Polityka i społeczeństwo

Pszczoły Maleńca świętują: MRiRW wprowadza Dzień Pszczoły!

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprasza na uroczystości z okazji Dnia Pszczoły, które odbędą się na terenie zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu. Minister Robert Telus spotka się z pszczelarzami z regionu koneckiego, aby wspólnie celebrować to wyjątkowe święto.

Robert Telus złożył życzenia wszystkim Polakom, aby błogosławiła im tak owocna współpraca, jaką cechuje pracowite pszczoły. „Bądźmy wzorem dla pszczół i wzajemnie się wspierajmy” – powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi.

Minister Robert Telus niedawno zwrócił uwagę na wzrost znaczenia współpracy rolników i pszczelarzy dla rozwoju pszczelarstwa. Wyraził swoją nadzieję, że wzór współpracy pochodzący od pszczół będzie przestrzegany przez obie strony, aby budować silną Polskę.

Minister podkreślił, że pszczoły są nie tylko pracowite, ale także wyjątkowo skuteczne w łączeniu ludzi. Poprzez wspólną pracę tworzą one silniejszą społeczność, która jest podstawą wzrostu gospodarczego i rozwoju.

Minister Robert Telus wyróżnił 12 najbardziej zaangażowanych pszczelarzy odznakami honorowymi „Zasłużony dla Rolnictwa”. Przyjaciele pszczelarzy odwdzięczyli się wręczając mu statuetkę „Przyjaciel Pszczelarzy” z hasłem „Nadzieja”.

Minister podkreślił wagę współpracy pomiędzy pszczelarzami i rolnikami, która wpływa korzystnie na rozwój polskiego rolnictwa. Wyjaśnił, że bez pszczelarzy nie byłoby rolników, a bez rolników nie byłoby pszczelarzy.

Polska jest domem dla około 470 gatunków pszczół, jednak jedynie pszczoła miodna produkuje miód.

Minister podkreślił, że statuetka wyraża jego pragnienie, aby pszczelarze i rolnicy dalej współpracowali i wzajemnie się wspierali.

Podziękował pszczelarzom za okazane wyróżnienie i za ich wkład w rozwój polskiego rolnictwa.

Dbając o wierność treści przekazu, PAP SA publikuje komunikaty bez jakichkolwiek zmian w ich treści. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM