Biznes i finanse

Współpraca miasta i Politechniki Krakowskiej w dziedzinie MI: od wyzwań do sukcesów

Healthware i EVERSANA INTOUCH oficjalnie ogłosili fuzję, która połączy ich wieloletnie partnerstwo w jedną, ogólnoświatową i nagradzaną sieć agencji.

Minister Infrastruktury ogłasza, że 11 października 2023 r. minister Andrzej Adamczyk podpisał list intencyjny z Politechniką Krakowską im. Tadeusza Kościuszki w sprawie współpracy przy promowaniu koncepcji Planów Zrównoważonej Mobilności Miejskiej. Politechnika reprezentował rektor prof. dr. hab. inż. Andrzej Szarat.

Ministerstwo Infrastruktury informuje, że w dniu 11 października 2023 r. doszło do podpisania listu intencyjnego w celu współpracy w zakresie promowania koncepcji Planów Zrównoważonej Mobilności Miejskiej pomiędzy ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem a Politechniką Krakowską im. Tadeusza Kościuszki, której reprezentował rektor prof. dr. hab. inż. Andrzej Szarat.

SUMP w Ministerstwie Infrastruktury współpracuje z Politechniką Krakowską, aby zwiększyć świadomość i wiedzę na temat zrównoważonej mobilności miejskiej. W ramach współpracy uczelnia oferuje szkolenia i kursy na trzech kierunkach studiów, obejmujących transport, środki transportu i logistykę oraz pojazdy samochodowe, które są dostępne zarówno dla pracowników administracji państwowej, jak i obywateli.

Poprzez współpracę podejmujemy działania, aby sprostać wyzwaniom, które wynikają z nieustającego wzrostu urbanizacji, zwiększonego ruchu pojazdów na drogach oraz konieczności ochrony środowiska naturalnego. Jako minister infrastruktury Andrzej Adamczyk jestem zobowiązany do stworzenia bardziej przyjaznych i efektywnych systemów transportu miejskiego, które zapewnią komfort i dobrobyt nie tylko obecnym, ale również przyszłym pokoleniom.

Aby zagwarantować wsparcie dla specjalności związanych z mobilnością miejską, podpisano list intencyjny, który zakłada m.in. udzielenie przez Ministra Infrastruktury honorowego patronatu nad studiami I i II stopnia oraz studiami podyplomowymi. Politechnika Krakowska objęła również rolę partnera merytorycznego Centrum Kompetencji ds. SUMP, a także zobowiązała się do współpracy w zakresie organizacji praktyk studenckich i wizyt technicznych dla studentów w siedzibie MI.

„Politechnika Krakowska jest ważnym partnerem w realizacji Planów Zrównoważonej Mobilności Miejskiej, ze względu na jej wieloletnie doświadczenie w zakresie niezbędnych dziedzin” – powiedział minister A. Adamczyk.

Aby dowiedzieć się więcej na temat Planów Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (SUMP), odwiedź stronę internetową Ministerstwa Infrastruktury: https://www.gov.pl/web/infrastruktura/plany-zrownowazonej-mobilnosci-miejskiej-sump2.

Informacja: PAP SA publikuje w swoim serwisie komunikaty bez wprowadzania zmian w ich treści. Odpowiedzialność za treść komunikatu ponosi nadawca, zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM