III Kongres Zdrowia Kobiet odbędzie się 14 marca (czwartek) w Centralnym Domu Technologii (ul. Krucza 50, Warszawa, I piętro). Kongres odbędzie się formule hybrydowej, a transmisja będzie dostępna na stronie: www.kongreszdrowiakobiet.pl. Zachęcamy do rejestracji pod linkiem: https://app.evenea.pl/event/kzk2024-akredytacja/.
Według antropolożki Margaret Mead, jeden z pierwszych znaków cywilizacji to było leczenie złamanej kości. To właśnie tam, gdzie ludzie zaczęli sobie pomagać w trudnych sytuacjach, zaczęła się cywilizacja.
Dzisiaj przyjrzymy się, w jaki sposób radzimy sobie w trudnych sytuacjach i w przypadku chorób. Zdrowie powinno opierać się na solidnych fundamentach i dobrym projekcie, które obejmują edukację, profilaktykę i dostęp do nowoczesnych terapii. Zdrowie wymaga zaangażowania i wysiłku zarówno ze strony jednostki, jak i społeczności, szkół i rodzin.
W różnych momentach życia ważne jest, abyśmy mogli polegać na systemie opieki zdrowotnej: od planowania rodziny, poprzez diagnozę, aż po proces zdrowienia. Nie możemy zapominać o seniorach, którzy stanowią zarówno aktywną część społeczeństwa, jak i wymagają opieki na co dzień – co stanowi wyzwanie dla systemu opieki zdrowotnej.
„Tematem przewodnim kongresu będzie zdrowie pokoleniowe kobiet. Po raz drugi wręczymy nagrody >>Kreatorki zdrowia<< – dla kobiet, które angażują się w działania na rzecz poprawy zdrowia Polaków Zapraszamy na Kongres Zdrowia Kobiet” – mówi prezes Fundacji „Żyjmy Zdrowo”, organizatorka Kongresu Zdrowia Kobiet Iwona Schymalla.
Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl