Uczestnictwo w Balu PTG zgromadziło kilkuset przedsiębiorców, decydentów, przedstawicieli administracji państwowej, władz centralnych i lokalnych, ekspertów, artystów i dziennikarzy. To wyjątkowe wydarzenie Karnawału 2024 nie tylko stanowiło okazję do integracji, lecz także miało istotne znaczenie praktyczne: umożliwiło nawiązanie oraz podtrzymanie relacji między przedstawicielami mikro, małych i dużych przedsiębiorstw, politykami, organizacjami pozarządowymi oraz innymi uczestnikami życia publicznego. Druga edycja Balu PTG miała miejsce 3 lutego 2024 r. w Warszawie.
Tegoroczny Bal PTG przyciągnął ponad 200 gości, w tym największych polskich przedsiębiorców, członków zarządów firm, ekspertów, naukowców, dziennikarzy i dyplomatów. Wieczór okazał się niezapomniany, pełen znakomitej zabawy oraz konkretnych rozmów biznesowych, które mogą zaowocować nowymi kontraktami i projektami gospodarczymi. Ponadto, pojawiły się liczne koncepcje społeczne, charytatywne i edukacyjne, które mają szansę być zrealizowane w przyszłości.
Wyjątkowy wieczór rozpoczął się o godzinie 19:00 w pięknej sali hotelu Sheraton Grand Warsaw, usytuowanego w samym centrum Warszawy niedaleko parlamentu i siedziby Polskiego Towarzystwa Gospodarczego. Goście mieli okazję uczestniczyć w koncercie na żywo zespołu Jose Torresa, uroczystym polonezie, wręczeniu nagród gospodarczych Azymuty PTG oraz wykwintnej kolacji przygotowanej przez szefa kuchni hotelu. Wieczór zakończyła całonocna zabawa taneczna prowadzona przez profesjonalnego wodzireja oraz pokaz i nauka tańców kubańskich.
Na aukcji charytatywnej zlicytowano koszulkę klubową Roberta Lewandowskiego z jego własnoręcznym podpisem oraz obrazy pani Elżbiety Baneckiej, wybitnej artystki i wykładowcy warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Środki zebrane z aukcji zostaną przeznaczone na specjalny Fundusz Stypendialny PTG, który jest nowym projektem edukacyjnym organizatora Balu. Oficjalna inauguracja funduszu miała miejsce na początku obecnego roku.
Bal PTG to unikalne wydarzenie, które łączy tradycję szlachetnych bankietów z nowoczesnym networkingiem. Spotkania sprzyjają nawiązywaniu nowych kontaktów oraz utrzymywaniu istniejących relacji. W kuluarach prowadzone są ważne rozmowy dotyczące gospodarki i polityki, w których biorą udział prezesi i menedżerowie polskich i zagranicznych firm, a także przedstawiciele instytucji publicznych. Bal PTG to miejsce spotkań niezwykłych ludzi ze świata biznesu.
Tradycja organizowania balów przedsiębiorców ma swoje korzenie w czasach rewolucji przemysłowej, ale to na przełomie wieków XIX i XX stały się one regularnym wydarzeniem w środowisku przedsiębiorców. Ich celem było umożliwienie osobistych spotkań, nawiązywanie nowych kontaktów, wymiana doświadczeń oraz prognoz gospodarczo-politycznych. Dodatkowo, były to także okazje do promowania firm, nawiązywania partnerstw, pozyskiwania nowych klientów, a czasem nawet cele matrymonialne w ramach tej grupy społecznej.
Bale przedsiębiorców różniły się w zależności od regionu, branży i społeczności. W dużych miastach, takich jak Nowy Jork, Londyn, Paryż i przedwojenna Warszawa, były to eleganckie wydarzenia, na które zapraszano wpływowych przedstawicieli biznesu, polityki i świata kulturalnego. Podczas tych balów eksponowano prestiż i sukces firm współorganizujących, budując jednocześnie reputację wśród elity. W trakcie tych wydarzeń często odbywały się także przemówienia, prezentacje i wystawy, towarzyszyła im atmosfera luksusu, elegancji i wyrafinowania. Wiele z tych balów miało również charakter charytatywny, zebrane środki były przeznaczane na cele dobroczynne.
Organizator Balu Przedsiębiorców, czyli Polskie Towarzystwo Gospodarcze, jest ogólnokrajowym reprezentatywnym związkiem pracodawców zrzeszającym krajowych przedsiębiorców. Powstał z inicjatywy mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które budowały jego struktury od podstaw. Jego celem jest rozwijanie i wzmacnianie potencjału ekonomicznego kraju poprzez promowanie odpowiedzialnej i konkurencyjnej gospodarki, w której pracodawcy pełnią kluczową rolę i rozumieją swoje wyjątkowe obowiązki wobec społeczności.
Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl