła ul. Boiskową, Handlową i Myśliwską, otworzyła nowe możliwości dla mieszkańców i przedsiębiorców. Powstała wtedy droga klasy Z, łącząca ul. Giełdową (dawną Myśliwską) z atrakcyjnymi terenami produkcyjno-usługowymi (tzw. Legnica II) oraz obwodnicą zachodnią i autostradą A-4.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM