Polityka i społeczeństwo

Nowy sąd w Szczecinie: Plany i Realizacja

Ministerstwo Sprawiedliwości wspiera inwestycje w sądownictwie, aby zapewnić lepsze warunki pracy dla sędziów i poprawić jakość usług dla obywateli. Wiceminister Woś podkreślił, że inwestycje te są ważnym elementem, aby polskie sądownictwo stało się nowoczesne i efektywne.

Biuro Komunikacji i Promocji Ministerstwa Sprawiedliwości informuje, że wiceminister Michał Woś na dzisiejszej (12 września br.) konferencji prasowej w Szczecinie wyjaśnił, jak ważne jest wsparcie inwestycji w sądownictwie. Budowa nowej i modernizacja obecnej siedziby szczecińskiego Sądu Apelacyjnego to tylko jeden z wielu przykładów, dzięki którym polskie sądownictwo będzie nowoczesne i efektywne.

Polityka Ministerstwa Sprawiedliwości opiera się na zapewnieniu jak najlepszych warunków pracy dla sędziów i jakości usług dla obywateli. Wiceminister Michał Woś stwierdził, że inwestycje w sądownictwo są jednym z najważniejszych elementów do osiągnięcia tego celu.

Inwestycja, finansowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości, pozwoli na realizację projektu, który będzie kosztował blisko 35 milionów złotych. Planowany jest budynek sądu wraz z łącznikiem oraz przebudowa obecnego budynku przy ul. Mickiewicza 163.

Zgodnie z deklaracją wiceministra Michała Wosia, dzięki decyzjom Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro Szczecin doświadczy gruntownych przebudów i modernizacji siedzib sądów i prokurator, aby zapewnić godne warunki dla wymiaru sprawiedliwości oraz szybkie rozpatrywanie spraw obywateli.

Aktualnie trwają prace nad przetargiem, którego celem jest wyłonienie wykonawcy dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Zadanie to zostanie zrealizowane w ciągu 10 miesięcy od podpisania umowy. Po jego zakończeniu odbędzie się kolejny przetarg, w którym wybrany zostanie wykonawca robót budowlanych. Inwestycja pozwoli sądowi wzbogacić swą przestrzeń o blisko 1000 m2. Plan jest taki, by zapewnić w tym miejscu urzędnikom optymalne warunki pracy, a obywatelom skuteczną obsługę.

Dzięki wspólnym wysiłkom, zarówno ministerstwo, jak i władze miasta Szczecin, zrealizowały projekt budowy siedziby wielkopolskiego Sądu Apelacyjnego. Otwarcie w pełni wyposażonego budynku odbyło się zgodnie z planem, a nowa siedziba zapewni lepszą obsługę mieszkańców regionu i przyczyni się do wzrostu jakości sądownictwa.

Podczas ceremonii otwarcia, Mateusz Wageman i Dariusz Matecki wyrazili swoją wdzięczność za współpracę, która pozwoliła na ukończenie budowy nowej siedziby Sądu Apelacyjnego. Podkreślili także, że inwestycja ta stanowi ważny krok w kierunku poprawy sądownictwa w całym regionie.

Nowa siedziba Sądu Apelacyjnego w Wielkopolsce jest efektem doskonałej współpracy pomiędzy Ministerstwem Sprawiedliwości a lokalnymi władzami samorządowymi. Prace budowlane zostały ukończone w terminie, a wyposażenie nowego budynku gwarantuje lepszą obsługę lokalnej społeczności przez sądownictwo.

Mateusz Wageman i Dariusz Matecki wyrazili wdzięczność za owocną współpracę i zaznaczyli, że otwarcie nowej siedziby Sądu Apelacyjnego ma istotny wpływ na jakość sądownictwa w całym regionie.

Minister Zbigniew Ziobro konsekwentnie realizuje politykę wprowadzania ustaw mających na celu poprawę funkcjonowania polskiego wymiaru sprawiedliwości. Skuteczna realizacja długofalowych zamierzeń składa się na widoczną poprawę warunków pracy sądów.

Informacje publikowane przez PAP SA są wyłącznie odzwierciedleniem poglądów ich autorów i nie stanowią w żaden sposób oficjalnego stanowiska PAP SA. Odpowiedzialność za treść komunikatów spoczywa wyłącznie na ich autorze, zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM