Zdrowie i styl życia

Przygotowania do urlopu: czy Polki biorą apteczkę ze sobą na wakacje?

Sezon wakacyjny trwa w najlepsze i wielu z nas już zaplanowało lub ma w planach wyjazd. Aby uchronić się przed nieprzewidzianymi sytuacjami, warto wcześniej przygotować apteczkę, która będzie z nami podczas wyjazdu. Co powinno się w niej znaleźć?

Aby zapewnić sobie odpowiednie bezpieczeństwo podczas urlopu, warto wyposażyć się w podręczną apteczkę. Z badań przeprowadzonych na zlecenie Herbapol Poznań i producenta leku Urosept przez agencję badawczą K+Research wynika, że aż 49% Polek zabiera ze sobą leki w podróż. Niewiele mniej, bo 48% respondentek, bierze ze sobą tylko te najbardziej potrzebne, a w nagłych przypadkach udaje się do apteki lub sklepu. Zaledwie 3% ankieterek decyduje się nie zabierać żadnych leków, licząc, że w razie potrzeby zaopatrzą się na miejscu.

Pakując apteczkę, warto mieć na uwadze, że jest to również szansa na kompleksowe wsparcie zdrowia w czasie urlopu. Aby zadbać o zdrowie i komfort psychiczny, w apteczce powinny znaleźć się zatem także probiotyki, witaminy, suplementy diety i preparaty ziołowe, które wspomagają odporność i poprawiają samopoczucie. Oczywiście, zależnie od miejsca, do którego się wybieramy, możemy wybrać inne produkty. Warto jednak zawsze mieć pod ręką preparaty, które pomogą nam w razie nagłej sytuacji lub niespodziewanego wypadku.

Nowa wersja:

Badanie wśród Polek wykazało, że w sytuacji infekcji układu moczowego naturalne środki stanowią skuteczne wsparcie dla terapii lekami syntetycznymi. Aż 41% z nich polega na ziołach i roślinach, takich jak rumianek czy pokrzywa. Natomiast 11% wybiera tylko leki syntetyczne, a 7% – wyłącznie leki z naturalnych składników. Zatem można stwierdzić, że siła prosto z natury jest ceniona i stosowana przez Polki w walce z infekcjami układu moczowego.

Rozwiązania lecznicze

Współczesna medycyna oferuje szeroki wybór leków syntetycznych, które szybko i skutecznie leczą infekcje układu moczowego. Aż 82% Polek stosuje leki syntetyczne jako główną metodę leczenia. Jednak wśród nich aż 45% wspomaga terapię ziołami i roślinami. Natomiast 9% respondentek wybiera wyłącznie leki pochodzenia naturalnego, a 4% – tylko syntetyczne.

Nowa wersja:

Leki syntetyczne stanowią podstawowe rozwiązania lecznicze w walce z infekcjami układu moczowego. Badanie wśród Polek wykazało, że aż 82% z nich odwołuje się do tego typu terapii. Niemniej jednak, aż 45% respondentek dodatkowo stosuje zioła i rośliny, a 9% wyłącznie te naturalne. To pokazuje, że współczesna medycyna łączy w sobie różne typy leczniczych metod, w tym syntetycznych i pochodzenia naturalnego.

Badania pokazują, że z wiekiem kobiety stają się bardziej świadome w kwestii wyboru leków. Grupa wiekowa 18-24 lat zauważa wartość produktów pochodzenia roślinnego i ziołowego w leczeniu w 32%, natomiast w przypadku osób powyżej 65. roku życia jest to aż 61%. Zaufanie do takich leków wskazuje, że ciągle są one dla kobiet ważnym wsparciem organizmu.

Badanie zostało przeprowadzone przez K+Research Insight Lab, wykorzystując internetowe ankiety CAWI w dniach 24-30 maja 2023 roku. 1000 pełnoletnich, polskich kobiet wzięło udział w badaniu, przy czym dobór próby losowo-kwotowy został zastosowany.


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM