Wiadomości Polska Biznes i finanse Nowa szansa na wspólną przyszłość – chińsko-francuski tydzień wymiany przemysłowej i kulturowej w Beijing E-town
Biznes i finanse

Nowa szansa na wspólną przyszłość – chińsko-francuski tydzień wymiany przemysłowej i kulturowej w Beijing E-town

Grupa PGE zainwestowała rekordową kwotę 3,8 mld zł w 2023 roku na modernizację i rozbudowę sieci dystrybucyjnych, rozwój sieci łączności LTE 450 oraz instalację Liczników Zdalnego Odczytu. Te inwestycje mają zapewnić stabilne dostawy energii elektrycznej i zwiększyć możliwości przyłączania nowych odnawialnych źródeł energii.

W związku z obchodami 60. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych, chińskie i francuskie władze wspólnie zorganizowały chińsko-francuski tydzień wymiany przemysłowej i kulturowej w Pekińskim Obszarze Rozwoju Gospodarczego i Technologicznego (BDA), znanym również jako Beijing E-town. Wydarzenie to miało na celu promowanie współpracy między oboma krajami oraz upamiętnienie ważnej rocznicy.

Specjalny przedstawiciel rządu francuskiego ds. relacji z Chinami, Jean-Pierre Raffarin, przekazał swoje gratulacje organizatorom wydarzenia poprzez nagranie wideo. Podkreślił on znaczenie tego wydarzenia dla strategicznego partnerstwa Francji i Chin, wskazując na rok 2024 jako przełomowy. Raffarin podkreślił, że przyjaźń francusko-chińska jest kluczowym elementem globalnego porządku, a obie strony powinny podejmować działania w celu utrzymania współpracy opartej na wzajemnym szacunku i wspólnych inicjatywach.

Beijing E-town, założony w 1992 r., odgrywa kluczową rolę w relacjach chińsko-francuskich, otwierając drzwi dla francuskich przedsiębiorstw. Od momentu powitania pierwszej francusko-chińskiej spółki joint venture – Beijing Zhongcai Printing Co. Ltd. (BZP) w 1993 r., aż po obecność takich gigantów jak Schneider Electric czy Air Liquide, Beijing E-town przyciąga i wspiera rozwój firm francuskich. Zrzeszając ponad 90 000 przedsiębiorstw z 62 krajów i regionów, Beijing E-town stwarza korzystne warunki dla biznesu, a firmy francuskie odgrywają tu kluczową rolę w dynamizacji tego obszaru.

Podczas ceremonii inauguracyjnej dziewięć francuskich firm, w tym Schneider Electric i Sanofi, otrzymało medal „Partnera Rozwoju Beijing E-town”. Dodatkowo, 16 członków zarządu zagranicznych firm działających w Beijing E-town zostało uhonorowanych medalem „Honorowego Obywatela”, w tym Jean-Pierre Schmitt z Faurecia, Andrew Happer z HBPO Asia oraz Depoorter Nicolas z Bosch Rexroth China. Andrew Happer wyraził swoje zdanie na temat tego wyróżnienia.

„Medale Partnera Rozwoju i Honorowego Obywatela odzwierciedlają silne poczucie przynależności. W okresie minionych dziesięciu lat, firma HBPO osiągnęła wyniki lepsze od oczekiwanych dzięki dynamicznemu rozwojowi przemysłu motoryzacyjnego w Beijing E-town, przy czym skorzystaliśmy wiele z wysokiej jakości rozwoju sektora zaawansowanych technologii w Beijing E-town”.

Podczas chińsko-francuskiego tygodnia wymiany przemysłowej i kulturowej odbędzie się wiele różnorodnych wydarzeń, takich jak wycieczka po Beijing E-town dla przedstawicieli chińskich i francuskich mediów oraz wystawa malarstwa młodych artystów z Chin i Francji. Celem tych wydarzeń jest umocnienie wymiany i wzajemnego zrozumienia pomiędzy Chinami i Francją oraz promowanie poprawy jakości współpracy.

Od swojego powstania 32 lata temu, Beijing E-town przyczynił się do realizacji 157 projektów przez 102 spółki z listy Fortune 500 i stał się siedzibą 1273 przedsiębiorstw z kapitałem zagranicznym. W 2024 roku planuje kontynuować wdrażanie systemu inwestycji zagranicznych „2+X”, świadczyć innowacyjne usługi wspierające rozwój rynku, przyciągać zagraniczne przedsiębiorstwa oraz promować udoskonalone, wydajne i optymalne modele usług.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version