Polityka i społeczeństwo

Nowy Most Łączący Lubelskie: Otwarcie Drogi do Przyszłości

Nowy most na rzece Bystrzycy w Lublinie to imponująca konstrukcja o długości 50 metrów i szerokości 19 metrów. Wykonany został z wzmocnieniem w postaci podwieszenia, a jego budowa kosztowała 38 mln zł, z czego 32 mln zł pochodziło z Unii Europejskiej.

Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego, wraz z Krzysztofem Żukiem, Prezydentem Lublina, uświetnili uroczystą inaugurację nowego mostu nad Bystrzycą w Lublinie. Most został nazwany na cześć Prezydenta RP Ryszarda Kaczorowskiego.

Gmina Lublin zrealizowała inwestycję w postaci rozbiórki starego i budowy nowego mostu, której całkowity koszt wyniósł około 38 mln zł. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 pozwoliło zmniejszyć tę kwotę do około 32 mln zł.

Dzięki nowemu mostowi, który jest znacznie większy od poprzedniego, pojazdy mogą swobodnie przemieszczać się – nawet te o ciężarze przekraczającym 10 ton. Ścieżka rowerowa została wytyczona w innym miejscu, zapewniając bezpieczeństwo jazdy, a koryto rzeki Bystrzycy uległo przekształceniu, aby zapobiec zalaniu okolicznych terenów.


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM