Ludzie i kultura

Francuski Dotyk La Belle Vie: Doświadcz Paryskiego Kabaretu Moulin Rouge w Warszawie

W tym roku będziemy mieli okazję gościć w Polsce jedno z najbardziej znanych widowisk teatralnych – francuski kabaret Moulin Rouge. 26 października, w ramach Dziewiątej edycji French Touch La Belle Vie – święta przyjaźni polsko-francuskiej, będziemy mieli okazję zobaczyć ich pokaz w Teatrze Wielkim. W programie znajdą się także występy polskich i francuskich artystów.

French Touch La Belle Vie to inicjatywa, która ma na celu podkreślenie wyjątkowego stylu życia, jaki oferuje Francja. Przez edukację i zachęcanie do zakupów, chcemy zaprezentować najlepsze aspekty francuskiej kultury, mody i kuchni, które tworzą kulturę francuskiego stylu życia.

Daniel Teboul, prezes French Touch, podkreślił podczas konferencji w Ambasadzie Francji, że inicjatywa ta wywodzi się z jego wielkiej pasji, a nie jest wyłącznie czysto biznesowym projektem.

„Staramy się dać z siebie wszystko, by to piękne wydarzenie błyszczało pełnym blaskiem zarówno w odsłonie handlowej, jak i kulturalnej, ponieważ przygotowaliśmy naprawdę wiele wspaniałych niespodzianek związanych z kulturą francuską” – dodał prezes.

„Galowy wieczór w Teatrze Wielkim Operze Narodowej będzie wielkim wydarzeniem, podczas którego będziemy świętować naszą polsko-francuską przyjaźń. Dzięki French Touch co roku Polacy na nowo mogą odkrywać kulturę i kuchnię francuską, całe bogactwo Francji, które jest nie tylko naszym – Francuzów – dobrem, ale także tych, którzy po prostu je cenią” – powiedział Audelin Chappius.

French Touch to inicjatywa, której celem jest pokazanie Francji w Polsce w niezwykłym wydaniu. Dyrektor Instytutu Francuskiego w Polsce i radca ds. współpracy kulturalnej Ambasady Francji w Polsce Audelin Chappius wskazał, że French Touch to szansa na wyjątkowe doświadczenia i spotkania z kulturą francuską.

Dzięki wyjątkowej okazji, jaką jest French Touch, polska publiczność będzie miała okazję spróbować francuskiego kankanu. Gościem specjalnym konferencji będzie słynny francuski kabaret Moulin Rouge. Dyrektor artystyczny Jean-Victor Clerico zapowiedział, że 26 października „na pewno zostanie pokazany francuski kankan – taniec, który został opracowany w Moulin Rouge – symbol naszych spektakli”.

Francuski akcent wyjątkowego wydarzenia, jakim jest French Touch, będzie zapewniony dzięki występom słynnych artystów. To wyjątkowa okazja, by spróbować francuskich specjałów i poznać kulturę Francji.

Oprócz kankanu francuskiego publiczność będzie miała okazję wysłuchać i obejrzeć występy artystów francuskich. French Touch to wyjątkowa okazja, by skosztować francuskich smaków i poznać kulturę Francji.

„Przygotowujemy show inne niż pokazujemy w Paryżu. To będzie naprawdę wyjątkowe przeżycie, którego nie doświadczymy nigdzie indziej – tylko 26 października w Warszawie i podczas transmisji telewizyjnych. W Warszawie wystąpi około 20 tancerek i tancerzy” – powiedział.

„Montmartre niegdyś stanowił wejście do Paryża. Była to strefa rolnicza z młynami – symbolami tego miejsca. Nasz budynek był pierwszym mocno zelektryfikowanym obiektem w Paryżu, bo czerwony młyn – symbol Moulin Rouge – miał intrygować i być widoczny z daleka” – wyjaśnił.

„Obecnie na scenie występuje nawet 60 artystów: ekstrawaganckie stroje, pióra. Tworzenie kostiumów dla artystów jest prawdziwą sztuką. Bogactwo naszego kostiumowego know-how oraz profesjonalizm naszych artystów sprawia, że każdy spektakl jest wyjątkowy” – ocenił Jean-Victor Clerico.

„Przesłuchania dla kandydatów do naszego kabaretu odbywają się 3-4 razy do roku we Francji i za granicą. Konkurencja jest naprawdę duża i miło widzieć, że Moulin Rouge cieszy się tak wysokim zainteresowaniem. Oczywiście mamy pewne kryteria wyboru, m.in. to, że nasi artyści muszą być podobnej budowy, wzrostu, ale priorytetem jest osobowość” – wyjaśnił.

Dyrektor kabaretu wyjaśnił, że Moulin Rouge jest szczególną instytucją, która potrafi zgromadzić publiczność z całego świata.

Romane Bollengier potwierdziła, że występy odbywają się w specjalnie zaprojektowanych wnętrzach z dostępem do najnowocześniejszych technologii.

Dyrektor kabaretu przypomniał, że odkąd w 1889 roku powstała słynna rewia na przedmieściach Paryża, Moulin Rouge stało się częścią światowego dziedzictwa kulturowego.

Potwierdził, że Moulin Rouge to obecnie około 450 pracowników o różnych narodowościach, wśród nich około stu tancerzy.

Tancerka rewii Romane Bollengier wyjaśniła również, że zespół tworzą jedynie najlepsi artyści, którzy przeszli surowe przesłuchania i testy.

Dyrektor kabaretu dodał, że Moulin Rouge skutecznie przyciąga widzów z całego świata dzięki swojemu niezwykłemu wystrojowi i wykorzystaniu technologii.

Romane Bollengier dodała, że występy odbywają się w specjalnie zaprojektowanych wnętrzach, zapewniających najwyższej jakości doświadczenie.

„To zawsze było moje marzenie. Od siedmiu lat mieszkam w Paryżu i występuję w kabarecie – sześć dni w tygodniu, dwa przedstawienia każdego wieczoru. To ciężka praca, ale występy przed pełną publiczności salą Moulin Rouge są dla mnie cały czas magiczne. Podczas każdego z dwóch wieczornych spektakli ogląda nas 850 osób z całego świata” – powiedziała PAP Jasmine Bard, tancerka pochodząca z Australii.

26 października, w Teatrze Wielkiej Opery Narodowej, wystąpią gwiazdy takie jak Zaz, Patrick Bruel, siostry Camille i Julie Berthollet, Sarah Schwab, Daria Marx , Krystian Ochman oraz Alicja Szemplińska. Podczas wydarzenia artyści wyśpiewają francuski musical „Je vais t’aimer” oraz złożą hołd mimowi Marcelowi Marceau oraz Louisowi de Funes. Dodatkowo, będzie można zobaczyć pokaz mody marki MAIÔ Paris, a całość będzie transmitowana w Telewizji Polskiej.


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM