Zdrowie i styl życia

Powiat Pilski: Więcej gabinetów, stomatologów i dentobus dla dzieci i młodzieży

Planowane jest rozszerzenie Powiatowego Centrum Stomatologii dla Dzieci i Młodzieży w Pile o dwa dodatkowe gabinety, co umożliwi zwiększenie liczby stomatologów pracujących w placówce. Dodatkowo, Powiat Pilski zamierza zakupić dentobus, czyli mobilny gabinet stomatologiczny, który będzie oferował usługi pacjentom w odległych częściach powiatu pilskiego.

Planujemy rozbudowę Powiatowego Centrum Stomatologii dla Dzieci i Młodzieży, aby zwiększyć dostępność leczenia i profilaktyki stomatologicznej. Dodatkowo, zamierzamy zakupić dentobus – mobilny gabinet, który umożliwi wykonywanie zabiegów stomatologicznych w bezpieczny i skuteczny sposób. Dzięki temu rodzice z dziećmi nie będą musieli dojeżdżać do Piły, a lekarz dentysta będzie mógł dojechać do nich. To kolejna inwestycja Powiatu Pilskiego w zdrowie młodego pokolenia – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Trzy lata temu Powiat Pilski otworzył pierwszy gabinet w Zespole Szkół przy Teatralnej w Pile, który poprowadził lekarz stomatolog Simon Nowak. W połowie ubiegłego roku rozbudowaliśmy nasze centrum o kolejne pomieszczenia na drugi gabinet, pracownię RTG z tomografem komputerowym, sterylizację oraz pomieszczenia socjalne, tworząc nowoczesne Centrum Stomatologii. Rozpoczęliśmy pracę z dwoma lekarzami dentystami, a obecnie mamy zatrudnionych 4 stomatologów.

Dzięki temu udało się skrócić kolejki na wizytę, obecnie czas oczekiwania wynosi około 9 miesięcy. Dodatkowo planowane jest wyremontowanie kolejnych dwóch gabinetów, co jeszcze bardziej skróci czas oczekiwania. Aby to osiągnąć, planuje się remont kolejnych szkolnych pomieszczeń – informuje starosta.

Centrum Stomatologii dla dzieci i młodzieży cieszy się bardzo pozytywnymi opiniami i dużym zainteresowaniem pacjentów. Od momentu otwarcia pierwszego gabinetu przyjęliśmy już 25 tysięcy pacjentów, w tym 2,5 tysiąca na leczenie. Nasz sukces zawdzięczamy dobrej logistyce i wysokiej jakości podejściu do pacjenta. Nasi specjaliści są wyspecjalizowani w leczeniu dzieci, co stanowi naszą mocną stronę. Z pełną radością i satysfakcją dbamy o zdrowie naszych małych pacjentów, którzy wychodzą z gabinetu z uśmiechem na twarzy – mówi lekarz dentysta Simon Nowak, kierujący centrum.

Opieką stomatologiczną są objęte dzieci w każdym wieku, od najmłodszych do 18 lat, bez względu na to, czy są przedszkolakami, uczniami szkół podstawowych czy średnich.

Centrum będzie rozbudowane za pomocą środków Powiatu Pilskiego, ale będziemy również starali się pozyskać zewnętrzne finansowanie, na przykład z KPO, który obejmuje inwestycje w system ochrony zdrowia, takie jak gabinety stacjonarne i mobilne, jak dentobus.


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM