Wiadomości Polska Ludzie i kultura Koniec złowrogiego cyklu: Czarna Owca – Seryjny morderca świata nie żyje
Ludzie i kultura

Koniec złowrogiego cyklu: Czarna Owca – Seryjny morderca świata nie żyje

12 października 2023 r. w szpitalu więziennym w Valledupar (Kolumbia) zmarł najbardziej okrutny seryjny morderca w historii świata, który mógł mieć na swoim koncie nawet 600 dziecięcych ofiar.

3 listopada 2023 roku zaplanowano wyjście Luisa Alfredo Garavito Cubillos z więzienia. To byłby pierwszy raz od wielu lat, gdyby opuścił mury niewoli. Niestety, w połowie października został znaleziony martwy w celi. Przyczyny jego śmierci są nieznane.

W książce „La Bestia” Przemysław Piotrowski przybliżył złożoną historię tego seryjnego mordercy. Autor wybrał się do Kolumbii, aby lepiej zrozumieć motywy tego szaleńca. Poprzez wnikliwe badania Przemysław Piotrowski stał się doskonałym ekspertem od tematu La Bestii.

„Chciałbym, abyście to zrozumieli już na samym początku, zanim jeszcze zabierzecie się do czytania. Byłem tam, doświadczyłem jej, odczułem na własnej skórze. Można powiedzieć o niej tyle dobrego, co złego, bo choć jest najpiękniejszym krajem, jaki widziałem, to ma w sobie coś tak ponurego i mrocznego, że gdy piszę te słowa, mam nieodparte wrażenie, że to jedno z absolutnie nielicznych miejsc na świecie, gdzie mógł narodzić się potwór, którego historię postaram się Wam opowiedzieć – opisuje Piotrowski, i dodaje – Luis Alfredo Garavito Cubillos to najstraszniejszy i najokrutniejszy seryjny morderca w historii świata. Pewnie teraz drapiecie się po głowie i mogę się założyć, że wielu z Was po raz pierwszy widzi to nazwisko. Na pewno słyszeliście jednak o Tedzie Bundym, Jeffreyu Dahmerze czy Johnie Waynie Gacym. To o nich piszą książki i robią filmy, ale nawet wszyscy oni razem wzięci wydają się zaledwie niesfornymi łobuzami przy >>Bestii z Génovy<<. Garavito to sadysta i pedofil oskarżony, a następnie skazany za zabicie 138 dzieci, choć niektóre szacunki sugerują, że ofiar mogło być nawet 600. Do dziś na terenie Kolumbii, Ekwadoru i Wenezueli odnajdywane są szczątki, które wiąże się z jego zbrodniczą działalnością” – wyjaśnia autor książki.

 

Przemysław Piotrowski zachwycił się książką „La Bestia”. Według niego jest to dzieło napisane z wielką starannością i dokładnością. Autor wykazał się talentem reporterskim w zebraniu materiału, a także wywoływaniu emocji, bez uciekania się do sztuczek literackich.

Jego recenzja wyraża głęboką wdzięczność i szacunek dla autora. Przemysław Piotrowski określa „La Bestia” jako dzieło zimnej krwi. Zaznacza, że jest ona rzetelna, bezstronna i uczciwa.

Książka „La Bestia” wzbudziła silne emocje u Przemysława Piotrowskiego. Uważa on, że autor stworzył wyjątkowy dzieło, które wywołuje silne wrażenia, nie uciekając się do sztuczek literackich. Przemysław Piotrowski określa książkę jako dzieło zimnej krwi, rzetelne oraz bezstronne.

Recenzja Przemysława Piotrowskiego wyraża szacunek i uznanie dla autora. Podkreśla on zarówno wyjątkowy talent reporterski, jak i umiejętność tworzenia emocji bez uciekania się do chwytów literackich.

„La Bestia” to pozycja, która zasługuje na wysokie uznanie. Przemysław Piotrowski docenił jej jakość i zalety. Według niego jest to dzieło zimnej krwi, rzetelne, bezstronne i uczciwe. Autor podkreśla talent reporterski autora oraz jego umiejętność tworzenia emocji, bez uciekania się do chwytów literackich.

Maciej Siembienda, autor powieści sensacyjnych oraz reportażysta, stwierdza, że książka Piotrowskiego to bezapelacyjnie najlepsza pozycja. Odważna narracja, plastyczny styl i reporterskie zacięcie są wyjątkowo przyciągające, co czyni ją liderem na rynku true crime.

Siembienda twierdzi, że ta pozycja to idealne połączenie rzetelności i wciągającego stylu, dzięki któremu czytelnik może poczuć się jak w samym środku dziejących się wydarzeń.

Mieczysław Gorzka jest autorem licznych kryminałów, które oczarowują czytelników swoją niezwykłą opowieścią. Najnowsza jego pozycja pt. „Bestia” wywołuje szczególny entuzjazm wśród fanów gatunku. Autor wykorzystuje technikę reportażu, by pokazać czytelnikom świat, w którym działa jego bohater. Niesamowita atmosfera tej opowieści zachęca do głębszej refleksji, a przy tym ma w sobie coś z mistrzostwa Ryszarda Kapuścińskiego. Serdecznie polecam!

Leszek Adamiec to były oficer służb specjalnych, który działał w Ameryce Południowej. Przemysław Piotrowski to z kolei autor bestsellerowej serii o komisarzu Igorze Brudnym, z której wybrana została powieść „Zaraza” na książkę roku 2021. Ukończył studia na Uniwersytecie Zielonogórskim, a także studiował w Hiszpanii i USA. Był dziennikarzem „Gazety Lubuskiej” i pracował na stanowisku zajmującym się tematyką sportową, a potem śledczą. Poza serią o Igorze Brudnym, ukazały się jego powieści „Krew z krwi”, „Matnia”, „La Bestia”, „Prawo matki”, a także „Kod Himmlera” – nowe poprawione wydanie jego debiutanckiej powieści. 25 października br. ukaże się jego nowa powieść „Nic do stracenia”.


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version