Wiadomości Polska Biznes i finanse Uzbekistan docenił możliwości Arctech: System śledzący słońce o mocy 240MW dla projektu fotowoltaicznego
Biznes i finanse

Uzbekistan docenił możliwości Arctech: System śledzący słońce o mocy 240MW dla projektu fotowoltaicznego

Polacy planujący city break jesienią 2023 na eSky.pl wybierają głównie Rzym, Londyn lub Barcelonę. Co ciekawe, Włochy to jedyny kraj, który ma w tym rankingu dwa miasta – Mediolan i Wenecję – i których zainteresowanie wyraża 16% podróżników. Analitycy eSky.pl prezentują zatem ranking „Dokąd na city break? Jesień 2023”.

Firma Arctech, lider rynku systemów śledzenia słońca, konstrukcji solarnych i instalacji fotowoltaicznych zintegrowanych ze strukturą budynku (BIPV), podpisała kolejną umowę na dostawę systemu śledzącego słońce o mocy 240 MW dla projektu elektrowni fotowoltaicznej w Uzbekistanie. To trzecie w ostatnim czasie zlecenie Arctech w regionie Taszkentu, po konstrukcji fotowoltaicznej o mocy 1 GW w Qashqadaryo Viloyati i Buxoro oraz konstrukcji fotowoltaicznej o mocy 500 MW w Sherabad. Jest to kolejny dowód na to, że Arctech nieustannie się rozwija i zdobywa uznanie na rynku uzbeckim.

SkyLine II to nowatorski system śledzenia promieni słonecznych, wyposażony w pięciokątną rurę skrętną i synchroniczny, wielopunktowy mechanizm napędowy. Jest to jeden z niewielu sztywnych systemów śledzących typu 1P, który zapewnia dużą stabilność i wytrzymałość przy każdym kącie nachylenia. Dodatkowo, dzięki zwiększeniu rozpiętości słupów, całkowita liczba słupów na 1 MW została zmniejszona o ponad 30 proc., co przełożyło się na niższe koszty budowy o około 2 proc.

Multi-drive systemy śledzące o sztywnej konstrukcji wprowadzają innowacje, pozwalające na bezpieczne montowanie poziome, co zmniejsza nacisk wiatru na nowe moduły wielkoformatowe i zapobiega ich pękaniu i rozwarstwianiu. Systemy te zwiększają również próg prędkości wiatru, co pozwala na szerszy zakres działania oraz zmniejszenie strat energii i wzrost wytwarzanej energii i przychodów.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne i zmniejszyć zależność od energii kopalnej, Uzbekistan wprowadził politykę wspierania energetyki odnawialnej. Do 2030 roku rząd planuje zainstalowanie 5 GW mocy słonecznej, co oznacza znaczny wzrost w stosunku do obecnego stanu, w którym 85% energii elektrycznej pochodzi z węgla i gazu ziemnego, głównie z Rosji.

Arctech, jako wiodący dostawca systemów śledzenia słońca, zdobył uznanie wśród podmiotów z Azji Środkowej dzięki wielu innowacyjnym projektom, zrealizowanym w Uzbekistanie oraz na całym regionie środkowoazjatyckim. Firma stale wzbogaca swoją ofertę o najnowsze technologie, co pozwala jej zdobywać coraz większe zaufanie i uznanie klientów, co w konsekwencji przekłada się na stale rosnącą liczbę zamówień na swoje produkty.


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version