Ludzie i kultura

Kultura na ekranie – 39. Warszawski Festiwal Filmowy rozpoczęty!

Festiwal Filmowy Warszawa jest miejscem, w którym każdego roku światowe kino spotyka się z fanami. Jego dyrektor Stefan Laudyn w wywiadzie powiedział: „Pokazujemy interesujące historie, które są znakomicie opowiedziane językiem współczesnego kina – tak, by widzowie nie mogli pozostać obojętni”.

Aby zapewnić wszystkim widzom wybór najlepszych filmów, WFF zaprosiło tym razem szeroką gamę twórców z całego świata. Spośród 140 pozycji zgłoszonych na tegoroczną edycję, dużą część złożyły produkcje z najodleglejszych zakątków świata, które dostarczą nam wyjątkowych wrażeń, zabawnych historii i pięknych obrazów.

W sekcji Panorama Polskiego Kina obejrzymy m.in. „Czerwonego kapturka” Mariusa Sienkiewicza, „Dziką” Katarzyny Trzaskalskiej, „Jak sufit” Nataszy Wiśniewskiej oraz „Świętą wojnę” Mariusza Paleja.

W programie przewidziano także wystawę poświęconą polskiemu kinu historycznemu, a także prezentację filmów nagrodzonych w konkursach w Cannes, Berlinie i Wenecji.

Podczas tegorocznego festiwalu WFF zaprezentuje także najnowsze projekty młodych twórców, w tym debiut Marcela Łozińskiego „Ucieczka” oraz przedpremierowy pokaz „Bałwanu” Grzegorza Zaricznego.

Wybór filmów do Konkursu Międzynarodowego jest zawsze wielkim wyzwaniem. Jednym z kryteriów, jakimi się kierujemy, jest to, aby filmy były wyraziste i intrygujące dla widzów. W tym roku szczególną uwagę zwróciliśmy na debiuty młodych twórców, którzy prezentują nam wyjątkowe historie.

Tak więc w Konkursie Międzynarodowym znalazły się filmy takich twórców jak Katalin Moldovai, Gabrieli Muskały, Agnieszka Elbanowska, Denys Tarasow, Yana Titowa, Stefanie Kolk, Javier Macipe, So Young Shelly Yo, Alex Kälin i Chris Rudz.

Wszystkie filmy są wyjątkowe i mamy nadzieję, że widzowie docenią ich unikalny charakter i oryginalne podejście do tematyki.

W tegorocznej edycji WFF zostanie pokazanych ponad 300 filmów, w tym mocnych i emocjonujących produkcji, których nie zobaczycie w innych festiwalach. Możemy mówić o premierowych produkcjach, które po raz pierwszy pojawią się na ekranie, a także o filmach, które niedawno zakończyły swoją światową podróż. Będzie to również największa liczba filmów krótkometrażowych, kiedykolwiek prezentowanych na WFF.

Tegoroczna edycja WFF to prawdziwa uczta dla wszystkich miłośników filmu, ponieważ zaprezentujemy filmową różnorodność, na którą składają się produkcje wielu różnych gatunków, od komedii po dramaty, a także szeroki wybór filmów animowanych i dokumentalnych. Wszystkie filmy zostały starannie wybrane, aby zapewnić publiczności najwyższą jakość.

Dodatkowo, tegoroczna edycja WFF będzie miała wyjątkowy charakter, ponieważ oprócz tradycyjnego pokazu filmów, będzie się składać także z sesji Q&A z cenionymi reżyserami, którzy pojawią się na naszym festiwalu na żywo. Oprócz tego przygotowaliśmy także wyjątkowe atrakcje dla fanów filmowych, takie jak imprezy tematyczne, spotkania z talentem, warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz wiele innych.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM