Wiadomości Polska Biznes i finanse Boston Metal pozyskuje 20 mln USD finansowania w ramach serii C2, co zwiększa sumę zainwestowanych środków do 282 mln USD
Biznes i finanse

Boston Metal pozyskuje 20 mln USD finansowania w ramach serii C2, co zwiększa sumę zainwestowanych środków do 282 mln USD

Kapitał ten pomoże w rozwijaniu innowacyjnej produkcji metali, w tym zielonej stali, oraz w umocnieniu pozycji firmy na rynkach azjatyckich.

BOSTON–(BUSINESS WIRE)– Firma Boston Metal, specjalizująca się w technologiach produkcji metali, ogłosiła dzisiaj, że otrzymała inwestycję w wysokości 20 mln USD w ramach serii C2 od tokijskiej firmy Marunouchi Innovation Partners. Nowe fundusze zwiększają pulę zainwestowanych środków w ramach tej serii do 282 mln USD.

Z nowym kapitałem Boston Metal planuje rozszerzyć swoją działalność na azjatyckim rynku, który generuje ponad 70% światowej produkcji stali. Dodatkowo, pozyskane środki finansowe przyspieszą komercjalizację opracowanych rozwiązań i umocni obecny wzrost poprzez zdolność przyciągnięcia i zatrzymania najlepszych talentów w branży.

„Podtrzymujemy nasze zaangażowanie na rzecz innowacji i zrównoważonej produkcji metali, a pozyskane finansowanie będzie miało kluczowe znaczenie dla realizacji naszych długoterminowych celów – oświadczył Tadeu Carneiro, dyrektor zarządzający Boston Metal. – Pomimo niełatwej sytuacji na rynku wartość Boston Metal stale wzrasta, a nasza niesłabnąca zdolność do przyciągania czołowych inwestorów świadczy o ich zaufaniu do naszej wizji i naszych możliwości.

Boston Metal otrzymał finansowanie w ramach serii C1, które pozwoli firmie przyspieszyć realizację jej misji skomercjalizowania przełomowej technologii produkcji zielonej stali do 2026 r. Ta nowa technologia ma wesprzeć branżę w osiągnięciu celu bezemisyjności do 2050 r. Firma przewiduje, że już w 2024 r. generowanie zysków z jej działalności związanej z cennymi metalami rozpocznie się.

„Dostrzegamy krytyczne znaczenie wspierania zrównoważonych praktyk w produkcji metali – podkreślił Ichiro Miyoshi, dyrektor zarządzający Marunouchi Innovation Partners. – Nasza inwestycja w Boston Metal dowodzi o naszym przekonaniu, że ich technologia stanowi innowacyjne i długoterminowe rozwiązanie dla komercyjnej produkcji stali w kontekście coraz większego zapotrzebowania na ten produkt”.

Zwiększające się wysiłki w kierunku dekarbonizacji sektorów takich jak transport czy infrastruktura powodują rosnące zapotrzebowanie na zieloną stal. Boston Metal opracował opatentowaną technologię Molten Oxide Electrolysis (MOE), która umożliwia bezpośredni, jednoetapowy proces produkcji wysokiej jakości stali ze średnio- i niskoprocentowej rudy żelaza. Elastyczność MOE pozwala zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na zrównoważoną stal w różnych gałęziach przemysłu. Platforma MOE umożliwia także wydobycie cennych metali z materiałów, które dotychczas nie nadawały się do tego celu, takich jak odpady wydobywcze.

Ogłoszono niedawno, że Boston Metal został wybrany przez amerykański Departament ds. Energetyki do utworzenia zakładu produkcji chromu w Weirton w Wirginii Zachodniej. Ten zakład ma zapewniać dostawy tego materiału o krytycznym znaczeniu dla przemysłu lotniczego, chemicznego i jądrowego.

MOE to nowa innowacyjna technologia opracowana przez Boston Metal, która ma na celu dekarbonizację produkcji stali i innych metali. Dzięki zastosowaniu energii elektrycznej, platforma ta oferuje ekologiczne i konkurencyjne cenowo rozwiązania w produkcji metali na dużą skalę.

Zespół Boston Metal, z siedzibą w Massachusetts, jest wspierany przez inwestorów z wizją i składa się z ekspertów z branży metalurgicznej. Firma posiada również spółkę zależną w Brazylii, a więcej informacji na temat jej działań można znaleźć na stronie internetowej bostonmetal.com.

Oficjalną wersją niniejszego zawiadomienia jest tekst oryginalny w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia ma charakter orientacyjny i służy do ułatwienia zrozumienia zawiadomienia. Należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version