Wiadomości Polska Zdrowie i styl życia Rozwijanie międzynarodowej współpracy w zakresie innowacji medycznych – wizyta w Fangchenggang
Zdrowie i styl życia

Rozwijanie międzynarodowej współpracy w zakresie innowacji medycznych – wizyta w Fangchenggang

PEKIN, 4 grudnia 2023 r. /PRNewswire/ – W dniu 26 listopada, w Fangchenggang w Regionie Autonomicznym Guangxi Zhuang w Chinach, odbyło się Trzecie Międzynarodowe Forum Innowacji i Współpracy Medycznej. Uczestnicy z państw członkowskich Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SCO) oraz krajów ASEAN, których liczba sięgnęła ponad 400 osób, spotkali się, by wspólnie wykreować przyszłość zdrowia ludzkości. Wszystko to zgodnie z hasłem „Zacieśnianie współpracy i promowanie zdrowia, kształtowanie przyszłości dla ludzkości”. Przedstawiciele branży medycznej i zdrowotnej, eksperci branżowi oraz firmy i organizacje z sektora ochrony zdrowia i medycyny wymieniali się pomysłami i współpracowali ze sobą w licznych dyskusjach.

Forum będzie wspierać kraje zaangażowane w chińską Inicjatywę Pasa i Szlaku oraz państwa członkowskie SCO w dążeniu do stworzenia zdywersyfikowanych, zintegrowanych i zrównoważonych regionalnych ram współpracy. Przez połączenie sił SCO i ASEAN, Forum będzie promować współpracę na rzecz innowacyjnych rozwiązań medycznych, optymalnego wykorzystania zasobów medycznych oraz podniesienia globalnych standardów opieki zdrowotnej. Chodzi o to, aby ludzie z różnych środowisk mieli dostęp do najwyższej jakości usług medycznych o przystępnych cenach zgodnych z międzynarodowymi standardami.

Cui Li, wiceprzewodniczący Komisji Dobrosąsiedztwa, Przyjaźni i Współpracy (GNFCC) SCO, zaznaczył, że forum stało się kluczowym narzędziem pozwalającym Chinom współpracować w zakresie humanitarnej wymiany medycznej i realizować innowacyjne projekty partnerskie z krajami SCO i ASEAN. GNFCC angażuje się, aby zwiększyć współpracę w dziedzinie medycyny i opieki zdrowotnej między członkami SCO. Celem jest m.in. przekazywanie wiedzy i doświadczenia związanego z międzynarodowymi otwartymi medycznymi strefami pilotażowymi, promowanie współpracy w branży farmaceutycznej i opiece zdrowotnej, udoskonalanie wymiany informacji i wspólnych badań, organizowanie szkoleń dla pracowników służby zdrowia oraz pełnienie kluczowej roli w podnoszeniu jakości międzynarodowych inicjatyw związanych z zdrowiem i dobrostanem.

Uroczyste otwarcie Forum Chińsko-Eurazjatyckiego zgromadziło 25 partnerów, z których każdy reprezentował prowincję lub miasto, m.in. Guangdong, Jiangsu, Pekin i Szanghaj, oraz kraje, m.in. Węgry, Kazachstan, Indonezję, Tajlandię i Wietnam. Podczas ceremonii otwarcia podpisano umowy projektowe, które będą koncentrować się na produkcji farmaceutycznej, medycynie tradycyjnej, bezpieczeństwie żywności i zdrowiu żywieniowym, generując inwestycje o łącznej wartości 21,9 miliarda juanów. Forum zakończono uroczystą ceremonią zamykającą.


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version