Wiadomości Polska Ludzie i kultura teamLab Planets TOKIO w Toyosu w pierwszej piątce `najpopularniejszych muzeów świata` corocznego rankingu haseł najczęściej wyszukiwanych w Google
Ludzie i kultura

teamLab Planets TOKIO w Toyosu w pierwszej piątce `najpopularniejszych muzeów świata` corocznego rankingu haseł najczęściej wyszukiwanych w Google

W marcu w muzeum będzie można podziwiać instalacje prezentujące kwitnące kwiaty wiśni, co jest doskonałą okazją do odwiedzenia tego miejsca.

Dodatkowo, muzeum zostało sklasyfikowane na pierwszym miejscu w rankingu Honichi Lab dotyczącym „najpopularniejszych celów podróży turystów przyjezdnych”, co potwierdza jego atrakcyjność dla zwiedzających.

TOKIO–(BUSINESS WIRE)–

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20240119485722/pl/

teamLab Planets TOKYO DMM w Toyosu, znany również jako teamLab Planets, został uznany za jedno z najbardziej popularnych muzeów na świecie według rankingu Google z 2023 roku. To jedyne muzeum w Japonii, które znalazło się w pierwszej piątce najczęściej wyszukiwanych miejsc na całym świecie. Jego historia sięga ponad stu lat, co czyni je jednym z najbardziej znanych muzeów i galerii sztuki.

Mapy Google: najpopularniejsze muzea

1. Luwr, Paryż (Francja)

2. Muzeum Brytyjskie, Londyn (Wielka Brytania)

3. Musée d’Orsay, Paryż (Francja)

4. Muzeum Historii Naturalnej, Londyn (Wielka Brytania)

5. teamLab Planets, Tokio (Japonia)

6. Rijksmuseum, Amsterdam (Holandia)

7. Muzeum Narodowe Prado, Madryt (Hiszpania)

8. Muzeum Vincenta van Gogha, Amsterdam (Holandia)

9. Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej, Nowy Jork (Stany Zjednoczone)

10. Dom Anny Frank, Amsterdam (Holandia)

Muzeum zajęło również pierwszą pozycję w rankingu Honichi Lab dotyczącym najpopularniejszych celów podróży turystów przyjezdnych

Obiekt teamLab Planets uplasował się na pierwszej pozycji w rankingu Honichi Lab dotyczącym najpopularniejszych celów podróży turystów przyjezdnych, którego wyniki ogłosiła wiodąca platforma medialna prezentująca informacje dotyczące turystyki przyjazdowej, Honichi Lab (Visit Japan Lab) (*2). Ranking ocenia i zestawia recenzje zamieszczone w Mapach Google na temat 4700 atrakcji turystycznych ze wszystkich prefektur Japonii, zapewniając wyjątkową perspektywę Honichi Lab.

„Jesteśmy głęboko zaszczyceni wyróżnieniem wśród licznych atrakcji turystycznych w Japonii. Zamierzamy w dalszym ciągu uważnie słuchać opinii naszych gości wyrażanych w postaci recenzji i przekazywanych informacji zwrotnych. Jesteśmy zaangażowani na rzecz koncepcji >>zanurzenia całego ciała<<, dlatego pragniemy dostarczać udoskonalone doświadczenia umożliwiające odwiedzającym z całego świata czerpanie wielkiej radości z wyjątkowego świata sztuki prezentowanej w naszym muzeum” – teamLab Planets.

Oto pierwsza dziesiątka rankingu:

1. teamLab Planets TOKYO DMM

2. Świątynia Kiyomizu-dera

3. Muzeum Samurajów i Ninja w Kioto

4. Fushimi Inari Taisha (sanktuarium)

5. Tokyo Skytree

6. Dōtonbori

7. Świątynia Sensō-ji

8. Park Nara

9. Targ Nishiki w Kioto

10. Tokyo Tower

Począwszy od marca, w muzeum będzie można podziwiać instalacje przedstawiające kwitnące kwiaty wiśni w całej przestrzeni

Tej wiosny goście obiektu teamLab Planets będą mieli okazję oglądać kwiaty wiśni okalające dwie z dużych przestrzeni artystycznych muzeum. Przez ten ograniczony czas w ramach instalacji pt. „Dryfując w spływającym wszechświecie kwiatów”, przedstawiającej kwitnące kwiaty rozprzestrzeniające się na cały rok, będzie można podziwiać piękne kwiaty wiśni wypełniające całą przestrzeń.

Nowa instalacja nosi tytuł „Rysunek po lustrze wody stworzony przez taniec koi i ludzi” i zapewnia możliwość chodzenia boso po wodzie w otoczeniu rozpraszających się koi, które w kontakcie z człowiekiem zamieniają się w kwiaty wiśni. Oba projekty, ukazujące kwiaty wiśni, będzie można podziwiać od 1 marca 2024 r. (piątek) do 30 kwietnia 2024 r. (wtorek).

Link do filmiku prezentującego instalację: Dryfując w spływającym wszechświecie kwiatów

Link do filmiku prezentującego instalację: Rysunek po lustrze wody stworzony przez taniec koi i ludzi – nieskończoność

Według danych, średnio 1 na 10 turystów zagranicznych odwiedzających Japonię zdecyduje się odwiedzić to muzeum.

W 2023 r. teamLab Planets odwiedziło ok. 2,5 mln osób z 198 krajów i regionów, nie uwzględniając Japonii. Turyści zagraniczni stanowili ok. 70% wszystkich gości muzeum. Muzeum zostało także uhonorowane tytułem „czołowej atrakcji turystycznej w Azji” w 2023 r. przez World Travel Awards.

Koncepcja założenia teamLab Planets

Zanurz się w całym ciele i poczuj jedność ze światem w teamLab Planets, muzeum, w którym odwiedzający mogą brodzić w wodzie i stawać się jednością z otaczającymi ich kwiatami. Obiekt obejmuje 4 przestrzenie artystyczne i 2 ogrody stworzone przez kolektyw artystyczny teamLab.

Goście spacerują po obiekcie boso, zanurzając się w przestrzeniach artystycznych wraz z innymi. Przestrzenie reagują na obecność odwiedzających, zacierając granice pomiędzy nimi a dziełami sztuki. Pozostali goście również wpływają na przestrzenie, tworząc ciągłość pomiędzy jednostką, sztuką i innymi obserwatorami.

Według raportu „Year in Search” Google’a, najpopularniejszymi muzeami na świecie w 2023 roku były TeamLab i Ark Encounter – artnet, 20 grudnia 2023 r.

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Visit Japan Lab, Kiyomizu-dera zajmuje drugie miejsce w rankingu popularnych miejsc turystycznych dla obcokrajowców w Japonii. Pierwsze miejsce zostanie ogłoszone spośród 30 wybranych spośród 4700 destynacji turystycznych w całym kraju. Więcej informacji można znaleźć tutaj: https://honichi.com/news/2023/12/15/202312_inboundranking-japan/

Według oficjalnej strony internetowej teamLab Planets, dane dotyczące sprzedaży biletów zostały podzielone na poszczególne kraje i obejmują okres od 1 marca do 31 sierpnia 2023 r.

Artykuł „Amazing Nippon / Digital Art Museum in Tokyo Enchants Overseas Tourists” opublikowany w The Japan News autorstwa Yomiuri Shimbun dnia 5 sierpnia 2023 r. zachwala urok muzeum sztuki cyfrowej w Tokio dla turystów z zagranicy.

teamLab Planets TOKYO DMM

6-1-16 Toyosu, Koto-ku, Tokio

Lokalizacja

Godziny otwarcia

Cały dzień: 09:00 – 22:00

*Ostatni zwiedzający wpuszczani są na godzinę przed zamknięciem

*Godziny otwarcia mogą ulec zmianie. Zapraszamy na oficjalną stronę internetową, na której zamieszczane są aktualne informacje.

Zamknięte: 8 lutego (czwartek), 6 marca (środa), 10 kwietnia (środa)

Bilety

Do lutego

[Cały dzień]

Dorośli (od 18 lat) – 3800 JPY

Uczniowie (13–17 lat) – 2300 JPY

Dzieci (4–12 lat) – 1300 JPY

Dzieci w wieku do 3 lat – wstęp wolny

Zniżka dla osób z niepełnosprawnościami – 1900 JPY

Od marca

[Pon-Pt]

Dorośli (od 18 lat) – 3800 JPY

Uczniowie (13–17 lat) – 2800 JPY

Dzieci (4–12 lat) – 1500 JPY

Dzieci w wieku do 3 lat – wstęp wolny

Zniżka dla osób z niepełnosprawnościami – 1900 JPY

[Soboty, niedziele, święta i terminy specjalne]

*Termin specjalny: 21 marca (czwartek) – 5 kwietnia (piątek), 30 kwietnia (wtorek)

Dorośli (od 18 lat) – 4200 JPY

Uczniowie (13–17 lat) – 2800 JPY

Dzieci (4–12 lat) – 1500 JPY

Dzieci w wieku do 3 lat – wstęp wolny

Zniżka dla osób z niepełnosprawnościami – 2100 JPY

Oficjalny sklep prowadzący sprzedaż biletów

teamlabplanets.dmm.com

Witryna i media społecznościowe

planets.teamlab.art|Instagram|Facebook|Twitter

#teamLabPlanets

Gastronomia i zakupy

Vegan Ramen UZUTokyo Kwiaciarnia teamLab

Media

Zestaw materiałów dla prasy

Film o atrakcjach

Informacje o PLANETS Co., Ltd.

Firma założona w 2017 r. Zarządza obiektami teamLab Planets TOKYO i zapewnia ich obsługę.

Lokalizacja: Tokyo Nihonbashi Tower 10F, 2-7-1 Nihonbashi, Chuo-ku, Tokio

Przedstawiciel: Takumi Nomoto

Informacje o teamLab

teamLab (zał. 2001) to międzynarodowy kolektyw artystyczny wspólnie działający na styku sztuki, nauki, technologii i przyrody. Za pomocą sztuki ten interdyscyplinarny zespół specjalistów, w tym artystów, programistów, inżynierów, animatorów grafiki komputerowej, matematyków i architektów, dąży do poznania relacji pomiędzy własnym „ja” a światem oraz nowych sposobów postrzegania świata.

teamLab dąży do przekraczania widzialnych granic, aby lepiej zrozumieć relacje pomiędzy naszym „ja” a światem oraz ciągłość czasu. Ich celem jest pokazanie, że wszystko istnieje w kruchym, ale cudownym trwaniu życia, które nie zna granic.

Wystawy teamLab odbyły się w wielu miastach na całym świecie, włączając w to Nowy Jork, Londyn, Paryż, Singapur, Dolinę Krzemową, Pekin i Melbourne. TeamLab Borderless i teamLab Planets w Tokio, teamLab Borderless Shanghai, teamLab SuperNature Macao oraz teamLab Massless Beijing to tylko kilka przykładów muzeów oraz stałych wystaw teamLab. Kolejne wystawy są planowane w Abu Zabi, Hamburgu, Dżedzie i Utrechcie.

Prace teamLab są regularnie prezentowane na wystawach w renomowanych muzeach sztuki, takich jak Museum of Contemporary Art w Los Angeles, Art Gallery of New South Wales w Sydney, Art Gallery of South Australia w Adelaide, Asian Art Museum w San Francisco, Asia Society Museum w Nowym Jorku, Borusan Contemporary Art Collection w Stambule, National Gallery of Victoria w Melbourne i Amos Rex w Helsinkach.

TeamLab jest reprezentowany przez galerie sztuki Pace Gallery, Martin Browne Contemporary oraz Ikkan Art.

Możesz nas znaleźć na teamlab.art, Instagram, Facebook, Twitter oraz YouTube.

Niniejsze zawiadomienie ma charakter oficjalny i obowiązujący w języku źródłowym. Tłumaczenie służy jedynie celom orientacyjnym i ułatwia zrozumienie treści zawiadomienia. W przypadku wątpliwości, decydujący jest tekst oryginalny, który ma skutki prawne.


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version