Polityka i społeczeństwo

Zasługujemy na miłość do Ziemi: Dzięki naszym wspólnym wysiłkom

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Robert Telus zaznaczył podczas 31. Targów Rol-Szansa w Piotrkowie Trybunalskim, że Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi jest obecne nie tylko w czasie dożynek, targów i wystaw, ale przede wszystkim w trudnych chwilach.

Minister wyraził też wiarę, że wspólnymi siłami uda się wyjść z trudnej sytuacji i wprowadzić odpowiednie zmiany w rolnictwie.

Rolnicy wyróżnieni za szczególne zasługi

Rolnicy to ci, którzy dzięki swojej pracy na roli i w hodowli zapewniają Polsce bezpieczeństwo żywnościowe. Dlatego szczególnie chciałbym wyróżnić tych, którzy wykazują się wyjątkową pracą i wkładem w rozwój polskiego rolnictwa.

Hodowla trzody chlewnej w Piotrkowie jest szanowana i uznawana na całym świecie. Minister wyraził swoją dumę z tego faktu.

Minister rolnictwa złożył podziękowania rolnikom za trudne negocjacje i rozmowy, które mu udzielają cennych wskazówek.

Środki finansowe, przeznaczone na wsparcie rolnictwa, wynoszące ponad 15 mld złotych, są inwestycją w przyszłość, a nie tylko przelewem pieniędzy.

Rolnictwo w Polsce należy chronić i rozwijać, szczególnie w niełatwych okolicznościach. Pragnę wam podziękować za miłość do ziemi – nie tylko jako miejsca do pracy, ale również jako dziedzictwo naszych dziadków. Ziemia jest tym, co pozwala nam się utrzymać i karmić, dlatego musimy ją szanować i chronić.

Tegoroczne targi Rol-Szansa spotkały się z ogromnym zainteresowaniem ze strony rolników i wystawców. Przybyło do Piotrkowa ponad 200 wystawców, zarówno z kraju, jak i z zagranicy, prezentujących swoje produkty, wśród których znalazły się najnowocześniejsze maszyny rolnicze, traktory, kombajny, pasze i nawozy, a także systemy oszczędzania energii.

Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach serdecznie zaprasza na wystawę!

Komunikaty publikowane w serwisie PAP pozostają bez zmian w porównaniu do oryginalnej treści dostarczonej przez nadawcę. Nadawca ponosi pełną odpowiedzialność za ich zawartość zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM