Biznes i finanse

! „Zdobyć nagrodę 'Rise 25′ możesz już dziś – zgłoś się do konkursu Mozilli!

Trzy główne instytucje z branży finansowej: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju oraz Narodowa Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Ukrainy, podpisały porozumienie w celu współpracy i integracji ukraińskiego rynku kapitałowego. To ważny krok w kierunku przywrócenia gospodarczego potencjału Ukrainy i wprowadzenia tam unijnych standardów.

Organizacja non-profit Mozilla, której celem jest promowanie internetu jako dostępnego i otwartego zasobu dla wszystkich, ma przyjemność ogłosić konkurs Rise 25. Uczestnicy mają do 17 lipca 2023 r., aby przesłać swoje prace konkursowe. 25 najbardziej wpływowych osób, które wspierają budowę bardziej etycznego, odpowiedzialnego i inkluzywnego internetu, zostanie wyróżnionych i w październiku tego roku zaproszonych na uroczystość jubileuszową w Berlinie, upamiętniającą 25-lecie Mozilli. Więcej szczegółów na temat wydarzenia zostanie ogłoszonych niebawem.

„Misją Mozilli zawsze było działanie na rzecz interesu publicznego – od udostępnienia kodu źródłowego przeglądarki Firefox 25 lat temu, po tworzone przez nas dzisiaj technologie, które wyzwalają innowacyjność, ożywiają konkurencję i wzbogacają ofertę w sieci – powiedział Lindsey O’Brien, dyrektor marketingu w Mozilli. – Konkurs Rise 25 organizowany jest z okazji 25. rocznicy naszej firmy i ma na celu uhonorować innowatorów kształtujących przyszłość internetu, tworzących bardziej etyczne, odpowiedzialne i równościowe technologie, a także bardziej inkluzywne i zróżnicowane treści”.

2. Przedsiębiorcy – wykorzystujący internet do stworzenia nowych produktów, rozwiązań i usług, które zapewniają wsparcie dla innych i przysługują korzyści społeczne i ekonomiczne.

3. Nauczyciele – przekazujący wiedzę o sieci i technologii w nowoczesny, innowacyjny i skuteczny sposób, który pomaga uczniom zrozumieć wpływ technologii na ich życie.

Dla każdej z wyżej wymienionych grup zostanie wyłoniony zwycięzca, który otrzyma nagrodę.

1. Uczestnicy konkursu Artyści będą nagradzani za tworzenie innowacyjnych grafik cyfrowych, które inspirują innych i wykorzystują możliwości internetu.

2. Przedsiębiorcy zostaną nagrodzeni za tworzenie innowacyjnych produktów i usług, które stanowią wsparcie dla ludzi oraz dają korzyści ekonomiczne i społeczne.

3. Nauczyciele będą nagradzani za dzielenie się wiedzą na temat internetu i technologii, a także za wprowadzanie innowacyjnych pomysłów, które uczą uczniów o wpływie technologii na ich życie.

2. Aktywiści to ludzie, którzy wykorzystują potęgę internetu jako narzędzie do wpływania na zmiany społeczne i polityczne, a także do dzielenia się swoimi opiniami i wizjami, które mają moc zmieniać świat na lepsze.

3. Twórcy to osoby, których praca – od filmowców, edukatorów, komików, po innych – stanowi inspirację dla innych oraz inicjuje ważne dyskusje, tworząc przy tym społeczność w sieci.

4. Inżynierowie, technicy i budowniczy współtworzą internet – tworząc infrastrukturę, udoskonalając jego techniczne aspekty, dostarczając jej szybkości i bezpieczeństwa oraz zwiększając dostępność.

Rzecznicy to grupa ludzi, która wkracza do polityki dotyczącej internetu i walczy o jego otwartość i wolność. Są to decydenci polityczni, prawnicy, którzy starają się zmienić kierunki polityki i regulacje wykorzystywane na całym świecie. Możesz dołączyć do tego grona poprzez wypełnienie formularza Rzecznicy.

Zgłoszenia do uroczystości 25-lecia można przesyłać do 17 lipca 2023 r. do godz. 23:59 czasu pacyficznego na stronie https://www.mozilla.org/en-US/rise25. 25 wyróżnionych uczestników otrzyma transport i zakwaterowanie w Berlinie. Lista laureatów zostanie ogłoszona w późniejszym terminie.

Mozilla, utworzona w 1998 roku w San Francisco, to spółka technologiczna zaangażowana w ochronę prywatności w Internecie. Wyprodukowana przez organizację non-profit, ich marka – Firefox – jest jedną z najbardziej popularnych przeglądarek internetowych. Co miesiąc jej produkty wykorzystywane są przez ponad 270 milionów ludzi na całym świecie.


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM