Biznes i finanse

Kluczowe wyzwania dla Samorządów w Europie: Perspektywy Poznania

17-18 października będzie świadkiem spotkania samorządowców z całej Polski, aby wspólnie omówić wyzwania, z którymi przychodzi im się zmierzyć w obecnie zmieniającej się rzeczywistości. Local Trends – Europejskie Forum Samorządowe w Poznań Congress Center będzie okazją do dyskusji o największych wyzwaniach władz lokalnych po dwudziestu pięciu latach od II etapu reformy ustrojowej.

Z okazji 25-lecia samorządu w Polsce, Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu Europejskiego, wygłosi wystąpienie wprowadzające do debaty plenarnej zdalnie. Na sesję zostali zaproszeni przedstawiciele władz samorządowych: Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego, Jakub Banaszek, prezydent miasta Chełm, oraz Dorota Zmarzlak, wójt gminy Izabelin. Program III edycji Local Trends – Europejskiego Forum Samorządowego zawiera szereg paneli dyskusyjnych, w których wezmą udział eksperci z administracji publicznej, biznesu i środowiska naukowego. Liczba uczestników sięgać będzie prawie trzystu osób.

„Wierzę, że przyszłość samorządów może być lepsza dzięki przemyślanym decyzjom i sprawnym działaniom. Dlatego tak ważna jest rozmowa, zarówno na poziomie eksperckim, jak i politycznym. Local Trends to okazja do konstruktywnej dyskusji ponad podziałami i miejsce, w którym możemy razem szukać najlepszych rozwiązań dla naszych miast, gmin i regionów” – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta Poznania, gospodarza forum.

Forum będzie wyjątkową okazją do dyskusji na temat innowacyjnych technologii, które mogą wpłynąć na usługi publiczne, rozwój biogazowni, efektywność energetyczną i zielone inwestycje samorządowe. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w Okrągłym Stole Skarbników Unii Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza i w dyskusjach dotyczących zmian demograficznych wyzwań, z jakimi zmagają się miasta i gminy wiejskie. Poza tym, uczestnicy dowiedzą się więcej o planowaniu przestrzennym oraz finansach, a także nowej polityce klimatycznej UE i ochronie środowiska.

W niedzielę, podczas oficjalnego otwarcia wydarzenia, będzie miał miejsce wyjątkowy moment – wręczenie Srebrnej Pieczęci Miasta Poznania. Nagroda jest przyznawana z okazji 750-lecia Lokacji Poznania, a w tym roku do jej odbioru zostanie powołana firma Volkswagen Poznań. Odbierając pieczęć z rąk prezydenta Jacka Jaśkowiaka, Stefanie Hegels, prezes zarządu Volkswagen Poznań, zaakcentuje wyjątkowość tego wydarzenia.

Na Forum Rozwoju Miast zostaną wręczone nagrody w trzech rankingach: Miasta Przyjazne dla Biznesu (ranking magazynu „Forbes”), Cashless Smart City (ranking Fundacji Polska Bezgotówkowa) oraz Zielone Finansy Samorządowe (ranking Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Fundacji Miasto we współpracy ze Związkiem Miast Polskich).

Goście będą mieć okazję zapoznać się z panelami dyskusyjnymi poświęconymi współczesnym wyzwaniom związanym z rozwojem miast. Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać prezentacji osiągnięć samorządów i instytucji publicznych dotyczących wykorzystania ekonomii cyfrowej i zielonych finansów w celu poprawy jakości życia obywateli.

Forum Rozwoju Miast stanowi wyjątkową okazję do wymiany doświadczeń i najlepszych praktyk zarządzania miastami. Przedstawiciele z Polski i zagranicy, w tym dr Joanne Leach z UK Collaboratorium for Research on Infrastructure and Cities oraz Siân Moxon, profesor nadzwyczajny z School of Art, Architecture and Design na London Metropolitan University, podzielą się swoimi doświadczeniami i pomysłami. Przyjdź i dołącz do nas! Dowiedz się więcej na stronie: https://2023.forumrozwojumiast.poznan.pl/ 

Local Trends – Europejskie Forum Samorządowe to kolejna okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń między przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego, nauki oraz biznesu. Przedsiębiorcom oferujemy możliwość zaprezentowania swojej oferty lub dokonań w strefie expo.

Dołącz do naszego wyjątkowego wydarzenia – Europejskie Forum Samorządowe w Poznaniu, 17-18 października 2023. Rejestracja odbywa się przez stronę internetową: https://localtrends.pl/warunki-udzialu-efs/ i jest wyjątkową okazją do wymiany doświadczeń, wiedzy oraz nawiązywania nowych kontaktów. Uczestnicy spotkają się w Poznań Congress Center, gdzie będą mogli wziąć udział w panelach, dyskusjach i wykładach. Dołącz do debaty i wyraź swój głos! Więcej informacji znajduje się na naszej stronie internetowej: https://localtrends.pl/, na naszych kanałach w mediach społecznościowych: Facebook (https://www.facebook.com/LocalTrendsKongres), LinkedIn (https://www.linkedin.com/showcase/localtrendskongres/) i Twitterze (https://twitter.com/LocalTrendsKon).

Local Trends to wyjątkowy projekt, który oferuje jedyną w swoim rodzaju okazję do wymiany doświadczeń, wiedzy oraz nawiązywania nowych kontaktów. Inicjatorami Local Trends są Grupa MTP oraz Centrum Myśli Strategicznych, we współpracy z partnerami strategicznymi, a jakość merytoryczną wydarzeń gwarantuje Rada Programowa składająca się z ekspertów.

Jeśli chcesz wziąć udział w debacie, zarejestruj się na Europejskie Forum Samorządowe w Poznaniu, 17-18 października 2023. Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie internetowej: https://localtrends.pl/ oraz na naszych kanałach w mediach społecznościowych. #DołączDoDebaty!

Organizatorem wydarzenia jest Grupa MTP oraz Fundacja Centrum Myśli Strategicznych, zaś gospodarzami zostali wybrani Miasto Poznań i Miasto Sopot.

Do grona partnerów strategicznych wydarzenia dołączyli: Samorząd Województwa Pomorskiego, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Unia Metropolii Polskich, Związek Miast Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP, Związek Powiatów Polskich oraz Związek Województw RP.

Grupa MTP oraz Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z radością ogłaszają, że ich wspólne wydarzenie będzie miało miejsce w Poznaniu i Sopocie.

Gratulujemy tym miastom i cieszymy się z faktu, że wydarzenie będzie wspierane przez wiele znaczących podmiotów, wśród których znalazły się: Samorząd Województwa Pomorskiego i Wielkopolskiego, Unia Metropolii Polskich, Związek Miast Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP, Związek Powiatów Polskich oraz Związek Województw RP.

Wszystkie strony czują się zobowiązane do współpracy oraz współtworzenia tego wyjątkowego wydarzenia.


Źródło: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM