Biznes i finanse

Velvet CARE – większa moc wytwórcza, większe możliwości dla przyszłości

Velvet CARE, jeden z liderów na rynku celulozowych produktów higienicznych w Polsce i regionie Europy Środkowej, przygotowuje się do strategicznych inwestycji w swoim zakładzie papierniczym w Kluczach. Do końca marca 2026 roku zakład zostanie rozbudowany i zautomatyzowany, co pozwoli na zwiększenie mocy wytwórczych o 60 tys. ton rocznie do poziomu 210 tys. ton oraz powiększenie powierzchni budynków do 115 tys. m2. Wartość projektu inwestycyjnego to 363,5 mln PLN. Velvet CARE spodziewa się, że obroty w 2023 osiągną 1,5 mld PLN.

Firma podjęła decyzję o strategicznych inwestycjach w dalszy rozwój swojej fabryki w Kluczach, czego dowodem jest podpisana umowa z Krakowskim Parkiem Technologicznym. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i technologiom, fabryka ta stała się jednym z najlepszych zakładów branży papierniczej w całej Europie.

Velvet CARE planuje ekspansję produkcji, która będzie obejmować budowę kolejnej nowoczesnej maszyny papierniczej MP9. Będzie to trzecia inwestycja w ciągu ostatnich 6 lat i wyjątkowe wydarzenie dla firmy, która produkuje obecnie około 150 tys. ton bibułki rocznie. W ramach inwestycji planowana jest również budowa nowoczesnego automatycznego magazynu wyrobów gotowych na minimum 40 tys. miejsc paletowych, rozbudowa systemu automatycznego podawania palet oraz wyposażenie hal przetwórczych w instalację klimatyzacji. Nowa infrastruktura będzie wyposażona w 3 maszyny papiernicze, 4 magazyny i 17 linii przetwórczych, przygotowujących papiery toaletowe, ręczniki papierowe i chusteczki, oraz w dwie dodatkowe hale biurowe.

Inwestycja w nowe technologie i udoskonalenie procesów magazynowych zapewni nam nie tylko większą wydajność, ale także znacząco przyczyni się do dalszego rozwoju zakładu.

Nowa inwestycja to kolejny wspólny projekt odbywający się we współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym w ramach Krakowskiej Specjalnej Strefy Inwestycyjnej. Jest to projekt, który został stworzony zgodnie z Eco Agendą firmy, a także jej strategią ESG. Jego wybór technologii i rozwiązań jest bardziej środowiskowo świadomy, przy jednoczesnym zachowaniu oszczędności energii, wody, materiałów i gazu. Dzięki temu możliwe jest realizowanie założeń modelu gospodarki obiegu zamkniętego, a także zmniejszenie wpływu działalności zakładu na środowisko.

Nowa inwestycja w zakład papierniczy w Kluczach będzie stymulować rozwój i aktywizację gospodarczą w regionie, a Velvet CARE będzie korzystać z usług lokalnych kooperantów, co przyczyni się do tworzenia dodatkowych miejsc pracy. Ponadto, zwiększenie produkcyjnych, logistycznych i ofertowych możliwości firmy pozwoli na długofalową współpracę z lokalnymi podmiotami.

Długoterminowa strategia Velvet CARE 2028 zakłada wzmocnienie pozycji firmy jako lidera w branży celulozowych artykułów higienicznych w całej Europie Środkowej poprzez planowane inwestycje, które pozwolą nam osiągnąć ten cel.


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM