Biznes i finanse

Rozpoczęcie działalności Rady Polskich Przedsiębiorców Globalnych: Wspieranie polskich biznesów na świecie

23 listopada odbyła się historyczna konferencja prasowa, w której uczestniczyli przedstawiciele firm założycielskich Rady Polskich Przedsiębiorców Globalnych. Wśród nich znaleźli się Ryszard Florek, prezes zarządu Fakro, Adam Sikorski, prezes zarządu Unimot S.A., Katarzyna Dubno, Adamed, oraz Grzegorz Piątkowski i Michał Broniewicz – zarząd RPPG. Moment ten był początkiem nowego rozdziału w historii polskiego biznesu.

Rada Polskich Przedsiębiorców Globalnych to stowarzyszenie powołane do życia 1 czerwca 2023 r., którego głównym celem jest promowanie i wspieranie polskich firm w ich podróży za granicę, gdzie mogą czerpać korzyści z międzynarodowego sukcesu.

Rada stara się wykorzystać swoje zasoby i wiedzę, aby wspierać polskie podmioty gospodarcze w osiągnięciu sukcesu i przekształcaniu ich w globalne przedsiębiorstwa, które wzmocnią pozycję Polski na arenie międzynarodowej.

Rada Polskich Przedsiębiorców Globalnych łączy w sobie przedsiębiorców z różnych branż, regionów Polski, o różnych przekonaniach politycznych i biznesowych. Połączyło ich jednak wspólne pragnienie osiągnięcia głównego celu Rady, a pomimo różnorodnych wartości i poglądów, Rada zapewnia otwartość na nowe idee i perspektywy.

„Polska od 35 lat działa w ramach systemu gospodarki rynkowej, od 19 lat jest członkiem Unii Europejskiej. Pomimo tego nasz kraj rozwija się wolniej niż kraje, które mają znaczącą liczbę rodzimych firm globalnych. Dane statystyczne potwierdzają, że im więcej rodzimych firm globalnych posiada dany kraj, tym większa zamożność jego obywateli. Firmy globalne zarabiają pieniądze na rynku globalnym i akumulują je w swoich krajach. Naszym celem jest, aby Polska miała jak najwięcej firm globalnych, co się przełoży na zamożność Polaków. Ponadto dziś o bezpieczeństwie kraju decyduje siła gospodarki” – mówi Ryszard Florek, prezes Fakro i przewodniczący Rady Głównej RPPG.

Jeśli jesteś właścicielem lub przedstawicielem dużej polskiej firmy, która dąży do osiągnięcia sukcesu na rynkach zagranicznych, Zaproszenie do członkostwa w Radzie Polskich Przedsiębiorców Globalnych jest dla Ciebie. Nasza organizacja zapewnia wsparcie dla firm, które chcą zaistnieć i wzmocnić swoją pozycję na globalnych rynkach.

Jeśli chcecie Państwo wesprzeć swoją firmę w zakresie ekspansji zagranicznej, Zaproszenie do członkostwa w Radzie Polskich Przedsiębiorców Globalnych jest właśnie dla Was. Dzielimy się wskazówkami, narzędziami i wiedzą, która pomaga w uzyskaniu sukcesu na rynkach międzynarodowych.

Czy potrzebujesz pomocy w prowadzeniu swojej firmy na rynkach zagranicznych? Zaproszenie do członkostwa w Radzie Polskich Przedsiębiorców Globalnych może okazać się kluczowe. Oferujemy wsparcie i narzędzia niezbędne do budowania trwałego sukcesu na globalnych rynkach.

Jeśli chcesz wykorzystać swoją szansę na wyjście poza granice kraju, Zaproszenie do członkostwa w Radzie Polskich Przedsiębiorców Globalnych jest dla Ciebie. Zapewniamy narzędzia i wskazówki niezbędne do osiągania celów w zakresie ekspansji zagranicznej i zdobywania przewagi konkurencyjnej na globalnych rynkach.

W skład Rady Polskich Przedsiębiorców Globalnych wchodzą przedstawiciele firm: Adamed, Canpack, Cinkciarz.pl, Columbus Energy, Fakro, G2A PL, Green Holding, Inter Cars, Maspex, Mercator Medical, Oshee, Rohlig Suus, Selena FM, Synthos, Unimot, Wawrzaszek ISS, Wielton i Wiśniowski.

2) Wspieranie współpracy między polskimi i zagranicznymi partnerami biznesowymi, współpracy naukowej między polskimi i zagranicznymi instytucjami naukowymi oraz organizowanie wymiany studentów między krajami. Przeprowadzanie badań naukowych na temat wpływu rynków globalnych na polską gospodarkę.

Proponowane sposoby działania Rady:

1) Tworzenie i wspieranie sieci kontaktowej oraz platformy do wymiany informacji na temat działalności na rynku globalnym, promowanie polskich firm w świecie oraz wspomaganie ich ekspansji na rynki zagraniczne. Utworzenie Centrum Kompetencji zajmującego się zaopatrywaniem polskich przedsiębiorstw w know-how z zakresu międzykulturowego zarządzania, biznesu globalnego i technologii.

2) Promowanie współpracy między polskimi i zagranicznymi przedsiębiorcami, wspieranie współpracy naukowej między polskimi i zagranicznymi instytucjami naukowymi oraz organizowanie programów wymiany studentów między krajami. Zlecanie i wspieranie badań dotyczących wpływu rynków globalnych na polską gospodarkę.

Poprzez wzmacnianie kapitału społecznego możemy ukształtować w społeczeństwie świadomość ekonomiczną i zrozumienie polskiego interesu gospodarczego. Aby to osiągnąć, Rada zorganizuje szereg wydarzeń promujących te cele, takich jak konferencje, debaty, wystawy czy szkolenia. Wszystko po to, aby wzmocnić odpowiedzialność obywateli za rozwój gospodarczy, łącznie z konsumentami i decydentami.

Pomimo wielu osiągnięć w dziedzinie prawa, aby zapewnić Polsce konkurencyjność na międzynarodowych rynkach, musimy nadal dążyć do dalszych zmian, poprawiając stabilność prawa, sprawność wymiaru sprawiedliwości oraz wzmacniając ochronę przedsiębiorczości, a także usuwając bariery rozwoju. Takie działania powinniśmy podjąć na poziomie międzynarodowym, unijnym, krajowym i samorządowym, aby Polska mogła w pełni skorzystać z możliwości rynku globalnego.


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM