Mount Globalny Rynku Nieruchomości FIZ to polski fundusz inwestycyjny, który aktywnie inwestuje w akcje światowych REIT-ów. W dniu 22 kwietnia stanie się 412. podmiotem notowanym na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
Globalny Fundusz Inwestycyjny Nieruchomości FIZ jest funduszem inwestycyjnym specjalizującym się w globalnym rynku nieruchomości, zwłaszcza w akcjach zagranicznych spółek działających w branży REIT. Fundusz głównie inwestuje w papiery wartościowe emitentów notowanych na polskich i zagranicznych giełdach.
REIT (ang. Real Estate Investment Trust) pochodzi z USA i cieszy się tam dużą popularnością. Jest to specjalny rodzaj funduszu inwestycyjnego, który inwestuje w nieruchomości, takie jak grunty, budynki mieszkalne, budynki usługowe oraz związana z nimi infrastruktura, którą można wynająć lub sprzedać klientom.
„Poprzez Mount Globalnego Rynku Nieruchomości chcemy zaoferować ekspozycję na tę klasę aktywów szerokiemu gronu inwestorów. W strategii funduszu wykorzystujemy silne trendy na rynkach nieruchomości” – czytamy w komunikacie poniedziałkowego debiutanta.
Od 2017 roku Fundusz wyemitował kilkadziesiąt serii certyfikatów inwestycyjnych, które zostały zasymilowane i zarejestrowane pod wspólnym kodem ISIN.
Zatwierdzenie prospektu Funduszu przez KNF 23 lutego br. przekształciło go w publiczny fundusz inwestycyjny, umożliwiając oferowanie certyfikatów kolejnych emisji w drodze oferty publicznej. To zwiększa możliwości Funduszu w zakresie pozyskiwania nowych inwestorów. Dodatkowo wprowadzenie certyfikatów do obrotu umożliwi uczestnikom obrót nimi i wyjście z inwestycji w sposób inny niż poprzez żądanie wykupu certyfikatów lub zbycie w transakcji poza rynkiem regulowanym.
Zgodnie z publiczną ofertą opartą na zatwierdzonym prospekcie planowana jest emisja 12 kolejnych serii certyfikatów. Seria BV została już wyemitowana i objęta wnioskiem o dopuszczenie (zawierająca 17 certyfikatów, które zostały zakupione przez dwóch inwestorów po cenie 853,63 zł).
Nowe certyfikaty oferowane w ofercie publicznej będą rejestrowane pod tym samym kodem ISIN co dotychczasowe emisje (certyfikaty serii BV zostały objęte oświadczeniem KDPW z 15 kwietnia br.). W sumie do obrotu giełdowego wprowadzono 40 589 certyfikatów inwestycyjnych Funduszu.
Źródło informacji: pap-mediaroom.pl