Biznes i finanse

ENERGA i Greenvolt: Przełom w dziedzinie hybrydowych rozwiązań OZE

Greenvolt Power osiągnął porozumienie z ENERGA WYTWARZANIE S.A. dotyczące nabycia portfela projektów OZE w ramach realizacji strategii rotacji aktywów Grupy Greenvolt. Przedmiot transakcji obejmuje dwa parki – Sompolno i Opalenica, o łącznej mocy 58.6 MW. Oba parki są podłączone do polskiej sieci elektroenergetycznej, zaś Sompolno oferuje pionierskie rozwiązanie hybrydowe. Całkowita wartość transakcji wynosi 107 mln Euro. Realizacja założonej strategii pozwoli Grupie Greenvolt osiągnąć w tym roku sprzedaż co najmniej 200 MWp łącznie.

Greenvolt Power, część Grupy Greenvolt, która specjalizuje się w dużych projektach OZE, ogłosiła porozumienie z ENERGA WYTWARZANIE w sprawie sprzedaży swoich portfeli projektów OZE w Polsce. Sprzedaż projektów wiatrowych i fotowoltaicznych o całkowitej mocy ok. 58.6 MW doskonale wpisuje się w plan strategiczny Grupy Greenvolt dotyczący zmiany aktywów.

Greenvolt Power zostało wybrane do budowy i prowadzenia portfela aktywów o szacunkowej rocznej produkcji 111 GWh, który został sprzedany za łączną kwotę 107 mln euro.

Umowa została podpisana z ENERGA WYTWARZANIE, częścią Grupy ENERGA, która znajduje się wśród czterech największych firm energetycznych w Polsce. Główne działania Grupy ENERGA obejmują wytwarzanie, sprzedaż, dystrybucję energii elektrycznej i cieplnej oraz obrót gazem.

ENERGA WYTWARZANIE jest liderem w produkcji energii z odnawialnych źródeł w Grupie ENERGA, zarządzając 45 elektrowniami wodnymi, 6 farmami wiatrowymi oraz 6 instalacjami fotowoltaicznymi.

Portfolio projektów w Opalenicy składa się z trzech parków fotowoltaicznych o łącznej mocy 22 MW oraz Sompolno, z instalacjami wiatrowymi o mocy 26 MW i fotowoltaicznymi o mocy 10 MW.

„Te dwa projekty, znajdujące się obecnie w końcowej fazie budowy, są doskonałym przykładem kompetencji Grupy Greenvolt w rozwijaniu wysokiej jakości projektów OZE w połączeniu z innowacyjnymi rozwiązaniami maksymalizującymi moce produkcyjne, co jest cenione przez kupujących – w tym przypadku przez Energę” – stwierdza João Manso Neto.

„Widzimy, że apetyt inwestorów na rozwijane przez nas projekty OZE rośnie” – dodaje prezes Grupy Greenvolt, zaznaczając, że firma w ramach osiągania celów strategicznych planuje sprzedać do końca tego roku aktywa wiatrowe i fotowoltaiczne o wartości 200 MW.

Polska jest dla Grupy Greenvolt ważnym miejscem dla realizacji jej strategii w zakresie promocji, rozwoju i budowy dużych projektów wiatrowych i fotowoltaicznych. Do tej pory spółka zrealizowała instalacje o mocy 6,9 GW – w tym 3,4 GW w Polsce oraz 2,9 GW w zaawansowanej fazie rozwoju, które powinny zostać ukończone do końca bieżącego roku.

Grupa Greenvolt gromadzi swoją obecność na wielu rynkach, w tym europejskich i amerykańskich, oferując promocję projektów wiatrowych i fotowoltaicznych. Ponadto firma jest aktywna w strategicznym segmencie rozproszonego wytwarzania energii w sześciu regionach geograficznych, zarówno w segmencie mieszkaniowym, jak i biznesowym. W dodatku, jest obecna na rynkach Portugalii i Wielkiej Brytanii, wytwarzając energię z biomasy resztkowej.


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM