Polityka i społeczeństwo

Pętla Pomorza Zachodniego: Nowe Odcinki Velo Baltiki pokonane!

Ponad 5 km nowej trasy rowerowej Velo Baltica zostało otwarte w woj. zachodniopomorskim, łącząc Dziwnówek z Radawką i Radawkę z Łukęcinem. Inwestycja ta, o wartości 6,9 mln zł, była wspierana przychylnością Funduszy Europejskich w wysokości blisko 5,8 mln zł.

25 kilometrowa trasa rowerowa w gminie Dziwnów została zaprojektowana zgodnie z uniwersalnym projektowaniem, by wszyscy jej użytkownicy mogli korzystać z niej bez konieczności adaptacji. Ścieżka posiada nawierzchnię bitumiczną o szerokości od 2,5 do 3 metrów, co pozwala na bezpieczne wymijanie rowerzystów z przeciwnych kierunków.

Velo Baltica, wytyczona na terenie woj. zachodniopomorskiego, to trasa licząca 235 km. Zaczyna się w Świnoujściu i prowadzi przez najbardziej znane miejscowości wypoczynkowe. Gdzie nie można było wytyczyć trasy, wykorzystano drogę DW102, biegnącą od Międzyzdrojów do Kołobrzegu, oferującą piękne widoki na plaże i morze.

Tworząc trasę, wykorzystano istniejące odcinki i projekty, które samorządy nadmorskie wcześniej zaprojektowały i przygotowały. Wraz z postępem realizacji koncepcji, nowe projekty wypełniały luki w trasie, a całość została spójnie oznakowana.

Projekt Velo Balticę jest jednym z czterech rozwojowych działań infrastrukturalnych w regionie, które tworzą Sieć Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego. Jego realizacja była wspierana przez środki unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Zgodnie z Mapą Dotacji, w latach 2014-2020 Velo Balticę wesprzeć mogły Fundusze Europejskie aż 9-krotnie.


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM