Wiadomości Polska Polityka i społeczeństwo MS: spotkanie Ministra Sprawiedliwości z Jurkiem Owsiakiem (komunikat)
Polityka i społeczeństwo

MS: spotkanie Ministra Sprawiedliwości z Jurkiem Owsiakiem (komunikat)

Ministerstwo Sprawiedliwości przekazało, że Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Adam Bodnar wyraził podczas dzisiejszego spotkania z przedstawicielami kierownictwa Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, że wszyscy gramy razem.

W związku z nadchodzącym 32. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Minister Sprawiedliwości Adam Bodnar oraz wiceminister Maria Ejchart przekazali Jurkowi Owsiakowi kilkadziesiąt obrazów i innych przedmiotów rękodzieła wykonanych przez osadzonych w polskich zakładach karnych. Te unikatowe przedmioty będą dostępne do licytacji podczas specjalnej aukcji, która odbędzie się w trakcie Finału WOŚP w ostatnią niedzielę stycznia.

Minister Sprawiedliwości wyraził poparcie dla działań Fundacji i zobowiązał się do wsparcia organizatorów zbliżającego się finału.

Adam Bodnar powiedział: „Jestem zadowolony, że możemy spotkać się w Ministerstwie Sprawiedliwości i że resort może zaangażować się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jestem również szczęśliwy, że osobiście mogę dalej wspierać was, ponieważ jako Rzecznik Praw Obywatelskich wielokrotnie brałem udział w różnych inicjatywach Orkiestry.”

Od ponad trzydziestu lat Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy angażuje się w działania charytatywne, które jednoczą miliony Polaków na rzecz dobra wspólnego. Organizacja prowadzi programy edukacyjne, szkoli młodzież w zakresie pierwszej pomocy, promuje zdrowy styl życia oraz wspiera polską medycynę dziecięcą. Najbardziej znaną inicjatywą Fundacji jest coroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego setki tysięcy wolontariuszy w Polsce i za granicą zbierają pieniądze na wybrany cel związany z ochroną i promocją zdrowia. W czasie wydarzenia odbywają się również koncerty, występy artystyczne oraz warsztaty i spotkania z inspirującymi osobami.

Jurek Owsiak podziękował za przekazane na aukcję przedmioty i wyraził swoje uznanie za staranne wykonanie wszystkich prac. Prezes Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podkreślił, że prace zostały wykonane z sercem przez ich autorów i wszystkie znajdą się na licytacjach. Dodatkowo, zaznaczył, że specjalna sekcja ze sztuką więzienną cieszy się zainteresowaniem amatorów.

Jurek Owsiak zauważył, że zaangażowanie więźniów w aktywność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest powszechne i przynosi znaczący wkład w zbiórkę pieniędzy. Przez wiele lat osoby odbywające wyroki przekazują swoje prace, które są następnie licytowane, przyczyniając się w ten sposób do osiągnięcia wysokich sum. Owsiak podkreślił, że jest to niezwykle ważne, że nawet osoby pozbawione wolności mogą w taki sposób wspomóc Orkiestrę, za co organizacja okazuje im szacunek.

Przekazanie prac przez więźniów ma ogromne znaczenie dla WOŚP i jest ważnym momentem, który wpływa na końcowy wynik zbiórki. Jurek Owsiak podkreślił, że działania osadzonych są niezwykle cenne i wzbogacają licytację, a zarazem stanowią dobry przykład, jak nawet osoby pozbawione wolności mogą czynić dobro.

W ciągu 31 lat działalności WOŚP udało się zebrać blisko dwa miliardy złotych, które zostały przeznaczone na zakup ponad 71 tysięcy urządzeń ratujących życie i zdrowie. Już niedługo, bo 28 stycznia 2024 r., odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego Fundacja będzie zbierać pieniądze na urządzenia do diagnozowania, monitorowania oraz rehabilitacji płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu służącego m.in. diagnostyce obrazowej, torakochirurgii oraz rehabilitacji pacjentów po przeszczepie płuc.

UWAGA: Komunikaty publikowane na serwisie PAP są prezentowane w oryginalnej formie dostarczonej przez nadawcę, bez jakichkolwiek zmian ze strony PAP SA. Nadawca ponosi pełną odpowiedzialność za treść komunikatu zgodnie z postanowieniami art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version