Wiadomości Polska Ludzie i kultura Unikalne połączenie sztuki z bezpieczeństwem: Nowe safety video PLL LOT
Ludzie i kultura

Unikalne połączenie sztuki z bezpieczeństwem: Nowe safety video PLL LOT

Polskie Linie Lotnicze LOT i Muzeum Narodowe w Warszawie wspólnie zrealizowały niezwykły projekt – safety video. Film prezentujący zasady bezpieczeństwa na pokładzie samolotu został nagrany w Galerii Sztuki XIX Wieku. Realizacja tego projektu jest częścią strategii marki LOT, która zakłada promowanie polskiego dziedzictwa.

7 grudnia br. Polskie Linie Lotnicze LOT zaprezentowały swój nowy film dotyczący zasad bezpieczeństwa na pokładzie. Muzeum Narodowy w Warszawie zostało wybrane jako miejsce premiery tego przedsięwzięcia, dając pasażerom niezapomniane wrażenia. Filmowe instrukcje dla pasażerów zostały zrealizowane w Galerii Sztuki XIX Wieku wśród wyjątkowych dzieł polskiego malarstwa, takich jak utwory Jana Matejki, Olgi Boznańskiej, Jacka Malczewskiego czy Józefa Mehoffera. Nowoczesny i storytellingowy sposób przekazu, w połączeniu z wyjątkowymi dziełami sztuki, stanowią atrakcyjne narzędzie do przekazywania instrukcji bezpieczeństwa oraz element doświadczenia związanego z marką LOT.

„Film poza oczywistym celem informacyjnym, pełni istotną funkcję wizerunkową. LOT to polska marka o zasięgu globalnym. Poprzez obecność samolotów w zagranicznych portach, jesteśmy nie tylko naturalnym promotorem Polski i jej najlepszych cech, czyli gościnności i życzliwości, ale także nośnikiem kultury oraz dziedzictwa narodowego. Nowe safety video wpisuje się w naszą strategię ESG (red. Environmental, Social, Corporate Governance), której elementem jest właśnie promocja polskiej kultury. Zaproszenie do tego projektu Muzeum Narodowego idealnie dopełniło nasz cel. Wspólnie zapraszamy widzów na gościnne pokłady PLL LOT oraz do wyjątkowych wnętrz Muzeum Narodowego” – mówi Ewa Lampart, dyrektor Biura Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej PLL LOT.

Nasza nowa safety video została nakręcona w wyjątkowych wnętrzach Muzeum Narodowego w Warszawie. Galeria Sztuki XIX Wieku daje nam możliwość podziwiania ponad 300 dzieł sztuki zarówno polskich, jak i obcych twórców, prezentując bogactwo i szeroki wachlarz nurtów sztuki z tego okresu.

W Muzeum Narodowym w Warszawie powstało nasze najnowsze safety video, wykorzystując niezwykłe wnętrza Galerii Sztuki XIX Wieku. Tajemnica tego miejsca została uchwycona w ponad 300 obrazach, które odzwierciedlają różnorodność nurtów sztuki z całego świata.

„Od początku wiedzieliśmy, że głównym tłem dla safety video będzie Galeria Sztuki XIX wieku – najchętniej odwiedzana galeria w Muzeum, która przyciąga ponad 300 000 zwiedzających rocznie. To tutaj można podziwiać dzieła kluczowych dla polskiej kultury artystów takich jak Olga Boznańska, Jan Matejko, Józef Mehoffer, Jacek Malczewski, Józef Chełmoński, czy Julian Fałat. Muzeum swoją misję, jaką jest ochrona i udostępnianie zbiorów stanowiących ważną część dziedzictwa narodowego, realizuje na wiele sposobów. Z pewnością jednym z ciekawszych, który pozwala na dotarcie do nowych odbiorców, jest współpraca z rozmaitymi podmiotami i nietypowe projekty. W naszych przestrzeniach powstawały teledyski, filmy sensacyjne, kampanie społeczne, a każdy z tych projetków ukazywał zbiory Muzeum z nieco innej perspektywy. Cieszy nas fakt, że kolekcja Muzeum wciąż jest odkrywana i inspiruje do działania różne środowiska, a dzięki współpracy z LOT dzieła, które na co dzień znajdują się w Galerii Sztuki XIX wieku będą wraz z pasażerami podróżować do najodleglejszych zakątków świata” – mówi Kornelia Szpunar, pełnomocnik dyrektora ds. komunikacji i edukacji.

Safety video stanowi istotny element procedury przedstartowej. Zgodnie z regulacją Passengers safety briefing EASA (Agencja Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego) wymaga od linii lotniczych wyjaśnienia pasażerom zasad bezpieczeństwa na pokładzie. Safety video jest emitowane na pokładzie każdego samolotu PLL LOT wyposażonego w samoloty Boeing 787-8 i 9 Dreamliner.

Lektorem przedstartowej instrukcji bezpieczeństwa jest znana pasażerom LOT-u Krystyna Czubówna. Ponadto, wkrótce będzie dostępna wersja safety video w języku migowym. Projekt i nadzór nad produkcją nowego safety video spoczywa w rękach Agencji Grey Worldwide Warszawa, a reżyserem jest Adrian Chudek. Postprodukcją zajął się Coloroffon, a Marek Domański stworzył kompozycję. Realizację przedsięwzięcia zlecono firmie Prime Time, a producentami są Barbara Poznański i Aneta Bieniek.

Chcesz dowiedzieć się jak bezpiecznie latać z LOT-em? PLL LOT S.A. wyprodukowało nowy film instruktażowy, który znajdziesz na naszym kanale YouTube. Odkryj jakie są Twoje obowiązki jako pasażera i jak przygotować się do lotu. Poznaj naszą ofertę i przekonaj się, dlaczego warto latać z naszym przewoźnikiem. Kliknij tutaj i obejrzyj nasze safety video już teraz!

Polskie Linie Lotnicze LOT S.A. to jeden z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych przewoźników lotniczych na świecie. Od 1929 roku udostępniamy naszym klientom szeroką gamę usług i połączeń lotniczych. Obecnie oferujemy bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do portów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Japonii i Korei Południowej. Nasze nowoczesne samoloty Boeing 787 Dreamliner zapewniają komfortowy i bezpieczny lot. PLL LOT S.A. stale rozwija swoją ofertę i zapewnia najwyższy poziom usług, aby zaspokoić potrzeby wszystkich naszych pasażerów.

Muzeum Narodowe w Warszawie jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych instytucji sztuki w Polsce. Zostało założone w 1862 roku jako Muzeum Sztuk Pięknych i do dziś gromadzi ogromną kolekcję 850 tysięcy dzieł sztuki, od starożytności po współczesność. Wśród zgromadzonych dzieł można znaleźć malarstwo, rzeźbę, rysunki, druki, fotografie, monety oraz przykłady sztuki użytkowej i wzornictwa autorstwa takich artystów jak Marc Chagall, Francisco Goi, Stanisław Wyspiański, Anna Bilińska czy August Zamoyski. Muzeum przez wiele lat mieściło się w modernistycznym gmachu powstałym w latach 1927–1938, a poza stałymi galeriami prezentuje także czasowe wystawy.


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version