Wiadomości Polska Polityka i społeczeństwo SGWP: Sztab Generalny Wojska Polskiego ogłasza konkurs na wybór nazwy dla myśliwca F-35 (komunikat)
Polityka i społeczeństwo

SGWP: Sztab Generalny Wojska Polskiego ogłasza konkurs na wybór nazwy dla myśliwca F-35 (komunikat)

– Sztab Generalny Wojska Polskiego ogłasza konkurs na nadanie nazwy nowym myśliwcom F-35, zakupionym przez Wojsko Polskie.

Udział w konkursie jest możliwy poprzez zamieszczenie własnej propozycji nazwy pod postem na oficjalnym profilu Sztabu Generalnego Wojska Polskiego w terminie od 12.04.2024 r. do 18.04.2024 r.

Wszelkie informacje dotyczące konkursu można znaleźć na oficjalnym profilu Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

W pierwszym etapie konkursu komisja wybierze pięciu laureatów spośród pełnoletnich uczestników, którzy spełniają wymogi regulaminu i wymyślą najciekawsze nazwy dla myśliwców F-35. Posiedzenie komisji konkursowej odbędzie się 19 kwietnia 2024 r. Następnie spośród 5 wybranych nazw, obserwujący profil Sztabu Generalnego Wojska Polskiego na Facebooku i portalu X, wybiorą zwycięską nazwę poprzez głosowanie pod postem.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 29 kwietnia 2024 r. na stronie internetowej SGWP oraz na profilu SGWP w mediach społecznościowych. Zwycięzca zostanie zaproszony przez Sztab Generalny Wojska Polskiego na prezentację pierwszego Polskiego myśliwca F-35. Więcej informacji na temat konkursu oraz regulamin znajdziesz na stronie: https://www.wojsko-polskie.pl/sgwp/.

31 stycznia 2020 r. w Dęblinie została podpisana umowa na zakup 32 wielozadaniowych samolotów piątej generacji F-35 dla Sił Powietrznych. Umowa obejmuje dostawę samolotów wraz z pakietem logistycznym i szkoleniowym, w tym zapas części zamiennych i eksploatacyjnych, system zarządzania eksploatacją oraz sprzęt na potrzeby obsługi naziemnej. Pełne wsparcie logistyczne statków powietrznych oraz pozostałego sprzętu będzie zapewnione do 2030 roku, a pakiet szkoleniowy obejmuje kompleksowe szkolenie pilotów i personelu technicznego.

W ramach umowy Siły Powietrzne otrzymają również naziemny system szkoleniowy, w tym Zintegrowane Centrum Szkoleniowe i 8 symulatorów lotu. Umowa jest ważnym krokiem w modernizacji floty powietrznej i zapewni Polsce nowoczesne i efektywne narzędzia obronne.

UWAGA: Komunikaty publikowane na serwisie PAP są prezentowane w oryginalnej formie dostarczonej przez nadawcę, bez żadnych zmian wprowadzanych przez PAP SA. Nadawca komunikatu ponosi pełną odpowiedzialność za jego treść, zgodnie z postanowieniami art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version