Polityka i społeczeństwo

2,8 mln euro do wygrania: Rozpoczęła się edycja konkursu Intereg Czechy andndash; Polska

Środowe rozpoczęcie konkursu programu Intereg Czechy – Polska to szansa dla przygranicznych gmin na realizację swoich projektów. Do wykorzystania jest aż 2,8 mln euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W ten sposób instytucje oraz mieszkańcy gmin z obu stron granicy będą mogli wspólnie wspierać wzajemnie swoje cele.

19 lipca Wspólny Sekretariat Programu Intereg Czechy – Polska poinformował o ogłoszeniu naboru do konkursu na projekty mające na celu poprawę warunków funkcjonowania i rozwoju współpracy transgranicznej między naszymi krajami.

Finansowanie może być udzielane na działania administracji publicznej, mające na celu poprawę warunków życia i wspieranie współpracy transgranicznej w danej dziedzinie. Wszelkie szczegóły dotyczące uzyskania dofinansowania określa regulamin.

„Jednostki administracji publicznej mogą przygotowywać wspólne opracowania, koncepcje i strategie, wymieniać informacje, dane i wiedzę lub prowadzić inne działania o podobnym charakterze, które pomogą usunąć przeszkody i bariery rozwoju terytorialnego zarówno na całym pograniczu, jak i na poziomie lokalnym” – wyjaśniono w ogłoszeniu o konkursie.

Propozycje projektowe mogą składać: jednostki samorządu terytorialnego oraz ich jednostki organizacyjne, organizacje pozarządowe, europejskie ugrupowania współpracy terytorialnej, a także izby, stowarzyszania, związki i organizacje samorządu gospodarczego i zawodowego.

W projektach może uczestniczyć jedna lub więcej jednostek, z wyjątkiem jednostek sektora finansów publicznych.

Projekty mogą być realizowane przez jedną lub więcej jednostek, z wyłączeniem podmiotów sektora finansów publicznych.

Osoby zainteresowane udziałem w programie mają czas do 8 listopada, by przedstawić swoje propozycje projektowe. Wnioski projektowe będą przyjmowane do 21 lutego 2024 r., po czym w czerwcu tego samego roku zostaną one zatwierdzone.


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM