Nauka i technologie

Ekologiczna przyszłość Midei – prezentacja nowej linii produktów R290 na targach IFA 2023

Według badania UN Global Compact i McDonald’s, aż 79% Polaków jest przekonanych o sensowności wprowadzania standardów gospodarki o obiegu zamkniętym. Ponadto, 69% badanych deklaruje chęć ciągłego zdobywania wiedzy na temat postaw i praktyk środowiskowych. Raport został przedstawiony podczas XXXII Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

BERLIN, 7 września 2023 /PRNewswire/ — Midea, jeden z czołowych producentów inteligentnych urządzeń AGD, zaprezentowała w Berlinie swoją nową linię produktów wyposażonych w czynnik chłodniczy R290. Podczas targów IFA 2023 firma Midea uczestniczyła także w programie IFA Sustainable Village, aby podkreślić swoje zaangażowanie w budowanie zrównoważonego i przyjaznego środowisku stylu życia.

3 września Midea zorganizowało spotkanie, uczestniczyli w nim goście z UNIDO, Niemieckiej Agencji Środowiska i GIZ. Tematem dyskusji były skutki czynników chłodniczych na środowisko oraz ich znaczenie dla rozwoju przemysłu HVAC (Heating, Ventilating & Air Conditioning). Przyjęta na spotkaniu w ramach Programu IFA Sustainable Village inicjatywa ma na celu pomoc w tworzeniu zrównoważonej przyszłości tej branży.

Dr Chang Wei, dyrektor ds. technicznych Midea Group, wygłosił prelekcję na wydarzeniu, w której omówił strategię ekologicznego rozwoju Midea, wyjaśniając jej połączenie z planami wejścia na międzynarodowy rynek produktów R290. Uczestnicy zapoznali się również z ważnością edukacji konsumentów. Tematy pomp ciepła, gazów fluorowanych i potencjału R290, jako rozwiązania, stanowiły przedmiot dalszych dyskusji, które potwierdziły zaangażowanie Midea w rozwijanie współpracy, pierwszeństwo we wprowadzaniu usprawnień i działania w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju w tej branży.

Podczas pięciodniowego wydarzenia produkty firmy Midea, wyposażone w czynnik R290 i oznaczone hasłem „Zielona wizja, niebieska przyszłość”, spotkały się z ogromnym zainteresowaniem. Wśród nich znalazł się debiutujący topowy model klimatyzatora A+++ EffiClima split AC, który otrzymał certyfikat Blue Angel oraz wydajny podgrzewacz do wody na bazie pompy ciepła A+. Te wysoko efektywne i przyjazne dla środowiska produkty nie tylko gwarantują doskonałe rezultaty, ale także odzwierciedlają zaangażowanie firmy Midea w ograniczenie emisji dwutlenku węgla i zbudowanie lepszej przyszłości.

Ze względu na kryzys klimatyczny, coraz więcej państw i regionów wprowadza przepisy dotyczące ochrony środowiska, mające na celu ograniczenie wykorzystywania czynników chłodniczych. Obecnie dozwolone są czynniki R32 i R290, które odznaczają się zerowym wskaźnikiem potencjału niszczenia ozonu (ODP). Co ważniejsze, R290 ma zdecydowanie niższy wskaźnik GWP w porównaniu do R32, co sprawia, że jest on lepszym wyborem. Unia Europejska planuje również nałożyć zakaz wykorzystywania pojedynczych systemów klimatyzacyjnych typu split, wykorzystujących czynniki o wskaźniku GWP 750 lub więcej, od 1 stycznia 2025 roku.

Midea jest zaangażowana w ochronę środowiska, stosując R290 jako zielony czynnik chłodniczy. Przez ostatnie 12 lat Midea wypracowała silną pozycję w świecie technologii R290, wprowadzając wiele innowacji, w tym pierwszą na świecie sprężarkę rotacyjną oraz pierwszą linię R290, która została uznana i doceniona przez ONZ.

Konsumenci, którzy wybiorą produkty Midea R290, mogą cieszyć się w pełni innowacyjnymi rozwiązaniami, które są nie tylko niezawodne, ale i przyjazne dla środowiska. Na przykład, model Midea R290 Efficlima posiada wysoki wskaźnik SEER 12,2 oraz SCOP 6,3, co czyni go bardziej wydajnym niż klimatyzatory bazujące na R32. Ten ultraefektywny technologicznie produkt jest zaprojektowany, by spełniać wysokie wymagania europejskich konsumentów, oferując jednocześnie skuteczną kontrolę temperatury i znaczną oszczędność energii.

Podczas IFA firma Midea otrzymała tytuł najlepszego światowego producenta klimatyzatorów z czynnikiem chłodniczym R290. Do 2022 roku będzie ona wytwarzać ponad 6,2 miliona produktów z R290, co wpłynie na znaczne zmniejszenie emisji CO2. Szacuje się, że będzie to około 3,715 mln ton – co odpowiada ilości CO2 pochłanianej przez 4,4 mln hektarów amazońskiej dżungli w ciągu roku.


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM