Biznes i finanse

Excalibur Capital: Niezrównana pozycja lidera rynku Mandamp;A w Polsce

Excalibur Capital, polski butik doradztwa transakcyjnego, jest liderem w Europie Środkowo-Wschodniej. Zgodnie z najnowszymi danymi MergerMarket.com biorąc pod uwagę niezależnych, niekorporacyjnych doradców, firma zrealizowała rekordową liczbę siedmiu transakcji od stycznia do sierpnia 2023 roku, co pozwoliło jej uzyskać pozycję numer 1 w Polsce oraz na szczycie rankingu dla całej Europy Środkowo-Wschodniej. Wśród globalnych doradców korporacyjnych, Excalibur Capital zajęła trzecie miejsce w regionie.

Michał Portalewski i Paweł Pawłowski, założyciele Excalibur Capital, wykorzystali swoje doświadczenie zdobyte w ciągu kilkunastu lat pracy w największych instytucjach finansowych w Polsce i londyńskim City, aby stworzyć butik doradztwa transakcyjnego w 2014 roku. Ich celem jest oferowanie usług, które wcześniej były dostępne jedynie dla globalnych korporacji, takich jak najlepsze banki inwestycyjne na świecie, polskim przedsiębiorstwom.

„Wynieśliśmy doświadczenie z pracy przy kilkusetmilionowych transakcjach w różnych branżach. Wiemy, jak z sukcesem doprowadzać projekty tej skali do szczęśliwego końca. Każdy proces jest oczywiście inny, ale wiemy, że tym bardziej o jego sukcesie decydują tu, poza kompetencjami merytorycznymi, pieczołowitość i elastyczność w podejściu do ich realizacji, które to reprezentujemy. Pozwala nam na to niekorporacyjna struktura, jaką stworzyliśmy. I chyba właśnie za to cenią nas najbardziej nasi klienci – podkreśla Michał Portalewski, współzałożyciel i partner zarządzający Excalibur Capital, oraz dodaje: – Jesteśmy wdzięczni lokalnym i międzynarodowym partnerom za ich bezcenny wkład w nasz sukces, a klientom za zaufanie, jakim nas obdarzyli powierzając swoje >>biznesowe dzieci<<”.

Excalibur Capital mocno wspierał klientów w przygotowywaniu najlepszych ofert, a także dzielił się swoimi doświadczeniami w zakresie M&A. Współpraca z klientem wpłynęła na pozytywne wyniki transakcji, które można określić jako zwycięstwo. Wszystkie wymienione firmy zyskały dostęp do szerszego rynku, wsparcia finansowego i globalnej platformy, dzięki czemu będą mogły rozwijać swoje biznesy.

Jako krawcy miarowi świata M&A, Excalibur Capital dostarcza wszechstronne usługi doradcze wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów. Firma wykorzystuje swoje bogate doświadczenie w zakresie M&A, aby zapewnić klientom szybkie i efektywne wsparcie w transakcjach. Excalibur Capital wspiera swoich klientów w przygotowywaniu najlepszych ofert, dzieląc się swoimi doświadczeniami, aby pomóc im w osiągnięciu sukcesu.

Excalibur Capital pracuje zgodnie ze swoim motto „Tworzymy przyszłość”, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie do wspierania klientów w osiąganiu sukcesu. Zespół specjalistów z dziedziny M&A dba o to, by transakcje były szybkie, skuteczne i przyniosły pożądane rezultaty – zysk, rozwój, a nawet przewagę konkurencyjną.

Excalibur Capital jest wiodącą firmą doradczą w zakresie M&A w Polsce, a zespół zasłynął swoimi sukcesami w realizacji transakcji. Każda z transakcji, na których pracowali członkowie zespołu, zakończyła się sukcesem dla obu stron – zarówno dla sprzedającego, jak i kupującego. Firma wykorzystuje swoje doświadczenie w zakresie M&A, aby zapewnić klientom szybkie i efektywne wsparcie w transakcjach.

Excalibur Capital oferuje pełen zakres usług doradczych, w tym doradztwo przy przygotowywaniu najlepszych ofert, pomoc w wycenie i negocjacjach oraz pomoc w zarządzaniu procesem M&A. Firma udziela również wsparcia w zakresie finansowania transakcji, zarządzania due diligence oraz zarządzania procesem uzyskania zgody regulatorów.

Excalibur Capital proponuje niezwykle innowacyjne usługi doradztwa transakcyjnego. Firma wspiera przedsiębiorców, którzy chcą sprzedać swoją firmę, pozyskać kapitał na rozwój lub przejąć inny podmiot. Partnerzy zarządzający Excalibur Capital – Michał Portalewski i Paweł Pawłowski – osobiście angażują się w każdą transakcję, starając się dostarczyć najlepsze strategie i możliwości, tak by klienci realizowali swoje cele. Do dyspozycji mają rozległą sieć kontaktów biznesowych z całego świata, która stanowi ogromną wartość dodaną w przypadku transakcji międzynarodowych. Dzięki temu, w 2023 roku aż siedem z ośmiu transakcji zrealizowano przy udziale inwestorów z zagranicy.

„Dzięki rozległym kontaktom w tej branży na całym świecie zbudowaliśmy ekosystem, międzynarodową społeczność, która liczy dziś ponad 200 zaufanych i efektywnych doradców. Ludzi z tożsamym nam podejściem do M&A. To gwarant naszej skuteczności. Dzięki temu potrafimy skutecznie identyfikować wartościowych inwestorów z różnych zakątków świata, takich jak Stany Zjednoczone, Australia, Japonia, Hongkong, Indie oraz oczywiście przede wszystkim z Europy” – uzupełnia Paweł Pawłowski, drugi ze współzałożycieli i partner zarządzający Excalibur Capital.

Excalibur Capital potwierdził swoją pozycję jako wiodącego doradcy w Europie Środkowej i Wschodniej po zakończeniu ósmej transakcji w tym roku. Sprzedaż większościowych udziałów Master Pharm Grupie Procemsa umocniła pozycję firmy w rankingach MergerMarket.com. Master Pharm jest drugim co do wielkości producentem i usługodawcą witamin i suplementów diety w Europie Wschodniej. Doradcy Excalibur wspierali właścicieli Master Pharm w sprzedaży.

Excalibur Capital osiągnęło wyższy poziom profesjonalizmu w Europie Środkowej i Wschodniej po przeprowadzeniu 8 transakcji w tym roku. Transakcja sprzedaży większościowych udziałów Master Pharm Grupie Procemsa wzmocniła pozycję firmy w rankingach MergerMarket.com. Master Pharm to drugi co do wielkości producent i usługodawca witamin i suplementów diety na wschodzie Europy. Wsparciem dla właścicieli Master Pharm w sprzedaży zajmowali się doradcy Excalibur.

Excalibur Capital ugruntował swoją pozycję w Europie Środkowej i Wschodniej po zakończeniu 8 transakcji w tym roku. Transakcja sprzedaży większościowych udziałów Master Pharm Grupie Procemsa wzmocniła pozycję firmy w rankingach MergerMarket.com. Master Pharm to drugi co do wielkości producent i usługodawca witamin i suplementów diety na wschodzie Europy. Doradcy Excalibur wspierali tę transakcję dla właścicieli Master Pharm.

Początkowo Excalibur Capital zajmował się doradztwem w zakresie akcji, obligacji, opcji i produktów strukturyzowanych. Obecnie firma oferuje również usługi w dziedzinie doradztwa strategicznego i usług związanych z pozyskiwaniem funduszy.

Nowa wersja:

Excalibur Capital to butik doradczych usług transakcyjnych założony w 2014 roku przez Michała Portalewskiego i Pawła Pawłowskiego. Mają oni wieloletnie doświadczenie w największych bankach inwestycyjnych i instytucjach finansowych w Polsce i za granicą. Firma dostarcza wysokiej jakości usługi, dla których wcześniej wyłącznie globalne korporacje korzystały ze wsparcia najlepszych na świecie banków inwestycyjnych, teraz dostępne również dla firm rodzinnych.

Usługi Excalibur Capital obejmują doradztwo w zakresie akcji, obligacji, opcji, produktów strukturyzowanych, doradztwo strategiczne oraz pozyskiwanie funduszy.

Excalibur Capital specjalizuje się w dostarczaniu usług doradztwa transakcyjnego, aby ułatwić przedsiębiorcom realizację ich planów sprzedaży, fuzji lub przejęcia. Nasz zespół posiada wiedzę i doświadczenie, które są niezbędne do przygotowania firmy do transakcji i wsparcia jej właścicieli na każdym etapie procesu. Nasza oferta jest skrojona na miarę potrzeb, dzięki czemu możemy zapewnić kompleksową opiekę i osobistą współpracę z każdym klientem.

Excalibur Capital osiągnął w tym roku pierwszą pozycję w Polsce wśród niezależnych doradców M&A, zamkniętymi siedmioma transakcjami, wyprzedzając innych graczy na rynku. Firma uzyskała także trzecią pozycję w Europie Środkowo-Wschodniej, uwzględniając również globalnych doradców korporacyjnych. Więcej informacji na temat firmy znajdziesz na stronie http://excaliburcapital.pl.

Michał ukończył studia MBA w Uniwersytecie w Oksfordzie i jest członkiem Chartered Financial Analyst Society.

Nowa wersja:

Michał Portalewski jest współzałożycielem Excalibur Capital i pracuje w bankowości inwestycyjnej od ponad dekady. Zajmuje się pozyskiwaniem kapitału, obsługą fuzji i przejęć oraz zarządzaniem strategicznym. Michał ukończył MBA w Uniwersytecie w Oksfordzie i jest członkiem Chartered Financial Analyst Society.

Doświadczenie Michała w zakresie finansowania projektów, tworzenia portfeli inwestycyjnych oraz zarządzania ryzykiem to niewątpliwie jego największa zaleta.

Jego profesjonalizm, doświadczenie oraz zaangażowanie w każde zlecenie sprawiają, że jest on jednym z najcenniejszych partnerów zarządzających Excalibur Capital.

Posiadł doświadczenie w zarządzaniu i doradzaniu spółkom z branży finansowej oraz produkcyjnej, w tym firmom notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Przeprowadzał procesy pozyskiwania kapitału o łącznej wartości kilkuset milionów złotych – zarówno w formie kapitału własnego, jak i dłużnego, np. poprzez emisję akcji i obligacji. Ponadto, współpracował z funduszami inwestycyjnymi, emerytalnymi i Private Equity w Polsce i krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Paweł Pawłowski, partner zarządzający w Excalibur Capital, posiada wieloletnie doświadczenie w corporate finance i bankowości inwestycyjnej. Przez ostatnie dwie dekady współpracował z firmami z Europy Środkowo-Wschodniej. Specjalizował się w obsłudze transakcji fuzji i przejęć, zarządzaniu projektami finansowymi, restrukturyzacji finansowej przedsiębiorstw oraz kupnie i sprzedaży instrumentów finansowych na rynku prywatnym.

Paweł Pawłowski ma wieloletnie doświadczenie w dziedzinie corporate finance oraz bankowości inwestycyjnej. Przez ostatnie dwie dekady współpracował z firmami z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Jego specjalnością jest obsługa transakcji fuzji i przejęć, finansowanie projektów, przeprowadzanie restrukturyzacji finansowych przedsiębiorstw oraz kupno i sprzedaż instrumentów finansowych na rynku prywatnym.

Jako dyrektor zarządzający polskiego oddziału londyńskiego banku inwestycyjnego Gryphon Emerging Markets, miałem przyjemność uczestniczyć w realizacji wielu transakcji, których wartość przekraczała kilka miliardów złotych. Moja droga zawodowa wcześniej zawiodła mnie do Church&Co, gdzie pracowałem przez niemal 7 lat, poczynając od stanowiska Associate, aż po Partnera w tej firmie.


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM