Tuya Smart (NYSE: TUYA, HKEX: 2391), globalny dostawca usług programistycznych loT, uczestniczył w forum poświęconym cybernormom, organizowanym przez Centrum Badawcze na rzecz Globalnego Zarządzania Cyberprzestrzenią (RCGCG) i Cyberbezpieczeństwo Uniwersytetu w Lejdzie, aby podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat regulacji cyberbezpieczeństwa w Europie. Wydarzenie odbyło się w Hagi, Holandii, 22 marca 2024 r.
Forum zebrało ekspertów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i stosunków międzynarodowych z różnych instytucji, organizacji i przedsiębiorstw, aby pogłębić dyskusję na temat regulacji cyberbezpieczeństwa w Europie z perspektywy globalnej. Eksperci i specjaliści z wielu renomowanych instytucji, w tym Europejskiego Instytutu Studiów nad Bezpieczeństwem, Instytutu Bezpieczeństwa i Spraw Globalnych Uniwersytetu w Lejdzie, DigiChina, Uniwersytetu w Bonn, TÜV SÜD i Tuya Smart, wraz z gośćmi reprezentującymi programy UE, takie jak projekt EU Cyber Direct – Europejska Inicjatywa Cyberdyplomacji oraz Program Haski w zakresie Międzynarodowego Bezpieczeństwa Cybernetycznego, omówili ostatnie postępy w tworzeniu norm cybernetycznych w Europie oraz krajobraz regulacyjny unijnych przepisów dotyczących cyberbezpieczeństwa.
Podczas sympozjum omówiono zasady cybernetyczne w Unii Europejskiej i Chinach, skupiając się na wprowadzeniu 11 zasad ustalonych przez OEWG w globalnych praktykach zarządzania cyberprzestrzenią, analizując dalsze kroki w celu ich realizacji i kształtowania przyszłej drogi.
„Konieczne jest zebranie różnych perspektyw zarówno naukowców, jak i profesjonalistów w celu dokładnego zrozumienia istniejących przepisów i propozycji. Forum to ma zasadnicze znaczenie dla rozwoju stosunków UE-Chiny w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i globalnego rozwoju standardowych cybernorm, umożliwiając realizację sprawiedliwego i bezpiecznego ekosystemu cyfrowego”.
Profesor Lu Chuangying, sekretarz generalny RCGCG, powiedział:
Szybki rozwój technologii IoT z różnorodnymi produktami i różnymi standardami bezpieczeństwa stwarza wyzwanie w ustanowieniu solidnych podstaw bezpieczeństwa. Przedsiębiorstwa borykają się z rygorystyczną polityką, złożonością technologiczną i napięciami geopolitycznymi.
„Sprostanie tym wyzwaniom wymaga kompleksowej strategii, obejmującej zarządzanie na szczeblu krajowym, innowacyjne rozwiązania na poziomie przedsiębiorstw i globalną współpracę’’- powiedział Holmes Chen, Senior PR Director w Tuya Smartt.
Tuya Smart przedstawiła swoje kompleksowe podejście do kierowania cyberbezpieczeństwem na forum. Ich praktyki zostały uznane za wzór do naśladowania w Globalnej Białej Księdze Bezpieczeństwa IoT 2022, przygotowanej przez RCGCG i ioXt, która stanowi globalny standard bezpieczeństwa IoT.
Tuya skupiła się na różnych inicjatywach, takich jak uzyskanie międzynarodowych certyfikatów bezpieczeństwa stron trzecich oraz stworzenie Zespołu ds. Bezpieczeństwa Tuya. Dodatkowo firma zainwestowała w sześć centrów danych na całym świecie, aby zapewnić szybką i niezawodną obsługę klientów z całego świata.
W dobie rosnących oczekiwań dotyczących prywatności i przejrzystości danych, Tuya skupia się na zgodności i bezpieczeństwie, co staje się coraz bardziej istotne.
Na arenie międzynarodowej Tuya udowodniła swoje umiejętności w zakresie cyberbezpieczeństwa i ochrony danych poprzez udział w programie Ernst & Young SOC 2 Audit. Firma uzyskała walidację TrustArc zgodnie z RODO i CCPA, a także certyfikaty TÜV SÜD EN 303645 i NIST IR 8259A, potwierdzające zaangażowanie w bezpieczeństwo produktów.
Na forum podkreślono globalne partnerstwo Tuya z TÜV SÜD, które skupia się na szkoleniach, audytach, testach i certyfikacji, oraz współpracę z Amazon Web Services (AWS) w celu uruchomienia „Wspólnego Laboratorium Bezpieczeństwa” skupiającego się na dostarczaniu rozwiązań dla całej branży IoT, w celu wzmocnienia bezpieczeństwa, zwiększenia zgodności i wprowadzania innowacji technologicznych.
Podczas dyskusji na forum omówiono najnowsze osiągnięcia w legislacji europejskiej, w tym unijny akt dotyczący cyberbezpieczeństwa i europejski akt dotyczący cyberodporności. Rozmowy te były kluczowe dla lepszego zrozumienia zmieniającego się środowiska oraz zwiększenia współpracy międzynarodowej i zachęcenia producentów loT do opracowywania najlepszych praktyk w ramach globalnego ekosystemu loT.
Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl