Nauka i technologie

Światowa sława Jerzego Makuli i jego związek z lotniskiem PLL LOT – nieznane historie

Słynny i ceniony Jerzy Makula był siedmiokrotnym indywidualnym mistrzem świata w akrobacji szybowcowej, a także kapitanem Polskich Linii Lotniczych LOT. Jak doszło do tego, że został pilotem, a także dlaczego wciąż podpadał instruktorom? Na te i inne pytania odpowiedział w wywiadzie, który został opublikowany przez PLL LOT.

Polskie Linie Lotnicze LOT wspierają swoich pilotażowych mistrzów. Jednym z nich jest Jerzy Makula – instruktor i były kapitan, który osiągnął imponujące sukcesy w akrobacji szybowcowej. Był on siedmiokrotnym mistrzem świata w konkurencjach indywidualnych, czterokrotnym srebrnym medalistą, ośmiokrotnym mistrzem świata drużynowym, trzykrotnym mistrzem Europy oraz czternastokrotnym mistrzem Polski.

Karol Makula, znany pilot PLL LOT, posiadał doświadczenie w lataniu na wielu rodzajach samolotów. Jego kariera rozpoczęła się od odbioru pierwszego Boeinga 787 z Seattle, a potem wykonywał on specjalne rejsy VIP, takie jak te z papieżem czy różnymi głowami państw. Makula jest również właścicielem szybowca Foka 5, który został umieszczony w holu siedziby narodowego przewoźnika. Samolot ten jest znany szerszej publiczności z programów telewizyjnych „No to lecę!” i „Operacja LOT”.

Kiedy LOT-u zapytał Makulę o to, jak został pilotem i dlaczego wciąż kłócił się z instruktorami, odpowiedział, że to była droga pełna wyzwań i przełamywania barier. Przyznał również, że wygrana w konkursie Latających Skrzydeł była dla niego jednym z najbardziej satysfakcjonujących momentów w karierze. Zdradził także młodym lotnikom kilka szczegółów, które pomogły mu w karierze.

Udaj się w niezapomnianą podróż z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT! Odkryj miejsca, które zmieniły świat i poznaj nowe doświadczenia dzięki najnowocześniejszym samolotom świata, takim jak Boeing 787 Dreamliner.

Poznaj historię LOT-u i jego wyjątkowego wkładu w polską kulturę i gospodarkę w wyjątkowym wywiadzie z Jerzym Makulą – założycielem i dyrektorem generalnym Polskich Linii Lotniczych LOT. Więcej ciekawostek znajdziesz w tym wywiadzie.

Pobierz materiały o LOT-cie i jego wyjątkowych lotach z tego linku, a także zdjęcia (fot. PLL LOT, zdjęcia Jerzego Makuli – fot. archiwum prywatne) z tego linku.

Zapraszamy Cię na niezapomnianą podróż z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT! Odkryj najpiękniejsze miejsca na świecie i ciesz się nowymi doświadczeniami dzięki najnowocześniejszym samolotom świata, takim jak Boeing 787 Dreamliner.


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM