Ludzie i kultura

Pilny powrót do cen biletów do muzeów – MKiDN wzywa

Tegoroczna edycja zapisała się w historii jako największa impreza plenerowa w Polsce. Wielkie święto muzyki disco zgromadziło ponad 50 tysięcy fanów na Podlasiu i miliony widzów przed telewizorami, którzy oglądali na żywo transmitowany koncert w telewizji Polsat.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński wskazuje, że w związku ze zmianami cen biletów do muzeów prowadzonych lub współprowadzonych przez resort kultury, należy podjąć pilne działania mające na celu powrót do cen z ubiegłego roku.

MKiDN wspiera dostępność oferty muzealnej poprzez zwiększenie dotacji do muzeów, zgodnie z Ustawą o muzeach, z której wynika, że to dyrektor instytucji ustala wysokość cen biletów. Dlatego też, aby zwiększyć dostępność do muzeów MKiDN rekomenduje powrót do cen z zeszłego roku, bez podnoszenia kosztów wstępu.

Serwis PAP publikuje komunikaty bez jakichkolwiek zmian w treści, jaka została dostarczona przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM