Wiadomości Polska Polityka i społeczeństwo Pomoc dla 1500 osób: EY GDS organizuje czwartą edycję Festiwalu Wolontaryjnego
Polityka i społeczeństwo

Pomoc dla 1500 osób: EY GDS organizuje czwartą edycję Festiwalu Wolontaryjnego

25 listopada, EY GDS otwiera swoje drzwi dla młodzieży z Ukrainy oraz przedstawicieli biznesu, by wspólnie wziąć udział w czwartej edycji Festiwalu Wolontaryjnego. Jest to jedna z wielu lokalnych inicjatyw, które mają na celu wspieranie i poprawę życia 1 mld ludzi na całym świecie. Festiwal oferuje również przestrzeń do tworzenia autorskich podcastów.

EY jest liderem w dostarczaniu usług audytorskich, doradztwa podatkowego, biznesowego i transakcyjnego na arenie międzynarodowej. Sieć centrów kompetencyjnych Global Delivery Services (GDS) stanowi integralną część tego przedsiębiorstwa. W ramach wielu inicjatyw, którymi organizacja się zajmuje, znajduje się Festiwal Wolontaryjny, którego celem jest wzmocnienie jakości życia i środowiska, w którym ono istnieje.

Poprzez Festiwal Wolontaryjny EY GDS wspiera lokalne społeczności, aby współtworzyć lepszy świat i przyczynić się do osiągnięcia celu EY pozytywnego wpływu na 1 miliard osób do 2030 roku. Pracownicy EY GDS mogą skorzystać z dostępnych zasobów i wziąć udział w wolontariacie zorganizowanym przez korporację.

Festiwal Wolontaryjny EY GDS ma na celu zaangażowanie pracowników w zmiany, które pozytywnie wpłyną na życie 1 miliarda osób do 2030 roku. Każdy pracownik ma możliwość skorzystania z dwudniowego urlopu wolontaryjnego, aby wziąć udział w inicjatywach na rzecz społeczeństwa i ochrony środowiska. EY GDS oferuje szeroki wybór zasobów, aby pomóc pracownikom w realizacji tego celu.

Dzięki Festiwalowi Wolontaryjnemu EY GDS wspiera lokalne społeczności i służy jako inspiracja dla pracowników. Pozwala współtworzyć lepszy świat i dołożyć swoją cegiełkę do osiągnięcia celu EY, aby pozytywnie wpłynąć na życie 1 miliarda osób do 2030 roku.

„W EY GDS uważamy, że społeczna odpowiedzialność to zobowiązanie, które należy traktować bardzo poważnie. Nasza misja jest bardzo jasna – chcemy wpłynąć na życie miliarda ludzi, stwarzając naszym pracownikom możliwości wprowadzania pozytywnych zmian. Wierzymy, że taki potencjał znajduje się w każdym z nas. Jestem niezmiernie dumny z naszych koleżanek i kolegów, którzy nieustannie angażują się w tworzenie lepszego świata. Ich aktywność i determinacja wyróżniają EY GDS jako organizację” – mówi Dominik Woźniak, szef EY GDS Polska.

Już 25 listopada startuje czwarta edycja EY GDS, która potrwa do 8 grudnia 2023 roku. 470 pracowników wyjdzie naprzeciw 1500 beneficjentów, aby zapewnić im wsparcie i edukację na najwyższym poziomie.

EY GDS stawia na najlepsze możliwe wsparcie młodych pokoleń. W czwartej edycji, która rozpoczyna się 25 listopada i potrwa do 8 grudnia 2023 roku, 470 pracowników zaangażuje się w edukację i opiekę nad 1500 osobami.

Od tego czasu EY GDS angażuje się w wsparcie młodych talentów. W tym celu, od lipca 2024 roku, organizacja zapewni szkolenia i warsztaty, które pozwolą młodym ludziom wykorzystać ich potencjał i umiejętności w odpowiedni sposób. Będą one skupiać się na doskonaleniu umiejętności przywódczych i budowaniu zdolności do zarządzania różnorodnymi zespołami.

Wsparcie młodych talentów

Aby wspierać młode talenty, EY GDS współpracuje z WrOpenUp, aby zorganizować Diversity Leadership Workshop w 25 listopada 2023 roku. W spotkaniu będą udział wziąć przedstawiciele biznesu, którzy będą dyskutować na temat promowania różnorodności i inkluzywności w miejscu pracy oraz rozwijania umiejętności przywódczych u młodych ludzi.

Kolejnym krokiem w tym kierunku jest wprowadzenie w lipcu 2024 roku szkoleń i warsztatów, które umożliwią młodym ludziom wykorzystanie swojego potencjału i umiejętności. Uczestnicy będą mieli okazję doskonalić swoje umiejętności przywódcze i budować zdolności do zarządzania zróżnicowanymi zespołami.

Pierwszy paragraf:

Świętując czwartą edycję Festiwalu Wolontaryjnego, zapraszamy młodzież z Ukrainy, aby wzięła udział w naszych drzwiach otwartych, trwających od 28 listopada do 8 grudnia. Jest to część współpracy z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości, która jest częścią globalnej sieci Junior Achievement.

Drugi paragraf:

W ramach Festiwalu Wolontaryjnego, mamy przyjemność zaprosić młodzież z Ukrainy do wzięcia udziału w naszych drzwiach otwartych, które potrwają od 28 listopada do 8 grudnia. Inicjatywa ta jest częścią współpracy z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości, członkiem globalnej sieci Junior Achievement.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w wielu interaktywnych warsztatach, które pozwolą im zdobyć umiejętności, które przydadzą im się w życiu codziennym i w przyszłości. Warsztaty będą prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów EY GDS i dotyczyć będą zarówno przedsiębiorczości, jak i innowacyjnego myślenia.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli szansę wziąć udział w międzynarodowym konkursie organizowanym przez EY GDS i Fundację – Social Innovation Relay. Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych pomysłów biznesowych, które odpowiadają na potrzeby społeczne takie jak edukacja, zdrowie, włączenie społeczne, poprawa jakości życia i zrównoważony rozwój.

„Cieszymy się bardzo, że razem z EY GDS Poland możemy wyjść naprzeciw potrzebom młodzieży i zaoferować działania, które będą realną i praktyczną pomocą w tworzeniu ich innowacyjnych pomysłów biznesowych w programie Social Innovation Relay. Zdobyta wiedza i doświadczenie ze spotkań z wolontariuszami EY z pewnością przydadzą się uczniom w przyszłości” – mówi Małgorzata Sobkowicz, prezes Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Ponieważ wierzymy, że mądre rozmowy są podstawą do wypracowania przekonujących i wzajemnie korzystnych porozumień, zorganizowaliśmy serię spotkań bez oceny, w których uczestniczyli wolontariusze, reprezentanci fundacji Teach for Poland oraz przedstawiciele lokalnych władz. Spotkania miały na celu wymianę doświadczeń i pomysłów na temat współpracy między wolontariatem a edukacją.

Wierzymy, że współpraca między fundacją Teach for Poland i wolontariuszami może znacząco przyczynić się do zmniejszenia nierówności edukacyjnych w naszym kraju. Dlatego wszystkie spotkania zostały zorganizowane w celu wzmocnienia współpracy i poszukiwania nowych możliwości działania. Uczestnicy spotkań mieli okazję wymienić się pomysłami i doświadczeniami, bez obawy o to, że ich opinie nie zostaną wzięte pod uwagę.

Uczestnicy spotkań wykazali się dużym entuzjazmem do współpracy. Dzięki przyjaznej, otwartej atmosferze, mogli oni swobodnie wymieniać się poglądami oraz pomysłami dotyczącymi współpracy między wolontariatem a edukacją. Przytoczone przykłady i wnioski są teraz wykorzystywane w działaniach na rzecz niwelowania nierówności edukacyjnych.

Biorąc pod uwagę, że rozmowy te odbywały się bez oceny i krytyki, uczestnicy mieli szansę szczerze wyrazić swoje poglądy i przedstawić innowacyjne pomysły. Spotkania były niezwykle twórcze i dostarczyły wielu użytecznych informacji, które pomogły w poprawie współpracy między wolontariatem a edukacją.

Organizacja spotkań bez oceny, w których uczestniczyli wolontariusze, przedstawiciele fundacji Teach for Poland oraz przedstawiciele lokalnych władz, stanowiła kluczowy element Festiwalu Wolontaryjnego. Mądre rozmowy i wymiana doświadczeń stały się fundamentem dla wzmacniania współpracy między wolontariatem a edukacją oraz zmniejszenia nierówności edukacyjnych w Polsce.

W tegorocznej edycji EY GDS przygotowuje młodzież do stworzenia podcastu „Rozmowy bez oceny”, w którym będą oni zapraszać ekspertów, rodziców i nauczycieli do dyskusji o tematach społecznych ważnych dla obecnych młodych ludzi.

Dzięki współpracy z Gooderą, pracownicy EY GDS mają możliwość wykorzystania swoich umiejętności i wiedzy w przydatnych projektach społecznych, wspierając w ten sposób lokalne społeczności. Pracownicy biorący udział ww wydarzeniach mają szansę na nowe doświadczenia i poznanie innych kultur, a także szansę na wspieranie i zmienianie lokalnych społeczności na lepsze.


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version