Polityka i społeczeństwo

Świętujemy 10-lecie! Zjazd absolwentów Międzynarodowej Szkoły Biznesu przy Uniwersytecie Xiand#039;an Jiaotong-Liverpool w Suzhou

9 września okazał się dniem wyjątkowym dla Międzynarodowej Szkoły Biznesu w Suzhou, która obchodziła 10-lecie swojego istnienia. Uroczysty zjazd absolwentów stał się wyjątkową okazją, by przypomnieć i docenić wszystko, co zostało osiągnięte przez IBSS w ciągu ostatniej dekady.

Uczestnicy uroczystości upamiętniającej sukcesy szkoły wspólnie świętowali koronny tytuł największej w Chinach szkole anglojęzycznej oraz wyjątkowy wyróżnik w postaci trzech akredytacji „Potrójnej Korony” (AACSB, EQUIS i AMBA), którym może się poszczycić zaledwie jeden procent szkół biznesu na całym świecie. W uroczystości udział wzięło ponad 30 absolwentów, wykładowców oraz przedstawicieli liderów branżowych.

W trakcie uroczystości odbyła się również ceremonia wręczenia nagród trzem wybitnym absolwentom, zasłużonym dla rozwoju biznesowego, społecznego i akademickiego. Boyue Xing, przedsiębiorca i inwestor z prowincji Shaanxi, został uhonorowany tytułem Absolwenta IBSS Roku 2023 za jego osiągnięcia w kierowaniu biznesem. Sirenę Bai, liderkę HR, która uzyskała magisterium w 2021 r., wyróżniono Nagrodą dla Absolwenta IBSS za wyjątkowe osiągnięcia w promowaniu współpracy między IBSS a koncernem AstraZeneca. Lendzie Huo z Amoy Diagnostics, posiadającego międzynarodowy magisterium (2018 r.), przyznano Nagrodę dla Najlepszego Ambasadora IMBA za udzielanie aktualnym studentom IMBA profesjonalnych porad oraz wspomaganie programu.

Podczas paneli dyskusyjnych, prowadzonych przez ekspertów biznesowych i akademickich, omawiano tematy związane z transformacją branży cyfrowej, równouprawnieniem kobiet w organach zarządczych i na stanowiskach kierowniczych, pokoleniem Z w miejscu pracy oraz jego możliwościami przystosowania i kariery w gospodarce globalnej.

Kadra kierownicza i przedstawiciele najwyższego szczebla omawiali najnowsze trendy w sektorach finansowym, produkcyjnym, ochrony zdrowia, wdrażania zrównoważonego rozwoju oraz wykorzystywania współpracy międzybranżowej.

Absolwenci udzielili wyrazu swojemu zadowoleniu z ukończenia studiów w IBSS, wskazując, że przekazane im wiedza i umiejętności pozwoliły im w pełni wykorzystać swój potencjał. Zauważyli, że wykształcenie zdobyte w IBSS i dostęp do sieci kontaktów zapewnionych przez uczelnię były kluczowe w osiągnięciu sukcesu w karierze.

Absolwenci IBSS wyrażali wdzięczność za możliwość skorzystania z edukacji i sieci kontaktów, które uczelnia zapewniła im w trakcie ich studiów. Wielu z nich uznało, że przyswojona wiedza i zdobyte umiejętności były niezbędne do osiągnięcia sukcesu na ścieżce zawodowej.

Kirsten Johnston, absolwentka IBSS z 2019 roku, udowodniła, że wykształcenie zdobyte w uczelni stanowiło solidne podstawy do stworzenia branżowej marki JWDK, która obecnie funkcjonuje w Londynie, Szanghaju i Hong Kongu.

„Jako obcokrajowiec chciałam poszerzyć wiedzę o prowadzeniu biznesu w Chinach oraz poznać różnice wynikające z odmienności kulturowej Chin i Zjednoczonego Królestwa”.

„Nauczono nas, że jako przedsiębiorcy mamy zobowiązania wobec społeczeństwa i powinniśmy zastanowić się, jaką wartość dodaną możemy zaoferować poza generowaniem zysków – powiedział – Najważniejsze w biznesie jest posiadanie pierwiastka przedsiębiorczości, inwestycje w dobrostan społeczny mogą przynieść firmie nieoczekiwane korzyści”.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM