Zdrowie i styl życia

Celebracja Zdrowego Stylu Życia – Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu

W obecnym świecie, kiedy konflikty i inflacja są na porządku dziennym, a konsumenci dokonują świadomych wyborów, wybierając produkty i usługi, innowacje stają się niezwykle ważne. Przewidywanie trendów i koncentracja na dostarczaniu konsumentom odpowiadających ich oczekiwaniom innowacji, staje się kluczowe dla sukcesu firm.

Według najnowszych danych, wśród osób w wieku od 18 do 24 lat, wegetarianizm jest bardzo popularny. Co więcej, w przedziale wiekowym 18-65 lat, na ten sposób odżywiania się decyduje się aż 10% populacji. Pandemia prawdopodobnie tylko zwiększyła tę liczbę, gdyż w czasie lockdownu mieliśmy więcej czasu na zmianę swoich nawyków żywieniowych i eksperymentowanie z nowymi potrawami.

Korzyści płynące z diety wegetariańskiej są bardzo wymierne i dotyczą zarówno zdrowia, jak i środowiska. Wegetarianie mogą wprowadzić do swojej diety znacznie więcej warzyw i owoców, co zapewnia stały dopływ witamin, błonnika, minerałów i innych cennych składników odżywczych. Zmniejszenie ilości spożywanego mięsa oznacza też zmniejszenie ilości cholesterolu i tłuszczu w diecie, co jest zalecane szczególnie przy nadciśnieniu i innych chorobach układu krążenia.

Wegetarianizm może przyczynić się do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska, gdyż szczególnie hodowla zwierząt jest dużym obciążeniem dla naszej planety. Żywienie się wyłącznie pochodzenia roślinnego redukuje emisję gazów cieplarnianych i, w konsekwencji, zmniejsza wpływ globalnego ocieplenia.

Wegetarianizm jest coraz bardziej popularny, a jego głównymi korzyściami są zdrowie, sylwetka i środowisko. Oprócz tych korzyści, wegetarianizm to także okazja do odkrywania nowych smaków. Dieta wegetariańska, szczególnie kuchnia azjatycka, jest coraz częściej dostępna z dowozem do domu. Dzięki temu, na stałe możemy wprowadzać do swojej diety nowe, zdrowe posiłki, bez wychodzenia z domu. Wegetariańska kuchnia azjatycka jest bogata w warzywa, owoce, orzechy czy nabiał, a jej smaki są wyjątkowe. Przyczynia się to do zmniejszenia ilości nasyconych tłuszczów i cholesterolu, co jest nieocenione dla naszego zdrowia.

Badanie wykazało, że wegetarianie najczęściej utrzymują swoją dietę dzięki aplikacjom do zamawiania jedzenia, które oferują szeroki wybór dań dostosowanych do ich wymagań. Ponadto, wegetarianie chętniej wybierają posiłki kuchni azjatyckiej oraz makarony niż inne grupy. Co więcej, 51% z nich uważa, że zamawianie obiadu i wspólne jego spożywanie w rodzinnym gronie jest istotne dla ich integracji. Wśród badanych wegetarian aż co czwarty wskazał to jako główny powód zamawiania obiadów z dowozem do domu raz lub dwa razy w miesiącu.

Twoje dobre samopoczucie możesz poprawić jedząc pizzę, która jest szczególnie lubiana przez wegetarian, jednak możesz także zdecydować się na lody, słodycze lub inne przekąski. Aby zaspokoić potrzebę słonego smaku, wegetarianie często wybierają chipsy lub inne przekąski, co stanowi ich ulubione „cheat meal”.

Chcąc zjeść zdrowo bez wychodzenia z domu, warto skorzystać z usługi Glovo. Dzięki niej można zamówić ulubione dania prosto z topowych restauracji w kilka chwil. Nie trzeba tracić czasu ani energii na przygotowywanie posiłków – wystarczy kilka kliknięć i zaczekać na dostawę. Pozwoli to zrelaksować się i cieszyć różnorodnymi, wegetariańskimi potrawami.


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM