Biznes i finanse

Kongres Miast i Biznesu. Kaucja – Edukacja – Środowisko

Kongres Miast i Biznesu odbędzie się 8 marca 2024 r. w Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi, skupiając uczestników systemu kaucyjnego, samorządy lokalne i biznes. Partnerami merytorycznymi wydarzenia są InPost i Carrefour, a organizatorem jest Fundacja Odzyskaj Środowisko.

Pierwszy blok tematyczny Kongresu będzie poświęcony inicjatywie „Polska Stolica Recyklingu”, a drugi blok będzie dotyczył wprowadzenia „ustawy kaucyjnej” w Polsce. Eksperci z Polski i zagranicy będą debatować nad zmianami w nawykach konsumenckich, które będą konieczne po wejściu w życie tej nowej regulacji od 1 stycznia 2025 r. W programie Kongresu znajdą się także prelekcje dotyczące praw i obowiązków uczestników systemu kaucyjnego oraz technologii niezbędnych do jego funkcjonowania.

„W przyszłym roku ma wystartować w Polsce system kaucyjny i cieszymy się, że Ministerstwo Klimatu i Środowiska podtrzymuje ten termin. Od wielu miesięcy przygotowujemy się na tę datę. Pozostało nam nieco ponad 10 miesięcy i chcemy ten czas poświęcić na jeszcze intensywniejszą pracę. Dlatego, w czasie Kongresu, chcemy przedstawić propozycję >>PolKi<>PolKę<< i zaprosić uczestników do udziału w nim” – komentuje Marcel Rakowski, prezes zarządu „PolKa”.

Nowe podejście do ekologii: Inteligencja ekologiczna a GOZ

W Polskiej Stolicy Recyklingu odbędą się debaty dotyczące budowania smart community, w których wezmą udział włodarze miast, przedstawiciele samorządów terytorialnych, naukowcy i praktycy, dzieląc się doświadczeniami i dobrymi praktykami.

„Wspólnym mianownikiem wszystkich prelekcji i debat pozostaje opisana przez Golemana inteligencja ekologiczna, która nie tylko definiuje smart city, ale jest także istotnym elementem budowania nowoczesnego świata biznesu i edukacji. Stąd zagadnienia edukacji ekologicznej bez greenwashingu i perspektywy rozwoju ESG. To, jak zostaną one zaimplementowane, bezpośrednio wpływa na miasta przyszłości oraz smart community” – mówi Kinga Rodkiewicz, kierownik ds. komunikacji i projektów edukacyjnych w Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Wystawa

Podczas Kongresu uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z procesem kaucyjnym na siedmiu stacjach edukacyjnych. Będzie to okazja do zobaczenia, jak opakowanie objęte kaucją staje się odpadem i przechodzi przez procesy zbiórki, liczenia, logistyki i recyklingu. Ponadto, będzie można zobaczyć jedenastu zwrotomatów od różnych producentów, prezentujących różnorodne rozwiązania, od kompaktowych maszyn po duże urządzenia zewnętrzne. Na każdym stanowisku eksperci udzielą szczegółowych informacji.

Podczas Kongresu Miast i Biznesu odbędzie się finał ogólnopolskiego konkursu Miast i Instytucji Polska Stolica Recyklingu 2023. Kilka dziesiąt miast biorących udział w projekcie Elektryczne Śmieci będzie rywalizować o tytuł i statuetkę Polskiej Stolicy Recyklingu i Polskiej Stolicy GOZ.


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM