Wiadomości Polska Polityka i społeczeństwo Wzmacnianie partnerstwa między Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi a Singapurem
Polityka i społeczeństwo

Wzmacnianie partnerstwa między Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi a Singapurem

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprasza do udziału w ważnym spotkaniu. Sekretarz stanu Lech Kołakowski zaprosił na nie J.E. Loo Choon Yong, ambasadora wizytującego Singapur w Polsce. Spotkanie ma na celu wzmocnienie współpracy między naszymi krajami w sektorze rolnym. W trakcie dyskusji, strony wyraziły zainteresowanie bezpieczeństwem żywnościowym oraz rozwojem handlu artykułami rolno-spożywczymi.

Minister Lech Kołakowski wyraził swoją aprobatę dla pozytywnych tendencji wzrostowych w stosunkach dwustronnych między Polską a Singapurem w sektorze rolnym. Zauważył on potencjał, jaki niesie ze sobą zwiększenie dynamiki w kontaktach administracyjnych i biznesowych ze stroną singapurską. Minister wyraził uznanie dla polskiego sektora rolno-spożywczego, który zapewnia solidne i uznane dostawy w UE oraz na rynki światowe. Zdaniem polskiego ministra, bogata oferta polskiego rolnictwa może doskonale zaspokoić potrzeby żywnościowe Singapuru w obecnym trudnym okresie pandemii COVID-19.

Lech Kołakowski, Sekretarz Stanu, wezwał do poszerzenia eksportu polskich towarów do Singapuru o mięso wołowe. W 2017 roku podjęto już konkretne działania w tym zakresie.

Ambasador Singapuru Loo Choon Yong wyraził zadowolenie z polskiej żywności oraz aktywności polskich przedsiębiorców na rynku singapurskim. Podkreślił także duży potencjał wzmacniania więzi gospodarczych między obu krajami, w szczególności biorąc pod uwagę członkostwo Singapuru w ASEAN.

Polska i Singapur wspólnie poszukują nowych możliwości w celu wzmocnienia współpracy handlowej, w tym w szczególności w zakresie eksportu mięsa wołowego.

Polska jako jeden z czołowych dostawców żywności do Singapuru

Polska stale wzmacnia swoją pozycję jako jeden z głównych dostawców żywności do Singapuru. W 2022 roku, dzięki wymianie handlowej, polska żywność osiągnęła wartość 60 milionów euro. Głównymi artykułami eksportowymi były: mąka, grysiki i granulki z mięsa i podrobów, ryby, a także jaja ptasie w skorupkach.

Informacje publikowane w serwisie PAP są prezentowane bez żadnych modyfikacji. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – zgodnie z postanowieniami przewidzianymi przez art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe.(PAP)


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version