Nauka i technologie

Barack Obama’s Bo: Odrodzenie jako awatar w aplikacji XOOX tylko dla zwierzaków

Ludzie na całym świecie zaczynają dostrzegać możliwość spotkania ze swoimi ukochanymi zwierzętami po ich odejściu. Nowe technologie pozwalają na stworzenie wyjątkowych, wirtualnych doświadczeń, które pozwalają ludziom przywołać wspomnienia i pozostawić niezapomniane wspomnienia.

Aby skorzystać z tej możliwości, w krajach na całym świecie powstają specjalne centra, w których można spotkać się z zwierzętami, które kiedyś wywoływały uśmiech na twarzy. Poprzez wirtualne rozmowy, filmowanie i fotografowanie, ludzie mogą na nowo przywołać wspomnienia, które kiedyś dzielili ze swoimi czworonogami.

Ten wzruszający filmik, w którym występuje czarny pies, przedstawia Bo, ukochanego psa byłego prezydenta USA Baracka Obamy. Przypomina go swoimi blaskiem w oczach, białymi „skarpetkami” na przednich łapach i lśniącym futrem. Ten krótki, 15-sekundowy film przywołuje wspomnienia Bo i jego pragnienie ponownego spotkania z rodziną. Wywołuje on emocje w wielu osób, które straciły swoje zwierzęta. Ciekawe będzie zobaczyć reakcję rodziny Obamy, która tak uwielbiała Bo.

Aplikacja XOOX wychodzi naprzeciw użytkownikom, oferując im możliwość przywołania wspomnień o zmarłym zwierzaku. Dzięki wykorzystaniu filmów i zdjęć zrobionych za życia pupila, XOOX tworzy awatary, które wyglądają jakby zwierzaki te nigdy nie odeszły. W ten sposób rodziny mogą mieć poczucie, że ich ukochane zwierzę wciąż jest obecne w ich życiu. Kristin Kim, menedżerka ds. PR w XOOX, mówi: „Chcemy, aby nasz projekt przyniósł zmarłym zwierzętom i ich rodzinom pociechę oraz ukojenie”.

„Za zgodą właścicieli korzystamy z danych zarejestrowanych zwierzaków, aby tworzyć awatary. Celem ich tworzenia jest przekazywanie emocji i przynoszenie ukojenia dzięki spotkaniom, które nie poddają się ograniczeniom czasu i przestrzeni”.

XOOX jest aplikacją, która oferuje znacznie więcej niż tylko biometryczne ID zwierząt. Integruje ona muzykę i gry, aby zapewnić jeszcze lepsze doświadczenie dla zwierząt domowych. Co więcej, dzięki współpracy z Medical Cloud, XOOX przygotowała narzędzie do diagnostyki moczu zwierząt, a także aplikację łączącą dane o DNA i narzędzie do opisu osobowości MBTI. Oprócz tego, korzystając z technologii wykrywania twarzy, aplikacja XOOX oferuje funkcję, która analizuje oczy zwierząt, służąc jako biometryczne ID.

Każde nowo utworzone konto XOOX przekazuje 1 pens na cele fundacji XOOX, która wspiera działania na rzecz poprawy warunków życia zwierząt na całym świecie.


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM