Nauka i technologie

Smartowe oszczędzanie energii w domu – Polacy i Polki w akcji!

Aż 90% Polaków uznało oszczędzanie energii za najważniejszy aspekt przy wyborze sprzętów AGD do swojego domu. Świadomi zalet, jakie niesie za sobą inteligentne zarządzanie zużyciem energii i wpływ na domowy budżet, staramy się wybierać urządzenia, które nie tylko ułatwią nam codzienne obowiązki, ale także wesprą nas w dążeniu do oszczędności. Wyniki te pochodzą z badania Grupy IQS realizowanego w imieniu Samsunga.

Z drugiej strony Samsung oferuje swoje lodówki SmartThings, które są wyposażone w technologię Digital Inverter Compressor™. Jest to inteligentny silnik, który dostosowuje poziom swojej pracy do aktualnego zapotrzebowania lodówki na energię. Dzięki temu urządzenie będzie zużywało tylko tyle energii, ile jest aktualnie potrzebne i nawet w dłuższym okresie czasu sprawi, że oszczędzimy energię. Poza tym lodówki SmartThings monitorują temperaturę w środku urządzenia i automatycznie włączają i wyłączają w zależności od potrzeb. Wszystko to w połączeniu z technologią NoFrost pozwala utrzymać optymalną temperaturę i zminimalizować zużycie energii. [3].

Samsung wprowadził również technologię, która zapewnia wyjątkową energooszczędność jego lodówek. Moduł Wi-Fi w lodówkach Samsung pozwala użytkownikom na połączenie ich urządzenia z aplikacją SmartThings, a następnie włączenie trybu AI Energy Mode, co skutkuje oszczędnością energii aż do 15%. Piekarniki Samsung Dual Cook Steam™ umożliwiają pieczenie dwóch potraw jednocześnie, w różnych temperaturach i trybach, a również częściową wykorzystywanie piekarnika, co pozwala zaoszczędzić nie tylko energię, ale również czas.

Sprzątanie z inteligentnymi rozwiązaniami stało się zdecydowanie bardziej efektywne! Samsung Bespoke Jet AI to najnowszy i najmocniejszy odkurzacz pionowy, wyposażony w tryb AI, który wykorzystuje sztuczną inteligencję do określania rodzaju powierzchni i dostosowania do niej mocy ssania. To z kolei pozwala zminimalizować zużycie energii, dzięki czemu odkurzanie jest bardziej wydajne i możemy dłużej cieszyć się wysokim poziomem sprzątania.

SmartThings jest nie tylko najpopularniejszą aplikacją do zarządzania inteligentnymi urządzeniami w Polsce, ale również jedną z najbardziej innowacyjnych. Aplikacja zapewnia nie tylko dostęp do systemu inteligentnych domów, ale także oferuje wiele innych użytecznych funkcji. SmartThings jest kompatybilny z ponad 5000 zewnętrznymi urządzeniami i umożliwia monitorowanie zużycia energii oraz wskazuje sposoby jej oszczędzania. Funkcje te są szczególnie interesujące dla 77% Polek i Polaków.

Aplikacja SmartThings [5] umożliwia zarządzanie naszym zużyciem energii – możemy sprawdzić miesięczne, tygodniowe, dzienne, a nawet godzinowe zużycie energii poszczególnych wybranych urządzeń domowych, a także całościowe zużycie energii w domu. Dodatkowo, dzięki celom miesięcznym i powiadomieniom, które otrzymamy, gdy zużycie energii osiągnie poziom zbliżony do ustalonego celu, możemy zarządzać naszym zużyciem energii w kontrolowany sposób. Co więcej, dzięki funkcji AI Energy Mode, wszystkie podłączone do aplikacji urządzenia zostaną automatycznie przełączone w tryb oszczędzania, co pozwoli nam zoptymalizować nasz budżet i wpłynąć pozytywnie na środowisko.

Grupa IQS przeprowadziła badanie ilościowe metodą CAWI na próbie 1027 Polek i Polaków powyżej 18. roku życia, aby przygotować raport pt. „Inteligentne urządzenia AGD” na zlecenie firmy Samsung w czerwcu 2023 r.

Nowa wersja:

Testowane modele WW11BB944AGB zużywają w normalnych warunkach użytkowania 0.539 kWh energii. Wykorzystując tryb AI Energy Mode można zredukować zużycie energii do 0.145 kWh, co można ustawić w aplikacji SmartThings. Zalecane jest, by temperatura prania wynosiła wtedy między 20 a 40°C. Wyniki mogą się nieznacznie różnić w zależności od wsadu i programu prania. Wszystko to dotyczy wybranych modeli.


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM