Zdrowie i styl życia

Polska jako miejsce atrakcji turystycznych – odkryj historię granic kraju!

Polska oferuje coraz więcej atrakcji turystycznych wokół granic, a według dr. hab. Marka Więckowskiego, profesora Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN, liczba miejsc nawiązujących do granic z czasów zaborów i II Rzeczypospolitej wynosi już ponad 65.

„W ostatnich latach widzimy w Polsce rosnący trend postrzegania granicy jako atrakcji turystycznej: na granicach współczesnych znajduje się już ponad 50 takich miejsc. To m.in. szlaki pieszo-rowerowe, skrajne punkty, trójstyki (miejsca styku granic trzech państw). Coraz częściej odtwarzamy też historyczne, reliktowe granice. Miejsc nawiązujących do granic z czasów zaborów i II Rzeczypospolitej naliczyłem już ponad 65. Są to najczęściej tablice edukacyjne z odnośnikami do pogłębionej treści w internecie” – powiedział w rozmowie z Nauką w Polsce prof. Więckowski, naukowiec i podróżnik.

Projekt finansowany przez Narodowe Centrum Nauki, w którym Marek Więckowski zajmuje się badaniem granic jako zasobu, wspiera również badanie roli granic w zachowaniu dziedzictwa oraz w rozwoju turystyki na obszarach przygranicznych.

Badania prowadzone przez Marka Więckowskiego w projekcie finansowanym przez NCN, dotyczą wykorzystania granic jako zasobu oraz znaczenia granic w kontekście ochrony dziedzictwa oraz rozwoju turystyki na obszarach przygranicznych.

Polska oferuje swoim turystom coraz więcej atrakcji turystycznych wokół historycznych granic. Liczba miejsc, które można zwiedzić i doświadczyć jest imponująca, a wizyta w tych miejscach może być fascynująca. Odwiedzający mogą odkrywać dziedzictwo, spróbować lokalnych przysmaków i zobaczyć, jak żyje się w innym kraju. Niezależnie od tego, czy jest to krótka wycieczka, czy pełen urlop, Polska jest idealnym miejscem na zwiedzanie, i można dowiedzieć się wielu interesujących informacji o historii i kulturze tego kraju.


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM