Ludzie i kultura

Śladami przeszłości: Odkrycia na XXVIII Festynie Archeologicznym w Biskupinie

Jeśli czujesz, że masz ochotę cofnąć się w czasie, by poznać codzienność naszych przodków, wybierz się na XXVIII Festyn Archeologiczny w Biskupinie już w sobotę (16 września). Podczas tego wyjątkowego wydarzenia będziesz mógł uczestniczyć w interesujących pokazach i warsztatach edukacyjnych.

Ten rok będzie wyjątkowy, ponieważ w trakcie imprezy zobaczymy prawdziwe słowiańskie historyczne bitwy. Poznamy dawne techniki walki, a także dowiemy się jakie znaczenie miała wojna w życiu Słowian.

Nadchodząca edycja festynu poświęconego Słowianom będzie szczególnym wydarzeniem. Przez cały dzień będziemy mogli poznać i wczuć się w kulturę naszych przodków. Przygotowaliśmy liczne atrakcje, takie jak występy artystyczne, warsztaty, prezentacje, pokazy i bitwy historyczne. Zobaczymy, jak wyglądało życie Słowian i jakie było ich znaczenie dla przyrody.

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie zaprasza wszystkich do udziału w wyjątkowym wydarzeniu – Festynie Archeologicznym „Biskupin w Twoim Stylu”. Festyn odbędzie się w dniach od 15 do 20 września. Uczestnicy będą mieć okazję do poznania historii i kultury regionu poprzez koncerty, wystawy, degustacje, warsztaty i inne atrakcje. Wszystkie wydarzenia zostaną zorganizowane zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa i higieny.

Samorząd województwa pełni rolę prowadzącego dla wielu instytucji kultury, wśród których znajdują się Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, Galeria Sztuki „Wozownia” w Toruniu, Muzeum Etnograficzne im. prof. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Opera „NOVA” w Bydgoszczy, Ośrodek Chopinowski w Szafarni, Pałac Lubostroń w Lubostroniu, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. dr Witolda Bełzy w Bydgoszczy, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa w Toruniu.


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM